Skocz do zawartości

[vademecum] postawa na rowerze


lukas_t1

Rekomendowane odpowiedzi

metoda przedramienia? opisz w skrócie, nie bede wałkować tematu od nowa :)

 

 

 

EDIT- a zwężyć kierownicę? ta wydaje mi się ciut za szeroka między drzewami i w tłumie, ale czy to pozycje zmieni.. bo siodło i kiera ustawione dla najefektywniejszego przełożenia energii na jazdę

zaledwie dwa posty wyżej ;)

"odległość szczytu siodła od kierownicy powinna być równa długości naszego przedramienia (od czubka palca środkowego do łokcia)", czyli łokieć zapieramy o szczyt siodła a palec środkowy powinien dotknąć mostka kierownicy).

 

Pozycji nie zmieni pod warunkiem, że nie przesadzisz ze skróceniem, mi skracali w serwisie speca, po 1,5 cm na stronę bo w moim modelu są kierownice szersze niż zazwyczaj i od tego wysiadały mi barki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak ustawię metodą łokciową to kolano jest za osią pedała. Jak kolano jest dobrze to palcem sięgam za śrubę mocującą mostek. Co lepsze?

 

A no to jak kolano jest za osią to w takim razie nie przesuwaj. Z tego co napisałeś palce nieznacznie ci wyjeżdżają poza mostek więc powinno być ok.

Tak jak pisałam wcześniej to ogólne wytyczne, które później i tak trzeba skorygować pod siebie. (pomijam fakt, że te ustawienia nie uwzględniają takich odmian jazy jak np. MTB bo tam ustawia sie zupełnie inaczej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak jeszcze cofnę siodełko to będe leżeć na ramie... i juz wogóle plecy dostaną w kość

 

Pierwszy raz spotykam sie z tym, że ktoś ma dłuższe przedramię niż korpus z rękami ;)

Nie jestem pewna czy dobrze je ustawiasz.

 

Nie jestem specem od MTB bo w nim nie jeżdżę, wiem że każda odmiana jazdy rowerowej wymaga trochę innych ustawień. Na pewno ci co jeżdżą w MTB mają siodła zdecydowanie dużo wyżej niż kierownicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Przeważnie jeżdżę około 40 km lub więcej i przy takim dystansie czuje dość duży, tzn. powodujący dyskomfort i odbierający przyjemność z jazdy ból prawego barku. Nie miałem nigdy żadnego urazy, który mógłby być przyczyną tego bólu. Jaka korekta pozycji na rowerze może pomóc mi wyeliminować tą niedogodność? Dziwi mnie też czemu czuje ból tylko jednego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam!
Zauważyłem, że moja pozycja na rowerze jest dość dziwna - chodzi mi oczywiście o ułożenie rąk 

Fotka:

http://www10.speedyshare.com/pF4KX/download/DSC07281.JPG

http://www23.speedyshare.com/7fJ8t/download/DSC07044.JPG

Czy to jakaś wada postawy rowerowej czy też po prostu przeprost moich rąk ?

Rama to Cube Attention 20" a ja mam 189 cm wzrostu

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

mam taką przypadłość po przejściu na nowy rower zrobiłem nim już 80 km  KANDS Maestro wszystko fajnie ale odczuwam ból pod nadgarstkiem tam z dołu ale co ciekawe tylko prawa ręka

dość dziwne dłonie lewa prawa trzymam podobnie na kierownicy .z poczatku myslalem ze to za duza rama mam 21 wzrost 180 ale w sumie to nie jest tak zle pomalu sie przyzwyczajam tylko nie wiem co z ta prawa reka hmm

mial ktos podobne przypadlosci na rowerze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, prosilbym aby ktos mi podpowiedzial czy mam dobra pozycje ugiecia kolan ? sztyce mam 350mm i wysunieta juz na max.. kupowac sztyce 400mm czy lepiej rozgladnac sie za wyzsza rama ? Dodam ze nie czuje zadnych bolow jak na razie.

