Skocz do zawartości

[sklepy] rowerowe 3 miasto


jerry1234

Rekomendowane odpowiedzi

Oddawałem część na reklamację w Żuchlińskim, co prawda nie zadzwonili w ustalonym czasie, ale jak pojechałem, to natychmiastowo dostałem zwrot pieniędzy :icon_wink:

 

Za to odradzam znów mk-bike, nie mają w sklepie tego, co mają wg strony, nie mogą tego sprowadzić, oraz prawdopodobnie nie mają tego w żadnym magazynie żadnej swojej filii w Polsce. Po to się fatyguję do sklepu osobiście, żeby zobaczyć np. portki, które chcę kupić.. Strata czasu. Nie kupię tam nawet "złamanej dętki" żeby wspierać takie olewactwo i nierzetelność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tam wyżej polecił Authora na Dworcowej w Sopocie i twierdzi, że tamtejszy mechanik zna się na rzeczy.

Moim zdaniem się nie zna, bo wiele razy wcisnął mi część twierdząc, że to to czego szukam i okazywało się, że to nie to. Poza tym nieźle zdzierają ceny. Oczywiście nie wiem, jak jest z zakupem roweru, ale ja bym się wstrzymał z tym serwisem.

 

A dla kawału przytoczę taką historię: z dwoma kolegami rozpoczęliśmy w zeszłym roku sezon. Miała być pierwsza przejażdżka, ale jeden kumpel nie miał dla siebie pompki samochodowej. Pojechaliśmy właśnie do Authora. Kolega dał 1zł i gość miał mu napompować oba koła. Ja nie wiem do jakiego ciśnienia on chciał pompować te dętki, ale najpierw pękła jedna, potem druga. Gość tłumaczył, że przecież to na pewno zużyta dętka i nie jego wina. Najlepsze jest to, że obie były prawie nowe i poszły przy wentylu. Ot znawca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

ja polecam Zuchlinskiego, byc moze, ze kupilem tam moj peirwszy rower :D

ale jak mialem rowerek do naprawy (bo ciecaik mi na droge wyskoczyl) to po2ch dniach byl naprawiony i zadzwonili.

Moge polecic obsluga tez calkiem spoko mi doradzal taki starszy pan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

U Żuchlińskiego na 1-wszym piętrze obsługa tak sobie na 2-gim spoko. Mają duzo towaru, lecz sporo kosztują ;) .Jeśli ktoś ma Authora to polecam taki jakis sklep Velo w Gdyni na ul. wójta Radtkego (naprzeciwko hali od strony dworca). Słyszałem duzo o tym sklepie na morenie i podobno mają duży asortyment w przystępnej cenie. Co do sprzedawców nie wiem. Szkoda, że Ski Team się zwinął, bo można było dobre rowerki Cube'a wyhaczyć...

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U żuchliśkiego jak jest dużo ludzi to ciężko sprzedawców wyhaczyć. Na wiosnę kumpel kupował rower to staliśmy około 30 min zanim podszedł ktokolwiek... do tego to co mieli na stronie internetowej okazało się nieaktualne w 60% jeśli chodzi o rowery... trochę kicha, a także nie było żadnego informatora jaki rower ma jaki osprzęt. Ehmm ale coś tam sobie wybrał i jest z niego jak na razie zadowolony :). Za to jeśli chodzi o ciuchy to oni mają duży drogi asortyment, ale jestem zadowolona z ich rzeczy... tyle tylko nie polecam zamawiać u nich ciuchy i zapłacić przed odbiorem i podobno po 3 dniach wysyłają!!!... czekałam miesiąc aż w końcu pojechałam do nich osobiście.... wciskali że wysłali i tak sobie czekałam Zwrócili mi za przesyłkę no ale dzwonienie i czekanie było irytujące. Totalne zbywanie człowieka.

 

Nie mam szczęścia do zamawianych rzeczy... na lampkę rowerową w Tczewie czekałam 3 tygodnie... pomimo że obiecano po tygodniu dostawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MKBIKE na morenie - wg mnie "nie taki diabel straszny", jak czegos szukalem - ostatnio obcinaczka do linek/pancerzy i blotnik, to dostalem. Co do zgodnosci katalogu online ze stanem magazynowym to podobno wina jest odlaczenie sie ktoregos ze sklepow.

 

gdańsk "wysepka" - kupilem tam 3 lata temu rower, po miesiacu mial byc przeglad za free, ale nie wspominali , ze trzeba zostawic rower na 3 dni! Sporo gratow, ceny wzgledne. Pan (jak go juz ktos nazwal wczesniej) "Jakala" dosc specyficzny.

