Skocz do zawartości

[Licznik rowerowy] Jaki wybrać do 200zł


Rekomendowane odpowiedzi

Szukam jakiegoś dobrego licznika do roweru, który miałby podstawowe funkcje takie jak:

-prędkość aktualną i prędkość średnią + wskaźnik czy poruszam się powyżej/poniżej średniej

-dystans wycieczki i dystans całkowity ODO

-czas wycieczki

-termometr

-zegar

-automatyczne on/off

-podświetlenie

I tylko tyle albo aż tyle jest mi do szczęścia potrzebne. Zbędne są dla mnie pomiary kadencji, tętna, spalonych kalorii itp. Zależy mi na tym aby był to licznik bezprzewodowy z czujnikiem prędkości i żeby nie gubił sygnału. Rozglądałem się za sigmą, ale dużo osób pisze, że często im się zdarza ten sygnał gubić.

Proszę o jakieś propozycje co mógłbym wybrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety gubienie sygnału to nie tylko problem Sigm. Kupiłem polecanego w różnych miejscach Gianta 9W (interesuje mnie tylko prędkość i ODO) a i tak kilka razy zgubił, więc straciłem zaufanie. Najbardziej irytujące jest to, że gdy już sygnał padnie na dłużej, zerowane jest, przynajmniej w moim, to co przejechałem na bieżącej trasie i muszę się zastanawiać, ile km mogłem przejechać na bazie średniej czasu. Zdarzyło się raz, ale zaufanie ciężko odbudować. Z kolei u kolegi sprawdza się całkiem nieźle... apka na iPhonie. Nie wiem, czy ta wbudowana sportowa, ale mając włączoną lokalizację i uchwyt na telefon, raczej nie ma mowy o gubieniu zasięgu i GPS w pakiecie :) Sam rozważam tę wersję, może warto w to pójść. Zwłaszcza lubiąc jeździć za każdym razem inną trasą i gubiąc się prawie codziennie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marekdam1

Właśnie tego chciałem uniknąć. Na początku myślałem nad licznikiem z GPS i bez czujników, ale one nie są precyzyjne, a chciałem aby były w miarę dokładne, jeśli chodzi o aktualną prędkość. Teraz coraz bardziej się zastanawiam czy nie wrócić do korzeni i wziąć jakiś lepszy licznik, ale przewodowy. Stracę na estetyce roweru, ale przynajmniej bez spinania się o straty sygnału i inne problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...