Skocz do zawartości

[włączanie] Romet Orkan RM 2 d INT raz się włącza raz nie


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Mam problem z dopiero co kupionym rowerem elektryczny romet. Dziwna sprawa jest kiedy chcę poprostu podejść do roweru i włączyć moduł wspomagania. Jeśli bateria była dopiero co np. wyjęta do ładowania i wsadzona z powrotem to wszystko działa jak złoto. Jednak kiedy rower postoi jakiś czas to się już nie włącza. Trzeba na moment wyjąć baterię, włożyć z powrotem i działa jak wyżej. Wygląda to tak jakby był tu jakiś system uspianią baterii tylko jak ją wybudzić nie wyciągając jej za każdym razem. Instrukcja do roweru nic na ten temat nie mówi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konsultowałem się z producentem baterii za pośrednictwem sklepu. Podobno wymagana jest aktualizacja oprogramowania baterii, powinna się usypiać nie prędzej niż po 12 godzinach. Mają to zrobić oczywiście na gwarancji ale ileś dni rower będzie uziemiony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam dokładnie taki sam problem. Wczoraj rower odebrany ze sklepu. Czy jest jakieś rozwiązanie ? Nie wyobrażam sobie, żeby za każdym razem wyciągać baterie klikać przycisk stopnia naładowania baterii i dopiero później uruchomić wspomaganie przez mały panel. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę powiedziawszy nie jest to tak bardzo uciążliwe w normalnym użytkowaniu. Wychodziny na rowery uruchamiamy go, póki co w ten dziwnyy sposób, i potem jeżdżę, ile chcę i wszystko działa. Kilku-kilkunastominutowa przerwa nie wyłącza baterii. Tak jak pisałem aktualizacja oprogramowania baterii u producenta chyba załatwi sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja. Po pierwsze dopytałem głębiej i prawidłowo ta bateria powinna przechodzić w tryb uśpienia po 12 godzinach, ale tylko wtedy, kiedy poziom naładowania jest niższy niż 30%. To dobra wiadomość, bo eliminuje konieczność codziennego wyciągania baterii. Druga sprawa to wczoraj odesłałem baterię do aktualizacji. Będę informował, co się zmieniło, jak wróci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

A ja wczoraj dostałem baterię z powrotem. Wg sprzedawcy producent wymienił baterię na całkiem nową, a nie aktualizował soft. Na tę chwilę wygląda, że problem został rozwiązany. Rower kupowałem na centrumrowerowe.pl i za ich pośrednictwem procedura trwała równo 2 tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...