 

"Formela" przy PKP wrzeszcz - to jest jakis kompletny kosmos.

Szukalem tam kasku, roweru dla mojej Pani (z przymiarka) i okularow.

Kask niepasowal ewidentnie, ale ruda Pani wmawiala, ze jest ok i "ona tez tak jezdzi".

Rower, rama 18' - moja dziewczyna wisiala na ramie, ale ruda pani twierdzila, ze jest OK, ona "tez tak jezdzi", tylko "trzeba uwazac przy zsiadaniu". W koncu kupilismy na allegro taki sam 16' 150zl taniej.

Okulary - no to juz kompletny odjazd... pokazala mi okulary, nie spodobaly mi sie (rzecz subiektywna, prawda?) na co odezwala sie oburzonym glosem, ze to promocja, co ja chce od tych okularow i ze "wszyscy takie maja". Niesamowite socjotechniki stosuje wspomniany sprzedawca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie cierpię jak na chama chcą ci coś wcisnąć... U mnie w Tczewie "KOŁODZIEJ" ciągle mówi że dziś teraz już jest okazja i najlepsze promocje na rowery i niezależnie w jakim miesiącu przyszłam, to zawsze miałam kupować TERAZ a ceny ma o wiele wyższe niż w trójmieście... No i uważa że wszystko to badziewie a GIANT super jakość najlepsze tylko one się liczą na rynku i że nie opłaca się kupować Krossa czy GT i itp. Podsumowując kupuj to co on Ci powie bo to święte słowo hehehe MASAKRA :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja ze swojej strony mogę polecić sklep na Do Studzienki we wrzeszczu jeśli chodzi o serwis to nie bałbym się dać im rower do serwisowania (chociaż i tak robię przy nim sam ;) ). Tam składałem swój pierwszy porządny rower i pamiętam, że byłem zadowolony :blush:

 

Sklep na wysepce ma trochę wysokie ceny, a ten Pan co się jąka wydaje sie być troche takim "patenciarzem" chce pozbyć się części które ma na zbyciu, które niekoniecznie muszą pasować :P ale i tak lubię zajrzeć do tego sklepu :P

 

Formele przy dworcu we wrzeszczu omijam. Ceny wysokie obsługa nie jest fachowa. Wchodzę tam w ostateczności.

 

U Banacha na Łostowickiej to jakaś porażka. Byłem tam raz żeby wymienić suport bo miał luzy i okazało się że w tym "kiosku" zrobi mi to najtaniej (pytałem w innych sklepach) więc zostawiłem rowca z pewną obawą bo przymierzał przy mnie jakieś klucze do miski które nie pasowały więc powiedzial że ma na to sposoby ;) i zadzwoni jak rower będzie gotowy. Gdy przyszedłem po odbiór mojej maszyny okazało się, że wstawił mi droższy suport bo tańszy nie pasował :D i w sumie wyszło drożej niż w pozostałych sklepach. Troche sie wkurzyłem, bo mógł mnie o tym poinformować jakoś przez telefon a nie stawiać przed faktem dokonanym (część już w rowerze) zapłaciłem kase, a on z kolei wkurzył się gdy spytałem o gwarancje, bo nie dostałem żadnego paragonu ani nic, wypisał mi coś na karteczce podbił pieczątką i wydał rower. Jak go wyprowadziłem z tego "kiosku" okazało się że hamulec przedni mam rozregulowany. Więcej mnie w tej budce nie było i nie zamierzam tam nic kupować.

 

Żuchliński

Tam kupowałem mój drugi porządny rower :P (jeżdżę nim do dziś i jestem zadowolony). Podobało mi się to że jest tam tego dużo :o można wsiąść przymierzyć pojeździć po sklepie (jest nawet gdzie) :P Obsługa też była spoko (kupowałem 2 lata temu może teraz sie coś zmieniło). Kupowałem tam również rękawiczki i również na obsługę nie mogłem narzekać. Jeśli chodzi o ceny to to jest według mnie jedyna wada, bo są one kosmiczne :D

 

mkbike na morenie

w sumie to kupowałem tam tylko buty do pedałów zatrzaskowych więc nie mam wystarczających podstaw by oceniac ten sklep, ale obsługa była spoko. Pisaliście coś o niezgodności towaru w sklepie i na stronie. Buty które chciałem akurat były i nawet mój rozmiar ;) ale może miałem poprostu farta.

