Skocz do zawartości

[Łańcuch] Czyszczenie po jeździe w piachu


Rekomendowane odpowiedzi

dziś pierwszy raz czyściłem łańcuch i pierwsze wsadziłem do do buteki z woda z płynem do naczyń i jazda. tak trzy razy, a potem trzy razy z wodą z proszkiem. wydaje mi sie, że proszek lepiej czyści niż płyn. a kasete czyszcze wodą z proszkiem, rach ciach szczoteczką do zębów i jest ładnie. potem wszystko nasmarować i piknie. jeszcze przy okazji warto umyć kółeczka przerzutki, bo łańcuch bedziecie mieli czysty, ale bedzie sie syfił od kółek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj wypucowałem i nasmarowałem cały napęd .

 

Zdejmuje łańcuch , wrzucam do słoika i wstrząsam. robie tak dopuki benzyna nie jest taka sama jak przed wlaniem . Następnie czas na przerzutke , rozbieram kółeczka czyszcze je i daje do wyschnięcia . Ząbki korby czyszcze osobno tz. biore szmatke na palec i wycieram powierzchnie od zabaka do zabka , kasete myje tak samo . zakładam kółeczka na przezutke (smarójąc wszystkie czesci LT 43 ) . łancuch na rower smarowanie 2 razy fL t+ i gotowe:). :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Nie wiem czy dobrze robie, ale ja zagotowuje 2l wody.

Potem wsadzam lancuch do szklanej butelki, wsypuje byle proszku do prania i dolewam tego wrzatku i szejkuje.

Co dziwne po 10 takich powtorzeniach woda potrafi byc czarna!!!

Zauwazylem tez ze po ok 5 szejkach woda juz jest prawie czysta, ale jak woda przestygnie (zakladam ze pewnie ma ok 60 stopni) to przy kolejnych szejkach znowu woda jest... CZARNA!!!

Mysle ze jest to spowodowane temperatura dzialania enzymow, ale i tak jestem w szoku bo po 10 wstrzasnieciach reka boli bardziej niz po niejednym biciu konia xD

Pozdrawiam :)

 

P.S

Mam nadzieje ze temp 100C nie powoduje jakiegos kolosalnego rozcigania/niszczenia lancucha?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...