Skocz do zawartości

[Tabou Flow 5.0] Porada


Rekomendowane odpowiedzi

Co masz na myśli pisząc "porównywalnego"? 

Sporo taniej Dual Sport 2, a podobnie do Tabou jest Giant Roam 2. Osprzętowo gorzej (głównie przez sprężynowego NEX`a), ale będą trochę lżejsze z teoretycznie nowocześniejszą geometrią. Czy to odczujesz? Trudno stwierdzić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad tym czy tutaj ten amorek i osprzęt robią robotę czy właśnie uderzyć w jakiegoś Marina czy też właśnie Gianta np. Roam 2. Jeżeli jakościowo za bardzo nie odbiega od tych "markowych".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Artur_5 napisał:

ten amorek i osprzęt robią robotę

Jak ważysz 75-85 kg to przypuszczam, że (dużej) różnicy nie odczujesz. Zawsze możesz kupić np. Treka (bądź https://sprint-rowery.pl/rower-crossowy-marin-san-rafael-ds2-2023) i wymienić amortyzator. Cenowo wyjdzie podobnie i na przyszłość zostanie Ci do wymiany napęd, jeżeli oczywiście nie będziesz zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mihau_ napisał:

Konkurencją dla tego tabou jest roam 1, 2 jest słabszy 

Czyli chyba nie ma co się pchać w Gianta takim razie skoro cenowo ten Tabou wychodzi lepiej osprzętowo i cenowo.

 

Godzinę temu, chudzinki napisał:

Jak ważysz 75-85 kg to przypuszczam, że (dużej) różnicy nie odczujesz. Zawsze możesz kupić np. Treka (bądź https://sprint-rowery.pl/rower-crossowy-marin-san-rafael-ds2-2023) i wymienić amortyzator. Cenowo wyjdzie podobnie i na przyszłość zostanie Ci do wymiany napęd, jeżeli oczywiście nie będziesz zadowolony.

Ten Marin to całkiem fajna propozycja tyle, że osprzęt też trochę gorszy, zewnętrzne prowadzenie linek, bez podpórki itp itd. Niby detale ale różnica też jest, lecz cenowo całkiem korzystnie wychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Czyli chyba nie ma co się pchać w Gianta takim razie skoro cenowo ten Tabou wychodzi lepiej osprzętowo i cenowo.

W giancie za to fajniejsza rama

Ewentualnie popatrzyłbym na treka dual sport 2, kupisz za ~2500, wymienisz widelec i w okolicach 3500 wyjdzie ci rower na sensownej ramie i z powietrznym widelcem a napęd byś sobie kiedyś ogarnął. 

Trzeba też zwrócić uwagę, że w tabou jest korba 3x...co kto lubi, ja bym nie chciał 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie też ten napęd mnie trochę niepokoi, mimo, że tam osprzęt deore i ten powietrzny amortyzator to raczej do szczęścia aż tak mi to potrzebne nie będzie. A co myślisz o propozycji użytkownika @chudzinki?

https://www.marinbikes.com/pl/bikes/2023-san-rafael-ds2-2#specifications

Chodzi o tego Marina, Trekiem już miałem okazje się przejechać i niezbyt mi leżał szczerze mówiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...