 

2iiae4j.jpg

 

 

qxq5mp.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://avalanche.pdg.pl/2012/03/29/odpowiednie-ustawienie-roweru/

 

Profesjonalnie:

http://virenque.bikestats.pl/678443,Bike-Fit-czyli-profesjonalne-ustawienie-roweru.html


Co do nadgarstków ich ból pojawia się w momencie kiedy nie utrzymujemy ich w lini prostej, są ugięte a cały ciężar ląduje na nich.

 

Poniżej film z ustawienia roweru stacjonarnego, może będzie pomocny bo generalnie chodzi o ustawienie ciała.

 


 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

Od niedawna jestem posiadaczem Kandsa energy 1100 na kołach 26" i ramie 21". Mam 181cm wzrostu, uprzedzając wasze komentarze, nie nie jest ta rama na mnie zbyt duża, jadąc na rowerze, nawet dłuższe dystanse nie odczuwam żadnych boleści (no może po za tyłkiem ale to kwestia marnej jakości siodełka), po za tym rower służy mi jedynie do jazdy rekreacyjnej z delikatnym zacięciem sportowym, siodełko mam na wysokości ok 2-3cm ponad wysokością kierownicy, przesunięte maksymalnie w jej stronę, mostek 950mm. Zastanawia mnie jednak czy komfort jazdy, który i tak jest już wysoki mógłby się zwiększyć po usunięciu 1-2 podkładek (każda 1 cm) znajdujących się pod rurą sterową. Czy dzięki temu zabiegowi moja pozycja na rowerze będzie bardziej sportowa? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja teraz dopiero zobaczyłem. Jedno zero więcej jednak robi sporą różnice:)

 

No ale wracając do tematu, warto poeksperymentować z tymi podkładkami czy nic nie zmieniać skoro jazda jest komfortowa?

950mm???? To była złośliwość z mojej strony. :P

No chyba że przecinka nie zauważyłem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się borykałem na początku z bólem dolnych partii pleców, jak już ustawiłem sidło pod odpowiednim kątem, na odpowiedniej wysokości i odległości od kierownicy to teraz mam problemy z bólem nadgarstków. Zapewne ciężar, który wcześniej spoczywał na plecach przeniósł się na nadgarstki.

Dziś użyłem rękawiczek ze ściągaczami których używałem na siłowni do wyciskania, znacznie pomogło, da się też zauważyć że mam tendencję do opuszczania nadgarstków przez co je nadwyrężam, samo rozluźnienie się w czasie jazdy też ma na to wpływ. Ściągacze pomagają utrzymywać ręce w odpowiedniej pozycji, po prostu jak nadgarstki idą w dół to robi się niewygodnie przez ściągacze, od razu wraca się do poprawnej pozycji. Jedyny ból jaki odczuwałem to u podstawy kciuka, wewnętrzna strona dłoni. Nie był on jakiś uciążliwy i nie drętwiały palce. Myślę, że odpowiednie gripy załatwią problem całkowicie. Trzeba po prostu wymusić na rękach poprawną pozycję,

Kierownicą kręciłem, manetki i klamki też ustawiałem... może później jak będę miał chwilkę to się obfotografuje z pomiarami i wrzucę na forum do analizy. Na razie czytam i walczę z set-up'em.

 

Używam rękawiczek Kellys

21818652.jpg

Gripy mam stockowe Valeo Alu Lock piankowe jakie się dostaje z Unibike Flite

 

Jedno i drugie oceniam na chińskie badziewie. Do wymiany w najbliższym czasie... na razie będę się wspomagał rękawiczkami z opinaczami na nadgarstki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A ja mam problem z cierpnącymi palcami podczas jazdy, robią się zimne i muszę je odrywać od kierownicy aby rozprostować i przestały boleć. Mam mostek 45 ale kierownicę 780 mm do tego od czubka siodełka do kierownicy mam 51 cm w poziomie. Czy może to być za krótki mostek czy raczej problem leży w wysokości kierownicy bądź moim ciele. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...