Skocz do zawartości

[5000] Pierwsza szosa pod trenazer


Rekomendowane odpowiedzi

Czesc wszystkim, poszukuje szosy tylko i wylacznie pod trenazer. W planach mam zakup trenazera pod zwifta i pytanie ktora opcja jest lepsza z kaseta czy bez?

Jakis czas temu wybor padl na to https://szybkierowery.pl/produkt/sensa-romagna-disc-sle-105-2x12-2024/

ale zakupu dopiero bede dokonywal w maju, czy jest sens pchac sie w 105 czy moze wybrac cos z gorszym osprzetem? Lub w ogole szukac uzywki w swojej okolicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem trenażer interaktywny.

Na początku przekładałem kasetę z roweru i tak dalej.

W rzeczywistości na trenażeże jedyny raz gdy użyłem przerzutki to ten gdy włączyłem sobie wirtualne odtworzenie profilu podjazdu.

100% czasu jeżdżę na sterowaniu mocą, biegów w ogóle nie dotykam. Jak w komputerku ustawię sobie 6x 10 minut po 280W to trenażer będzie trzymał tę moc i nie pozwoli kręcić lżej lub mocniej, niezależnie od biegu i kadencji.

W związku z tym faktem pozyskałem kasetę z złomu Za 0zł i zakładam łańcuch na jedną z trzech dobrych koronek, które ona ma. Nie ma znaczenia liczba rzędów, bez zmiany biegów kręcę napędem 11s z kasetą 9s.

Wystarczy rama z widelcem, korba, siodło, kierownica, przednie koło i łańcuch.

Edytowane przez KSikorski
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby nie musi być, ale jak zamierza jeździć na szosie na zewnątrz, to dobrze jak pozycja jest zbliżona.

Natomiast rzeczywiście rower do trenażera nie musi być dobry. Ale przy treningu mocnych interwałów czasami lepiej jechać bez trybu erg - miewa on zbyt duże opóźnienia (a wówczas działające przerzutki i kaseta się przydają).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są między nimi dwie różnice. Pierwsza to korba - w tańszej masz pozagrupową rs520, w droższej 105 r7100. W detalu jedna kosztuje koło 5 stów, druga koło 6. Jest między nimi jakieś 100-150g różnicy na wadze, do 105 łatwiej będzie też kiedyś w przyszłości dokupić blaty (zarówno oryginalne jak i akcesoryjne). Na wrażenia z jazdy tak naprawdę bez wpływu. 

 No i druga, istotniejsza różnica to kolor. 

Także co kto lubi, generalnie kilka stów dopłaty za kolor bo korbę rs520 można sprzedać na starcie, zastąpić r7100 i wyjdzie to finalnie jakieś 200 złotych 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w miarę oczywiste. Jeśli masz zestaw kaseta+łańcuch to są względem siebie "ułożone" razem się zużywając. Kiedy wrzucisz rower z lekko podjechanym łańcuchem na nową koronkę to jest głośniej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łańcuch 3-4 tysiące powinien wytrzymać jeśli nie jeździsz bardzo siłowo. Sporo osób jeździ na 3 łańcuchy zmieniając je co kilkaset kilometrów co pozwala wydłużyć żywotność kasety. 

A co do konserwacji to temat rzeka. Zależy od twojej tolerancji na hałas z napędu, wymagań co do czystości itd. 

https://www.forumrowerowe.org/topic/32488-smarowanie-zalety-i-wady-olejów-do-łańcucha/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...