ThWe Napisano Środa o 18:34 Napisano Środa o 18:34 Witam, Chciałbym w rowerze zamontować hamulce tarczowe, mechaniczne lub hydrauliczne, jest to rower do zastosowań downhill i freeride lecz nie w stylu profesjonalnym więc myślałem o hamulcach typu 200mm przód i 180mm tył, piasty i widelec a także rame mam z możliwością montażu hamulców tarczowych. Widelec to marzocchi 380 z mocowaniem hamulca PM 8" Nie znam się na cenach więc budżet powiedziałbym jest w okolicach 400zł, jeśli trzeba dopłacić to nie ma problemu. Jeśli nie podałem ważnych detali to proszę napisać. Z góry dziękuję Cytuj
Mod Team sznib Napisano Środa o 19:48 Mod Team Napisano Środa o 19:48 Magury MT5ki sobie weź za 615zł https://allegro.pl/produkt/hamulce-tarczowe-magura-mt5e-higo-closer-4-tloki-900m2000-mm-e-bike-zestaw-dbf9bd3b-9fe9-4819-924e-4e12ed0f175a?offerId=18576724977&reco_id=b0ad70ae-7005-11f1-8414-aece8e10f2c8&sid=1147bbb04b955b96a226cab2e664258d9124ef0862320b2d7366fdd6604cf017 To chyba najtańsza sensowna opcja dedykowana do zjazdów. 1 Cytuj
marcin_ostrów Napisano wczoraj o 07:35 Napisano wczoraj o 07:35 Te magury to akurat ze sterowaniem do elektryków. Nie wiem czy można się łatwo tego dodatkowego przewodu pozbyć Cytuj
KNKS Napisano wczoraj o 08:20 Napisano wczoraj o 08:20 12 godzin temu, sznib napisał: To chyba najtańsza sensowna opcja dedykowana do zjazdów. E-bike ? Cytuj
Wojcio Napisano wczoraj o 08:55 Napisano wczoraj o 08:55 To jest super okazja - czterotłoczek na olej mineralny. SRAM twierdzi, że to klasa CODE a więc słuszna. https://www.bike-discount.de/en/sram-db8-mineral-oil-disc-brake-set-top-deal Za takie pieniądze to jak prezent. 1 Cytuj
Mod Team sznib Napisano wczoraj o 09:09 Mod Team Napisano wczoraj o 09:09 Z tego co słyszałem DB8 są ok, ale koniecznie trzeba wymienić klocki, bo seryjne to padaka. Ale mimo to to nie są heble dedykowane do DH. 1 godzinę temu, marcin_ostrów napisał: Nie wiem czy można się łatwo tego dodatkowego przewodu pozbyć Jak się nie da wykręcić to nożyczki, ciach, i po sprawie. Cytuj
Wojcio Napisano 22 godziny temu Napisano 22 godziny temu Prawda - to rozwiązanie budżetowe, autor odcina się od bycia pro, choć dwupółkowy widelec sugeruje poważne wyzwania. Z drugiej strony w pytaniu jest mowa też o mechanicznych hamulcach - to tym bardziej nie do DH:) . Sam mam Magury MT5 - są spoko, ale skoro producent robi jeszcze MT7 i Gustav to nie jest to górna półka. Istotne jak bardzo DH jest autor, gdzie jeździ i ile waży. Cytuj
ThWe Napisano 22 godziny temu Autor Napisano 22 godziny temu Nie jestem pewien jak określić moją jazdę downhillową, nie jeżdżę ekstremalnie lecz nie jeżdżę też na podstawowym poziomie, często bywam na trasach dh na górze żar i innych w okolicy, często budowanych przez innych rowerzystów. Ważę 70kg, Rower jest w trakcie budowy więc tego ile on waży nie określę, ale końcowo będzie ważył w okolicach 17kg Cytuj
Rekomendowane odpowiedzi
Dołącz do dyskusji
Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.