Skocz do zawartości

[do 7000] Przesiadka na Gravel


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

na ten moment jeżdzę głównie MTB (mam Cuba Attention), lubię offroady i górki, ale mieszkam w Płaskopolsce i większość moich tras to szosa, czasem szutry. Na wyjazdy typu góry wybieram się kilka razy do roku, więc stwierdziłam, że Gravel lepiej mi posłuży, zwłaszcza że coraz więcej mam tras około i ponad 100 km. 

Szukam Gravela na dłużej, który będzie wygodny na dłuższe trasy i którego będzie można opakować sakwami na kilka dni, ale też pośmigać na szybkich i krótszych trasach i jednocześnie nie stracę na niego fortuny. 

Znalazłam tego kolegę: Scott Contessa Speedster Gravel 40 EQ, ale nie wiem czy to dobry wybór bo specjalistką nie jestem, zwłaszcza w osprzęcie gravelowym. 

Chętnie przygarnę pomoc znawców. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym budżecie szukałbym jednak roweru z gravelową grupą napędową, np. Shimano GRX z uwagi na dwie rzeczy - stopniowanie korby oraz hamulce hydrauliczne. Korba 34x50 jest za twarda do graveli. Biorąc pod uwagę że myślisz o jeździe z sakwami wybierałbym napęd z dwoma blatami z przodu, np. GRX 2x10 (30/46) z kasetą 11-36.

A jak będą Ci potrzebne błotniki to polecam te: https://www.sks-germany.com/en/products/edge-al/

Edytowane przez chrismel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Główna wada tego Scotta to dość twardy, szosowy napęd Shimano Tiagra. 

W budżecie na pełnym GRX 400, 2x10, łącznie z korbą (co nie jest dość powszechne nawet w droższych rowerach gdzie często producenci ładują jakieś Prowheele czy inne FSA) masz np. Kellys Soot 50 ale on nie ma mocowań do bagażnika (choć to nie problem bo są zaciski sztycy z mocowaniami pod bagażnik) i nie ma na widelcu tych "modnych" 3 śrubek pod jakieś bagażniki czy inne bidony. Do sakwiarstwa nadawałby sie np. stalowy Author Ronin, też na GRX-ie 2x10 ale tam chyba jest pozagrupowa korba. Możesz też popatrzeć na nowego Rometa Aspre 2 z 2024 roku - on ma kompletny GRX 400 łącznie z korbą, śrubki backpakingowe na widelcu i nawet na górze ramy, chyba to jest jedna z najlepszych propozycji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...