Skocz do zawartości

[lemondka] problem z dokręceniem i obracaniem się na kierownicy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Drogą kupna nabyłem do swojego roweru lemondkę. Ogólnie fajnie mi się jeździ, jestem zadowolony. Ale nie mogę jej porządnie przykręcić. Po pierwsze okolice gdzie są śruby były uciapane smarem. Odtłuściłem te elementy, trochę pomogło, ale nie za bardzo. Czy macie jakiś patent? Może jakaś pasta do sztyc karbonowych, albo środek thread lock do śrub i gwintów aby posmarować powierzchnie między kierownicą a zaciskami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co i z jakich materiałów jest wykonane? Wszystko alu? Czy średnice obejmy i kierownicy na pewno się zgadzają? Kierownica się nie zwęża w miejscu, gdzie chcesz montować lemondkę? Pasta do karbonu może pomóc, ale nie musi jeśli luzu będzie zbyt dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, natomiast mam wrażenie że u autora to może być jakiś większy problem. Ciągłe luzowanie się lub nawet brak możliwości dokręcenia, to znak że coś jest nie tak.

Próbować można, bo koszt jest znikomy, natomiast mam wrażenie że może to nie do końca pomóc.

Głupio by też było, gdyby się niby trzymała dobrze, a po wjeździe w dziurę się złożyła, bo tyle pasta już nie była w stanie utrzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie ma ciągłego problemu, raz się przejechałem raptem. Lewe ramię się ruszało a prawe w miarę stabilne. Wszystko z amelinium (kierownica, mocowania lemondki). Sama kierownica to coś w stylu flat bar. Kstałt kierownicy przy mostku szybko zmienia się w stożek. Fajnie by było jakby kierownica w środkowym fragmencie miała możliwie długi odcinek o stałej średnicy.Często jeździłem kładąc się łokciami na kierownicy. pasowała mi taka pozycja . W sumie po zamontowaniu wygodnie się jeżdzi. Zresztą wiele osób sobie chwali. 

Lemondka jest taka https://www.decathlon.pl/p/lemondka-do-kierownicy-triathlon/_/R-p-303804

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Krypto.Szosowiec napisał:

Czyli zaciskasz na stożku, chociażby częściowo?

 

20 godzin temu, bob555 napisał:

Troche tak. Nie wiem czy kierownicy nie będę zmieniał.

No to co byś chciał się dowiedzieć, skoro wszystko masz czarno na białym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...