Skocz do zawartości

[3500-5000] Cross: Roam 1 vs. DS 3 vs. Riverside 920?


Rekomendowane odpowiedzi

Hej, 

chcę kupić crossa, jestem raczej niedzielnym rowerzystą, nie chcę agresywnej pozycji, cenię sobie komfort. Ale nie chcę odstawać też bardzo od 12 lat młodszego kuzyna, który śmiga wprawdzie na Evado 5.0, ale ma zdecydowanie więcej pary w nogach. Chcę kupić rower na lata.

Podejrzewam, że rocznie zrobię 600-800 km, będą to głównie przejażdżki po 1-2h, trochę dojazdów do centrum miasta, i może dłuższe trasy na 6-8 godzin 1-2 w roku. Użytkowanie: 55% ubite drogi szutrowe w lasach i parkach (w różnym stanie, czasem zdarzą się jakieś kamyki, szyszki czy gałązki, rzadko korzeń), 35% asfalt/kostka w mieście i poza nim, 5% wąskie ścieżki leśne i polne.

Moje trzy typy to:

- Giant Roam 1 - ok. 4800 zł -  z tego co czytam fajna opcja z amortyzatorem powietrznym. waga ??? [Giant nie podaje, ale chyba koło 13kg?]

- Trek Dual Sport 3 gen V 2024 - 5000zł - z tego co czytam fajna opcja bez amortyzatora. waga 12,1kg

- Riverside 920 - promka na 3500zł - chyba spec w tej cenie to mega okazja...? ale wizualnie podoba mi się mniej niż ww., które mega mi się podobają. waga tylko 12,4kg! prawie tyle co Trek bez amortyzatora

- ew. Canyone Pathlite 6 - promka na 4200zł - ale promka jest na kolor ciemnozielony, który mi średnio leży i dość wysoka waga 13,4kg

 

Nie spieszy mi się, mogę poczekać na dostępność i lepsze promki Gianta i Treka - jeśli jest na co czekać...?

Czy któryś z nich polecicie bardziej? Czy na moje zapotrzebowanie warto brać rower z amortyzatorem? Wiem, że bez niego rower jest lżejszy, ale tego szutrowania (różnej jakości) jest sporo. Na minus dodatkowy serwis co roku za ok. 200 zł...

Czy ten Riverside 920 to super opcja w tej cenie? Mogę wydać do 5k, ale mieć 1,5k w kieszenie biorąc 920 też byłoby miło. A ta waga z amorem powietrznym wyglada swietnie.

Planuję wszystkie przymierzyć, ale może być problem złapać u mnie w Poznaniu gdzieś Gianta i Treka w rozmiarze L... no i Canyona of kors

Wiek 34 lata, Wzrost 182cm, waga 72kg

Edytowane przez brute
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem przed dosłownie tym samym wyborem, jedynie wzrost 168cm, przekrok 76cm to się podepnę.

Nie sądze żeby były jakieś sensowne obniżki bo śledzę ceny od miesięcy i jestem na siebie zły, że nie kupiłem czegoś wcześniej, bo nie ma teraz sensownych promocji.

Ten Pathlite 6 dolicz 300 zł wysyłki.

Myślę nad Radon Scart Light 9.0 48cm - obecnie z dostawą i pedałami 1000 euro. Jedynie hamulce są niby słabe.

Ewentualnie Unibike Viper/Zethos 17" 2024 gdzieś w Krakowie upolować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie celujecie w bardzo dobre rowery. Ja bym odrzucił Unibike.

Kwesta wyboru napędu 1x czy 2x, posiadania amortyzatora (przy zamiarze jeżdżenia po lesie ja bym wolał mieć) i koloru 🙂.

Do rozważenia jeszcze https://sprint-rowery.pl/rower-crossowy-polygon-heist-x7 tylko obecnie problem z dostaniem.

 

 

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównując do Treka (bo do niego można porównać z racji sztywnego widelca) to ma dużą węższą oponę. Pytanie czy to Ci odpowiada, bo nie wiadomo jak szeroka wejdzie. Poza tym bardzo fajny rower, sztywne osie, amortyzowany mostek, prosty napęd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli podałeś, że będziesz jeździł po ubitych drogach w lasach i parkach a zdarzają się tak jakieś przeszkody to chyba bym wybrał Roama że względu na ten amortyzator. 

