Skocz do zawartości

[korba] Zmiana korby 3 rzędowej na 2 rzędową


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

mam staruszka SHOCKBLAZE R7 27.5 RACE 2014 którego dość mocno doinwestowałem (DT SWISS XM1501, Judy Gold RL 27.5 Air 100...).
Geometria mi pasuje, waga trochę mniej, ale nie chce iść w karbon. Z rzeczy które najbardziej mnie bolą to 3 rzędowa korba i mięka oś tylna.

Chce wymienić korbę SHIMANO, M522-L, HOLLOWTECH OCTALINK, 175mm, 42x32x24 zęby, BLACK na coś 2 rzędowego. Na co patrzeć? Czy poza korbą, przerzutką (SHIMANO, DEORE, M610, FOR 40/42T, BLACK) i manetką (SHIMANO, DEORE, M610, W/ DISPLAY, BLACK) coś jeszcze trzeba zmienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tam wrzucił najprostsze mt210. Do wymiany korba, przerzutka, manetka no i pewnie nowy łańcuch się przyda. Sprawdź tylko najpierw manetkę bo niektóre miały przełącznik od spodu i mogły pracować zarówno na 2 jak i 3 rzędach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 3x masz największy zakres i wybór przełożeń. No ale jest niemodne i nie kupisz nowych części z wyższej półki.

W 1x nie masz w ogóle wyboru i jedziesz na tym co jest. Może być twardo, może być miękko ale niekoniecznie obie te rzeczy na raz. Na wadze w praktyce nie bardzo oszczędzasz, bo zębatki na kasecie są większe niż miałbyś w korbie, a liczbowo jest ich tyle samo +-1. 

W 2x masz wybór, który co chwila okazuje się jest zły. Bo korba próbuje nadążać za zakresem 3x ale brakuje takiego złotego środka jak środkowa zębatka, lub takiego 1x, na którym najczęściej się jeździ.

Mam 3x w starym fullu i uwielbiam ten napęd. 2x mam w gravelu i po 4 latach jazdy nadal mnie... irytuje, żeby nie napisać inaczej ;) 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie się super śmigało na 2x9 swego czasu. Po górkach latało się cały czas na małej koronce, a po równiejszym na blacie. Nie trzeba było żonglować manetkami. Tyle, że już nie pamiętam jaki miałem set...kaseta 34 na bank, a z przodu 26/38 albo 28/36.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...