Skocz do zawartości

[stery] Włożenie nowego amortyzatora do starych sterów


Rekomendowane odpowiedzi

Podpowiedzcie mi gdzie kupię taką część?
image.png.2a35284783a212ded36c0b73aaf0d3ad.png
Stare stery z tego co widziałem  po wyglądzie to FSA Orbit 1.5B ZS  na rurę sterową 1 1/8`` poszerzone do mufy 1 1/5``.

Nowy amortyzator ma na dole 1 1/2  i miał stery zintegrowane (bez miski) i ta czarna podkładka jest aluminiowa i będzie mi potrzebna pod nowy amorek.
Niestety nie widzę części zamiennej FSA do zakupu. 
Pomożecie znaleźć jakieś zamiennik?
image.png.09c14182555c8ab8b449c39f751d6817.png

 

Edytowane przez jasmin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Dzięki @leejoonidas za szybka odpowiedź, teraz patrze jest coś takiego - nazywają to KONUS ,FSA H6050  ale w PL  60
image.png.b0aee4ee8e373206f5322c38d4da68c5.png 

Czyli nowe stery, i będę musiał miski wybijać ?  

7 minut temu, pecio napisał:

Pod stery na łożyskach maszynowych masz tu przejściówka. Pod wianki takiego adaptera nia ma.

Hej, dzieki, wydaj mie się , że nie potrzebuję przejściówek .
Mufa ramy jest pod 1i1/2'' i rura sterowa jest 1i1/2''.  
Jedyny problem jest taki że widelec był pod łożyska chyba to sie nazywa zintegrowane a w ramie jest miska pod kulki.
 

Edytowane przez jasmin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 To nie jest przejściówka w dosłownym słowa zrozumieniu !  A jak chcesz "osadzić " widelec w główce  ramy  ?  To taką bieżnię musisz nabić na rurę sterową . Dokładnie taką jak w linku parę postów wyżej pod hasłem przejściówka !!!!!! I w dodatku uważaj na kąty łożysk.

Po drugie - tak będziesz musiał wybić stare miski. Po trzecie masz prasę do wciskania aby nowe wepchać ?  Po czwarte na upartego można  sposobem na rzeźnika "wprać" nowe młotkiem  w stylu "ja sam"  i na "upartego" . W tym wypadku za rezultat nie ręczę.

Najlepiej jedź na serwis i niech Tobie ten temat ogarną.

Edytowane przez pecio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...