Skocz do zawartości

[serwis] Demontaż bębenka piasta Novatec


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mam prośbę o pomoc. Rozsypał mi się napęd - bębenek kręci się w obydwie strony. Piasta Novatec, bębenek nie wiem jakiej firmy, na łożyskach maszynowych. Postanowiłem zajrzeć do środka. Co umiałem, zdemontowałem. Wybiłem z jednej strony łożysko i wyciągnąłem QR. Nie wiem, jak ściągnąć bębenek. Nie znalazłem podobnego przypadku po zdjęciach innych użytkowników, więc postanowiłem wrzucić swojego pacjenta. Może ktoś podpowie, jak dalej to demontować? 

3.jpg

2.jpg

1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ostatnim zdjęciu między łożyskiem a korpusem bębenka widać nakrętkę z dwoma nacięciami - prawdopodobnie musisz ją wykręcić.

Prawdopodobnie takim narzędziem: https://bitul.pl/pl/p/KLUCZ-DO-BEBENKA-SH HB081-/174

Równie dobrze może jednak być to być pierścień segera... wtedy ściągasz to szczypcami do pierścieni wewnętrznych.

Edytowane przez KSikorski
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa, jak już odkręcisz ten pierścień z dwoma nacięciami to zejdzie zewnętrzny korpus bębenka ale zostanie jego wewnętrzna część na piaście i wysypią się wszystkie kuleczki z łożysk wewnętrznych bębenka. Ten bębenek odkręca się imbusem, od drugiej strony jak zajrzysz do środka to powinno być widać nacięcia na klucz. 

Ale skoro bębenek kręci się w obie strony to znaczy że zapadki się rozsypały. Wydłubać to ostanie łożysko, odkręcić ten pierścień z nacięciami, wysypać zawartość bębenka, uszkodzone zapadki wymienić na nowe, pewnie na Allegro kupisz za kilka złotych, wyczyścić wszystko i nasmarować w środku, złożyć do kupy i cieszyć się z jazdy.

A tutaj masz link na Allegro do bębenka do tej piasty.

https://allegro.pl/oferta/novatec-tsbt-bebenek-piasty-d472tsbt-f362tsbt-13238454605

Edytowane przez leejoonidas
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam za podpowiedzi i linki. Tak jak napisaliście - od strony napędu są wcięcia na klucz i jak przyjrzałem się dokładniej od drugiej stronie wnętrzu piasty, to tam jest gniazdo na imbusa. 

Problem rozwiązany, możemy zamknąć ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...