Skocz do zawartości

[Opona] Opony semi-slick 26" do Atb/mtb do 60zł?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, proszę o pomoc w wyborze opon do ATB/MTB.
Obecne opony, które chcę wymienić to Schwalbe Smart Sam 57-559 (26x2.25).
Nie wiem jaką mam szerokość wewnętrzną obręczy. Jedynie mam na nich napisane Rigida Sphinx (etrto 559 x 17-DIN 26"x1.75)

Moje wymagania:
- semi-slick (na chodniki/asfalt + trochę terenu - piach/kamienie)
- szerokość 2 - 2.25"
- pod kasetę
- raczej drutowana
- nie muszą być antyprzebiciowe
- do 60zł
- nie cięższa od Schwalbe Smart Sam

I co sądzicie o tej, to jakiś klon mojej?
https://allegro.pl/oferta/opona-26x2-25-xlc-mountain-x-57-559mm-mtb-niemiecka-super-jakosc-14472321048

Edytowane przez grzewho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, grzewho napisał:

Wygląda, że tak.

Podobne klony są przedawane pod marką Impac (to taka tańsza wersja Schwalbe). Nazywa się to Smartpac:

OPONA ROWEROWA IMPAC Smartpac 26x2.10 54-559 DRUT - 7110221.01 - 12543794645 - Allegro.pl

W opisie jest rozbieżność w podawanej wadze - może ktoś miał takie i ważył?

Niektóre bieżniki Schwalbe pojawiają się też pod marką Black1. 

Ja zaproponuję jeszcze coś takiego (wygląda jak Fat Frank):

Black1 26x2.35 - Opony rowerowe - Allegro.pl

Wiem, że tłuścioch, ale opony te są całkiem lekkie (realnie około 800 g) jak na taki balon i obecność jakiejś wkładki antyprzebiciowej, mają cienkie ścianki boczne i miękką w dotyku gumę. Po asfalcie to będzie całkiem dobrze iść, a na teren trochę powietrza upuścisz i po piachu też polecą. Na dużym balonie nie potrzeba klockowanego bieżnika, by opona całkiem dobrze trzymała poza asfaltem.  

 

 

Edytowane przez marvelo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica w jeździe miedzy 2,25 a 2,0 będzie odczuwalna ale czy uznasz że to zmiana na + czy - nie wiem . Nie wiem na jakim ciśnieniu jeździłeś , jeśli na minimalnym to w węższej oponie trzeba będzie nabić więcej czyli na wybojach będzie bardziej telepało . Na twardym podłożu moim zdaniem będzie lepiej, w terenie niekoniecznie , na piachu gorzej .

CX ważą katalogowo 620g i mają max obciążenie 90kg . Gdybyś się decydował to poszukaj w necie lepszej oferty bo w CR drożej jest .

Edytowane przez WaGiant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
6 godzin temu, WaGiant napisał:

CX ważą katalogowo 620g i mają max obciążenie 90kg . Gdybyś się decydował to poszukaj w necie lepszej oferty bo w CR drożej jest

No to CX Comp odpadają, bo razem z rowerem będę miał min. 102kg.

Jeździłem na ok 3 barach (przy zakresie Smart Samów 2-4bar).

Poniżej 2.0 i powyżej 2.25 też raczej odpadają.

Trudny wybór, a przetestować i zwrócić pewnie się nie da.

Edytowane przez grzewho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...