Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, potrzebuję porady w zakresie wyboru odpowiedniego dla mnie roweru. Zamierzam kupić rower MTB do jazdy wyczynowej w górach i pobliskich lasach ale również w mieście. Mój budżet to 15000zl. Czy canyon spectral cf7 będzie dobrym wyborem? Czy powinienem postawić na inny model?

Proszę o opinię i poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze trudno rywalizować z markami wysyłkowymi a to w związku z pytaniem o dobry wybór. A wyczynowa jazda przynajmniej mi nic nie mówi konkretnego to po drugie. Natomiast kupowanie czegoś do ostrej jazdy z milionem skoku będzie miało konsekwencje w bujaniu się tym po mieście i jak rozumiem okołomiejskich Śląskich lasach. Canyon ma też Neurona, którym również można wyczynowo jeździć po górach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neuron średnio się nadaje do bardziej wyczynowej jazdy. 

 

Dorzuciłbym jeszcze Rocbirda Trail Pro:

https://velo.pl/gorskie/gorskie-zawieszone/trail-29275-fs/dartmoor/rocbird-trail-pro

Tutaj recenzja wersji Enduro (ta sama rama, tylko z tylnym amortyzatorem o wymiarach 205x65 zamiast 185x50):

https://www.1enduro.pl/test-dartmoor-rocbird-enduro-evo-2024/

Edytowane przez Galvatron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie jakiś rockbird do nowego spectrala. Kloc ciężki i w dodatku gorzej wykonany. Spectral w 29, flipchip umożliwiający zrobienie mulleta, schowek na kiełbase, ładna rama, sztyca w rozmiarze 34,9 - ciężko z tym rowerem rywalizować. Trochę zamietli konkurencje w kategorii ~140mm. Neuron to dupowóz dla emerytów co chcą po lesie dla relaksu jeździć. Do jazdy po płaskim wygodniejszy ale w dół nie ma podejścia do spectrala.

Edytowane przez Rumcajs.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy spectral jest cięższy od starego mimo mniejszego skoku. Obecnie dostępne i jeden i drugi, więc warto się zastanowić. Ale Spectral to nie jest rower do jazdy wyczynowej - nie ma takiej konkurencji, aby na nim startować. Do enduro to może dla dziewczyny (moja córka kocha swojego Spectrala i chce nim startować, ale jest jednak lżejsza i mniej agresywna od przeciętnego faceta). Do XC ani DH się nie nadaje, do slope style czy inne takie skakania, to na podstawowy poziom. Nadaje się zaś na wycieczki z trudnymi zjazdami, na traile, do jazdy rekreacyjne. Autor musi określić o jaki wyczyn chodzi. Spectral i podobne rowery z widelcami 150-160, to lekkie, niewyczynowe enduro, wycieczki, traile itd. Ja mam Spectrala 125 i to też rower zacny, ale nie wyczynowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez jaj już, że nie pojedzie się na tym enduro, pewnie że się pojedzie i to jeszcze jak. Tylko wytelepie mocniej niż na 160mm, na lokalne spoty, nie wysokogórskie, bez dywanów korzeni lub kamiennych sekcji to sie nada idealnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...