Sam stoję przed podobnym wyborem, ale u mnie jakieś 80-90% to asfalt, ścieżki rowerowe (asfaltowe/kostka) i bardziej skłaniam się ku Trekowi FX 3 2024, który jeszcze nie pojawił się w sklepach. Ale jako alternatywę mam właśnie Roama 0, bo taki jest dostępny koło mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi z dostępnością modeli wymienionych w tym wątku? Pustki w sklepach. To norma w tej branży? 🤣

Szukam Sirrusa X 4.0 L/XL lub Giant 1 L. Możecie przestać rekomendować je na moment, żebym mógł w końcu kupić? 😁

Edytowane przez creampie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się do tematu, bo mam bardzo podobny "profil" i wymagania do @brute. Do tego od lipca przynajmniej kilka razy w miesiącu zamierzam dojeżdżać do pracy z obrzeży Wrocławia do centrum (ścieżki rowerowe, ale też miejscami dziurawe chodniki/krzywa kostka itp. - nie tak płasko jak mogło by się wydawać). 

Upatrzyłem sobie Giant Roam 1, ale zastanawiam się też nad czymś w podobnej cenie, ale na sztywnym widelcu. 

Czy uważacie że warto w tej cenie kupować amortyzator ? Osprzęt na Roam wydaje się zupełnie wystarczający do moich wymagań, ale o amortyzatorach z tej półki/kategorii cenowej opinie są bardzo różne, po skarajne że "nie warto, bo to nie działa". Dodam że mam 174 cm, 74kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem niedawno tego riverside 920 i rower świetnie się sprawuje, bardzo lekki i szybki...wyglad hmmm...ogolnie kolorystyka itd jest ok tylko ta rama ale ja się przyzwyczaiłem..też myślałem o Pathlite 6 i wyżej wymienionych opcjach ale padło przy okazji na decathlonowy rower

PS. gdyby ktoś chciał to mam nówkę sztukę DS 3 gen 5 2023 na full deore w rozmiarze M kolor ciemna oliwka..w sklepach już nieosiągalny.. cena atrakcyjna..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor i ogolny wyglad akurat bardzo mi odpowiada...jedynie rama nie do końca..ale przekonałem się do niego jak wsiadłem i się przejechałem..rower jest mocno responsywny..pozycja trochę pochylona i rozważam zmianę mostka na 45st lub regulowany..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@chudzinaki, uważasz że nie warto , że np lepszą geometrię będzie mia Giant Roam 2?

Panowie mając tylko dwa rowery  do wyboru i jest to:

Giant roam 2 ( cena niższa )

albo  właśnie Riverside 920 ( tutaj mogę mieć jeszcze cenę z promocji )

to który brać ? 

Doradzcie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie napisałem, że nie warto. Napisałem tylko, że ten cross nie jest w żaden sposób "mocno responsywny" 🙂.

Sama geometria ramy jest nieco "agresywniejsza" w Giant, ale to mało istotne.

Z tych dwóch zdecydowanie Riverside.

Edytowane przez chudzinki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, xtom napisał:

@chudzinaki, uważasz że nie warto , że np lepszą geometrię będzie mia Giant Roam 2?

Panowie mając tylko dwa rowery  do wyboru i jest to:

Giant roam 2 ( cena niższa )

albo  właśnie Riverside 920 ( tutaj mogę mieć jeszcze cenę z promocji )

to który brać ? 

Doradzcie 

Giant Roam 2 z 2024?

Riverside 920 niczym nie bryluje. 

Rama, sztyca, mostek, kierownica, hamulce to takie mieso armatnie jakie produkują w Tajwanie na kontenery.  

koła to podstawowe fulcrumy, warto sprawdzić jakie są ceny łożysk, z tego co wiem fulcrum miał nietypowy rozmiar, by łożyska kupować jedyne słuszne od fulcruma za prawidłową cenę. jeśli nawet są lekkkie, 1900g głowy nie urywa, to dociąży je kaseta godzilla o wadze w okolicach 600g. Ten rower nigdy nie zobaczy lekkiej kasety. Po co w rowerze crossowym koła na 28 szprychach?

Napęd od sasa do lasa, kaseta microshift, korba Tajwan, przerzutka xt, manetka slx. 

Jedynie amortyzator mamy powietrzny, ale to suntour, może jakby był paragon, wtedy warto kwiczeć. 

Giant. 

Mamy napęd jednolity od cues, z wzglednie niewielkim kosztem w utrzymaniu. rama pomieści dość szerokie opony, wszelkie mocowania, 

Ma wszystko co potrzeba by efektywnie rekreacyjnie jeździć. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...