 

Podsumowując: serwis najlepiej robić w domu :P Części kupować na allegro :P Jeśli chodzi o narzędzia to w cenie serwisu mamy już klucz do kolekcji :P

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja swój pierwszy Rower kupowałem u Żuchlinskiego i polecam ten sklep każdemu kto chce kupić rower.

Jeśli chodzi o dość tani i sumienny serwis to polecam TYSAR w Gdańsku Zakoniczyn. Poprostu tania REWELACJA !!!!

Dodatkowo mają też troszkę sprzętu w sklepie - w dobrych cenach. Podejrzewam że "zachcianki" sprzętowe na zamówienie też nie stanowią problemu dla właściciela.

 

Pytanie do Was - Koleżanki i Koledzy z małego i dużego trójmiasta - gdzie można kupić Garego Fischera w okolicach.

 

Dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukuje mistrza zaplatania kół. w sopocie na dworcowej można śmiało polecić taką robotę, czy jest gdzieś jakieś lepsze miejsce, gdzie warto pojechać?

O dworcowej slyszalem pozytywna opinie ale jeszcze tam nie trafilem. Akurat jak mialem czesci to gosc bral urlop. Zaniosłem wiec standardowo na ul Do Studzienki 22 tel: 501-730-077. Generalnie chłopaki dobre kółka zaplataja, nigdy nie miałem później z kołami problemow. Raz im sie zdazylo ze obrecz byla centrycznie nad kołnierzami piasty tylnej(normalnie jest blizej bebenka) i opona tarla o rame, ale poprawili na swoj koszt.

Usługa dosc szybka, w miare tania, daja gwarancje. Dla mnie bomba

 

Na tle wszystkich serwisow w trojmiescie to chyba tylko na Dworcowa i Do studzienki warto oddawac kola.

 

Warto zajzec tez do DROP'a - Osowa na ul Wodnika tylko nie wiem czy jeszcze sklep funkcjonuje bo Michaly siedzialy na wyspach. Robota w ich wykonaniu tez dobra byla.

Dawno temu zaplatalem u Żuchlinskiego ale musialem poprawiac naciag szprych. (kiedys czesto zmieniali sie tam mechanicy, nie wiem jak jest teraz)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

jako że sprawa była wtedy przedświątecznie szybka, zaniosłem koło na dworcową, sama usługa plecenia, to chyba 35zł, dosyć drogo, ale bardzo solidnie. mimo iż obręcz była zdrowo wykrzywiona, po zamontowaniu nowych szprych i solidnym naciągnięciu niemalże nie jestem w stanie zauważyć wykrzywienia. jak najbardziej polecam zaplatanie kół na dworcowej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Wracając do opinii o sklepach ja ze swojej strony chciałbym polecić Tysar w Gdańsku.

Robią bardzo dobrze, sumiennie i za normalne pieniądze.

Minusem jest dość długi czas oczekiwania na większe naprawy (w sezonie pewnie wszędzie tak jest) oraz

bardzo mały asortyment części na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę pięć groszy, z jednym wyjątkiem sam Gdańsk, bo tu mam najbliżej.

 

Żuchliński

Niewątpliwe plusy to ilość asortymentu na ekspozycji oraz możliwość przejechania się każdym rowerem. Chyba najlepsze miejsce w 3mieście do porównia konkretnych modeli. Obsługa jest miła, ale miałem wrażenie jakbym kupował rower w hipermarkecie. Może źle trafiłem, ale sprzedawca powinien wiedzieć co mówi, a nie operować oklepanymi zwrotami. Ceny do niskich nie należą. Natomiast zupełną pomyłką są godziny otwarcia. Zważywszy gdzie Żuchliński ma siedzibę, odwiedzanie sklepu poza weekendem sensu nie ma, bo nam zamkną w połowie. Przynajmniej w sezonie mogli by się szarpnąć na ta godzinę-dwie więcej.

 

Sezonowcy spod Bacówki

Mają przemiał, ale gdy się ma kłopot na trasie to szybko i sprawnie można u nich załatwić prawie wszystko. W sezonie otwarte chyba do zachodu słońca, jak na miejsce to spory wybór ogumienia, dętek, linek i wszystkiego, co nam może nawalic po drodze. Jak znajomy rozwalił opone to wiecej czasu zajełonam dojście na miejsce niż sama wymiana.

