Skocz do zawartości

[przerzutka tylna, kaseta] Skrzypienie na najtwardszym biegu


Davy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jeździłem i napęd nie wydawał żadnych dźwięków. Ponieważ łańcuch już był nieco wyciągnięty, zmieniłem go na nowy (ten sam model). Przy okazji dokładnie wyczyściłem kasetę i korbę.

Po zmianie wszystko elegancko chodziło przez 2 dni.

Potem zaczęło się dość głośne skrzypienie na najtwardszym przełożeniu kasety (na najmniejszej koronce). Na innych koronkach tego nie ma.

Tutaj wrzucam bieg i słychać czu-czu-ru-czu! czu-czu-ru-czu! tym szybsze im szybciej pedałuję.

Co najgorsze tego kompletnie nie ma jak kręcę korbą na luźnym rowerze - tylko pod obciążeniem :(

JEst to mega irytujące. Biegi przeskakują przy zmianie bez problemu więc wątpie że to kwestia regualcji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpić to można w wiele rzeczy, a regulacja przerzutki zajmie Ci 5 minut ;)

Jeżeli zmieniłeś łańcuch, to istnieje szansa że koronka jest już zajechana i łańcuch się nie układa.

Swoją drogą: jeżeli masz naprawdę zajechaną najmniejszą koronkę, to:

a) jeździsz na za niskiej kadencji

b) masz źle dobraną korbę

Edytowane przez Krypto.Szosowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Davy napisał:

Witam,

Jeździłem i napęd nie wydawał żadnych dźwięków. Ponieważ łańcuch już był nieco wyciągnięty, zmieniłem go na nowy (ten sam model). Przy okazji dokładnie wyczyściłem kasetę i korbę.

Po zmianie wszystko elegancko chodziło przez 2 dni.

Potem zaczęło się dość głośne skrzypienie na najtwardszym przełożeniu kasety (na najmniejszej koronce). Na innych koronkach tego nie ma.

Tutaj wrzucam bieg i słychać czu-czu-ru-czu! czu-czu-ru-czu! tym szybsze im szybciej pedałuję.

Co najgorsze tego kompletnie nie ma jak kręcę korbą na luźnym rowerze - tylko pod obciążeniem :(

JEst to mega irytujące. Biegi przeskakują przy zmianie bez problemu więc wątpie że to kwestia regualcji...

Kółko przerzutki ma suszę ;) Na takim przekosie to wyłazi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kółka są nierozbieralne niestety :)

Kaseta dokręcona jest dobrze. Skrzypienie ewidentnie idzie z okolic kasety/przerzutki. Ale wszelkie próby z manipulowaniem połozeniem kółem itp nic nie zmienia. cały czas jest tak samo i co najdziwniejsze tylko na tej jednej koronce.

No cóż chyba nic z tym nie zrobię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli czysty plasticzan kręci się na nicie. Jak trochę podjechany , ma luzy i sucho to będzie piszczał , że zwariować można ;) Jak ma większe luzy to możesz lekko podważyć i mu pod ciśnieniem oleju tam zaaplikować, ale raczej to sytuacji  nie zmieni. Potrzeba mu smaru na osi :)

Opcje są 2:

Wymiana przerzutki, bądź roznitowanie , wymiana kółek np na łożyskach i przerobienie na śruby.

(przerabiałem tak ostatnio nierozbieralnego TZ-ta, tzn jest rozbieralny ale za dużo z tym pierdzielenia)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...