Skocz do zawartości

[1000] Jaki używany rower wybrać do długiej i szybkiej jazdy po mieście


Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuje używanego roweru tylko i wyłącznie do jazdy po mieście czyli głownie chodniki, kostka i czasami asfalt. Rower będę wykorzystywał do jazdy na aplikacjach typu uber eats/glovo czasami od kilku do nawet kilkunastu godzin dziennie wiec zależy mi najbardziej aby był w miarę wygodny, szybki i wydajny aby zamówienie dotarło jeszcze cieple do klienta a ja miał energie zawieźć kolejne. Typowe rowery miejskie mi w ogolę nie siedzą wiec szukałem po prostu roweru mtb na 28/29 calowych kolach do którego bym założył opony przeznaczone na miasto i najlepsze rowery w okolicy które udało mi się znaleźć w moim budżecie (wliczając już części które będą wymagały wymiany lub serwisu jak np nowy łańcuch, opony, lub płyn hamulcowy) to kands comp-er alivio 2016 i romet rambler 9.1 z 2022 roku. Dzisiaj bylem w sklepie rowerowym i sprzedawca polecił mi rozejrzeć się za rowerami "hybrydowymi" (nie elektrycznymi) i udało mi się znaleźć skandynawski rower "white AX+ 290 mns 22" który z tego co widzę ma najlepsza specyfikacje ale martwi mnie brak przedniego amortyzatora i ogólnie geometria. Wiem ze tanie amortyzatory przy podjazdach lub nawet zwykłym pedałowaniu pochłaniają energie i waza o wiele więcej niż sztywny widelec ale z drugiej strony czy dużym problemem będą dziurawe chodniki i wskakiwanie/zeskakiwanie z krawężników? Czy taka geometria ma w ogóle jakiś sens i da się na niej jeździć? Który rower będzie najlepszy z tej trójki którą wymieniłem? Mam 172cm wzrostu i ważę 57kg

Edytowane przez kay3y3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

i uznałeś, że rower mtb przeznaczony do jazdy w trudnym terenie jest tego uosobieniem?

Niektóre chodniki w Polsce a nawet jeden odcinek u mnie w mieście można by uznać za trudny teren, a tak na serio to rzeczywiście trochę przerost formy nad treścią to jest.
 

Cytat

Z samego początku chciałem przeznaczyć 600-700zl wiec już i tak rozciągnąłem swój budżet a cena tego roweru jest bliska mojemu stanu konta wiec odpada. Nawet jakbym miał fundusze to akurat ten model jest na mnie zdecydowanie za duzy według kalkulatora który znajduje się na stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Niektóre chodniki w Polsce 

Chodnik nie służy do jazdy rowerem. 

 

Jak chcesz wydać parę stów to sobie wejdź na olx i kup to co masz blisko i w dobrym stanie, rzucanie nazwami modeli na forum nie ma sensu. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...