Skocz do zawartości

[do ~7000] grawel, 1x11, xl, ładny


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, szukam grawela na okolice Wrocławia, jazda rekreacyjna, jakieś wycieczki mam nadzieję.  Mam ~192cm wzrostu, nie chcę przedniej przerzutki, lubię ładne żeczy. Brałbym Eskera 7.0 2023, ale te malowanie jest mało atrakcyjne. Wole jednolity kolor ramy, i może połysk nie brokat. I nawet ten Kross bylby ok, gdyby nie to że nie wiadomo czy to kolor czy czerń ;)

Myślałem, że nie będzie problemu ze znalezieniem aluminiowej konkurencji, skoro Kross jest karbonowy i jest na grx 1x11 i mieści się w budżecie. Ale nic nie mogę znaleźć. Ładne rowery jak Diverge, Revolt czy Orbea Terra z 1x11 w tej cenie nie występuje. Mogę kupić coś używanego też, ale w tym rozmiarze nie jest łatwo. 

 

Pewnie nie jeden z Was szukał czegoś i ma sporą ilość modeli w głowie. 

A może brać co się podoba na 2x11 i wywalić przednia przerzutkę? To tak działa bez problemu? Może w sklepie mi taką wersję zrobią?

Edytowane przez rmn1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kupisz coś z napędem Shimano 2x10 lub 2x11, to korba GRX pod 1x kosztuje około 500 zł. Aktualną korbę sprzedasz i wyjdzie Ci mała różnica w cenie.

Pytanie tylko, czy wtedy nie będziesz chciał zmieniać kasety, bo zacznie brakować przełożeń.

No i wtedy będziesz miał "luźną" przednią manetkę. W niczym to nie przeszkadza w praktyce.

No i prawdę mówiąc, nie wiem czy bym podchodził do napędu pod kątem wyglądu. Rozumiem o co Ci chodzi, ale wstrzelenie się w odpowiednio dobrany napęd 1x nie jest proste.

Druga sprawa, że będziesz też potrzebował przerzutki ze sprzęgłem. Można się obejść bez, ale lepiej mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest szansa, że esker 7 był y za mały bo ich xl to standardowa L (56) u producenta tych ram, jestem 9cm niższy a XL eskera 7 jest dla mnie idealna. 

Kilka rowerów jest (z jednego sklepu tylko bo dalej nie szukałem) i nawet teoretycznie w rozmiarze a pewnie znajdzie się więcej w innych sklepach. Polecam dzwonić i pogadać o cenie bo XS, S, XL i XXL sprzedają się słabiej niż M i L więc jest szansa na rabacik. 

https://sprint-rowery.pl/rower-gravel-rondo-mylc-al-2024#tab.choose.size

https://sprint-rowery.pl/rower-gravel-ns-bikes-rag-1-2024#tab.choose.size

https://sprint-rowery.pl/rower-gravel-polygon-bend-r7#additional

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj córka kupiła Mylca AL (w Centrum rowerowym, ale cena jak w sprint rowery) - jest piękny - w naturze wygląda szałowo. Poza tym ma dość unikalną geometrię, która ma być skuteczna w terenie (bunny hop wychodzi) - dłuższa rama, krótrzy mostek. Zważyłem przednie koło (z oponą, dętką i tarczą) 1700g czyli nieźle - obręcze są asymetryczne. Koło w moim Marinie ważyło 2100! Można narzekać na linki przez stery i pressfit, ale takie czasy - wygląda ładnie. Była jedna jazda (odebraliśmy 20:30) i dziewczyna jest zachwycona. Sama płaciła - pierwszy taki zakup.

Koła i opony są tubeless ready. Z oszczędności - kaseta Microshift i korba markowana przez Rondo, ale suport z zewnętrzymi łożyskami i pustą osią. Ale są też plusy - oponu tubeless, tarcze są Sram, dobre siodełko i owijka. W porównaniu z eskerem praktycznie nie ma szans na zahaczenie butem o przednie koło w próbie ręką nie czuje się różnicy masy. 

IMG_5227.jpeg

Złomowe pedały są tylko na powrót.

Edytowane przez Wojcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Krypto.Szosowiec napisał:

Jeżeli kupisz coś z napędem Shimano 2x10 lub 2x11, to korba GRX pod 1x kosztuje około 500 zł. Aktualną korbę sprzedasz i wyjdzie Ci mała różnica w cenie.

Korba GRX 2x11 jest taka sama jak w 1x11. Wystarczy zmienić przednie zębatki na tarczę NW i odkręcić przednią przerzutkę. Sam tak zrobiłem, po sprzedaży zdemontowanych części wyszedłem na plus :) Z drugiej strony jakbym od razu wziął rower w konfiguracji 1x11 to bym jeszcze więcej zaoszczędził.

Ale tylna przerzutka 2x11 ma krótszy wózek niż 1x i raczej będzie miała problem z kulturalną obsługą kaset o większej rozpiętości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...