Skocz do zawartości

[2500] Unibike flash


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam w planie kupić nowego Unibike Flash, i stąd moje pytanie o napęd tego roweru, czy z takim napędem nie miał problemów podjechać pod jakąś górkę i w miarę dobrą prędkość rozwinąć. Nie znam się na tym, stary rower miał 3 blaty z przodu a tu tylko dwa. Dzięki za każdą odpowiedź. 

https://www.unibike.pl/flashgts.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy czy w starym rowerze miałeś wolnobieg (z najmniejszą zębatką pewnie 14 z) czy kasetę (zwykle 11z) i czy korba była trekkingowa (48/38/28, 48/36/26), górska (42/32/22, 44/32/22, 42/34/24 lub jeszcze inne) czy może szosowa (52/42/30). No i jaka była największa zębatka na kasecie (wonobiegu). Ten Unibike ma już całkiem niezły zakres przełożeń: od 46/11 najszybsze, do 30/34 najwolniejsze. Na 20% podjazdy z sakwami może być trochę mało. Na zjazdy raczej wystarczy. 

Na pewno jest to większy zakres niż w porównywalnym cenowo rowerze z napędem 1x. Choć ja i tak wolałbym 3x (z kasetą).  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unibike

najtwardsze 46:11=4,18

Najlżejsze  30:34=0,88

Kands

najtwardsze 42:14=3

najlżejsze 24:28=0,85 

Czyli Uni ma dużo twardsze , szybsze przełożenia . W miękkich przełożeniach jest nieco gorzej . Kands ma minimalnie lżejsze przełożenia . Nie wiem czy będzie  to wyczuwalne w praktyce . Dodatkowo Kands jest na kołach 26" a Uni na 28 " co też wpływa na większą ,,twardość " przełożeń .

Generalnie na podjazdach będzie nieco ciężej tzn jeśli na Kandsie dusiłeś na 1:1 to na Uni nie będzie łatwiej choć różnice nie powinny być duże .

Tu możesz wszystko sprawdzić .

http://www.gear-calculator.com/?GR=DERS&KB=26,39&RZ=11,13,15,17,19,21,24,28,32,36&UF=2126&TF=90&SL=3.5&UN=KMH&DV=teeth

Edit - ja policzyłem dla Kandsa wolnobieg 14-28 ale widzę że są różne wersje . Tzn mają różne największe zębatki . Przy wersji 14-34 Kands będzie miał znacznie lżejsze przełożenie . 24:34=0,7

Edytowane przez WaGiant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzadko używam 1:1, może raz w roku xD

No to chyba wezmę tego Unibike, na lepszy mnie nie stać i chyba mi nawet nie potrzebny do jazdy rekreacyjnej ;)  dzięki za wszystkie odpowiedzi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...