 

Pas Startowy

Nie wiem czy ci panowie zamkneli interes czy się przenieśli po rozbiórce blaszaka, ale jeśli istnieja nadal to radzę omijać. Kolejki przy kasie i prosić trzeba żeby ci ktoś coś sprzedał. Czego byś nie chciał kupić, polowa im "własnie się sprzedała". Towar trzeba bylo sprawdzać na miejscu, bo zawsze czegoś w pudelku brakowało, a termin serwisowania bił lokalne rekordy. Zostawiłem kiedyś na przegląd 3 rowery i ponad miesiąc spędziłem dzwoniąc z pytaniem na kiedy będa gotowe. Kto by nie odebrał telefonu, miałem wrażenie jakbysmy pierwszy raz rozmawiali. Przy pierwszym odbiorze okazało się, że zrobili jeden ale o dwóch zapomnieli, przy nastepnym dostałem opr za blokowanie im miejsca, bo rowery do odbioru są od tygodnia (z czego jeden i tak musiałem w domu znów regulować). Na pytanie czemu dopiero podczas dzisiejszej rozmowy mi o tym powiedziano, tradycyjna odpowiedź "inny serwisant się tym zajmował, ja nie wiem". Od tego czasu omijam dużym łukiem i jesli istnieją nadal radzę zrobić to samo.

 

Wysepka

Po rozbudowie sprzed miesiąca chyba największy asortyment w Gdańsku. W lato można się do roweru przymierzyć i nim pojeździć. Duży plus to lokalizacja. Obsługa nie jest nachalna, więc spokojnie można sobie wszystko pooglądać, ale niestety jak już się spyta o radę to też odpowiedzi pozostawiają wiele do życzenia. Szczytem było, gdy kiedyś usłyszałem jak sprzedawca próbując pchnąć Authora Basica, powiedział chłopakowi, że to jest dobry rower na start, można na nim trochę pozjeżdżać z górki i poskakać... :P Trzeba też uważać na ceny osprzętu i akcesoriów, bo niektóre są wzięte chyba z kosmosu. Za to serwis maja niezły (jeśli ciągle robi tam pan złota rączka, który mnie poratował 3 lata temu). Jedyne miejsce, ktore się podjęło przegwintowania korby, a nowy gwint trzymał się do końca.

 

Sklep przy dworcu Wrzeszcz PKP

Ostatni gdy ich widziałem mieli duży wybór Merid, również szosówek i miejskich (i to jest chyba ich specjalność, bo z góralami słabo sobie radzili), ale chyba sprzedawcy ciągle żyją w czasach składaków. Dobre miejsce jak wiesz co chcesz kupić, ceny raczej niskie, ale po poradę bym tam nie szedł (a przynajmniej nie tylko tam). Aczkolwiek trzeba przyznać, że gdy miałem awaryjny postój to pan z serwisu (chyba właściciel) poratował śrubką i oringiem, nie przyjmując żadnej zapłaty.

 

Do Studzienki

Chyba mój ulubiony serwis. Powiadomienie o odbiorze sprzętu smsem. Ostatni odebrałem po 21, więc widać jak jest robota to cisną. Ceny na osprzęt całkiem przystępne, ale na miejscu mają malutko, większość na zamówienie. Kiedyś sprzedawali rowery Meridy, teraz cały asortyment to składaki na ramach Accenta (całkiem ciekawe swoja drogą) i tu mają ugruntowaną pozycję. Wiele osób składało u nich swoje rowery, a opinie byly zawsze pozytywne.

 

BugaSport

Podczas ostatnich poszukiwań roweru dla dziewczyny, to był jedyny sklep, gdzie usłyszałem konkrety. Obyło się bez "warto kupić ten model, bo to Merida i w tej cenie ma już tarczówki" jakie usłyszałem u konkurencji, a modele nie różnił tylko kolor i cena. I chyba dzięki temu, że można było usłyszeć konkretne odpowiedzi, właśnie tam zakupiliśmy rowerek. Jedyny sklep na Pomorzu sprzedający Centuriona (bardzo fajne modele EVE i Fit dla dziewczyn! ja się chyba jaram rowerem dziewczyny bardziej niz ona sama :( ). Niestety powierzchnia, rozplanowanie i położenie sklepu uniemożliwiają w wiekszości wypadków jazdę próbną i przymierzenie się. Samo przejście między rowerami jest kłopotem, gdy wejdzie do środka więcej niż 2 osoby. Spory wybór osprzętu i akcesoriów, ceny raczej normalne.

 

 

W innych sklepacj raczej byłem tylko przelotem, więc nie jestem w stanie więcej powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...