Skocz do zawartości

[Przerzutka] Używka Deore Lx/xt vs Nowa Alivio


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Moja stara przerzutka już się nieco zużyła i nadszedł czas na wymianę. 

No i nadszedł dylemat czy lepszym wyborem było by zakup używanej przerzutki Deore LX/XT na przykład: 
1) Przerzutka tylna Shimano Deore LX RD-M571 Gdańsk Przymorze Małe • OLX.pl

2) Przerzutka tylna Shimano Deore XT RD-M750 SGS 9 rz. Warszawa Targówek • OLX.pl  (+nowe kółeczka do niej)

3) Przerzutka tylna Shimano Deore XT RD-M750 Myszków • OLX.pl

4) SHIMANO DEORE przerzutka tylna RD-M592-SGS 9 rz Poznań Grunwald • OLX.pl

Czy lepszym wyborem byłby zakup nowej sztuki, natomiast ALIVIO, na przykład: 
1) Przerzutka tylna SHIMANO Alivio RD-T4000 - CentrumRowerowe.pl

2) Przerzutka tylna SHIMANO Alivio RD-M3100 - CentrumRowerowe.pl

PS. Moja obecna kaseta  jest 7-rzędowa, natomiast w niedalekiej przyszłości zamierzam zmienić na 9-rzędową, więc stąd szukam przerzutki 9-rzędowej. Wiem również, że przerzutki 9s są kompatybilne z kasetami 7s. 

 

Z góry dziękuje za propozycje i sugestie. Zapraszam do dyskusji ^^ 

Edytowane przez Kerusi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież ta druga i trzecia używana, to takie zgniłki że nie wiem nad czym się zastanawiasz.

Nie wiem skąd też obawa, że nowe Alivio będzie gorsze niż takie antyki. Chyba tylko z opowieści że "kiedyś to było".

Swoją drogą, to przecież pod 9s były dużo nowsze przerzutki Deore/ SLX/ XT. To co podałeś, to naprawdę antyki.

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, tak zmienione. Na początku również były podejrzenia, że może to być linka, ale po zmianie nadal ten sam problem. Ta przerzutka ma przejechane jakieś ~10 tys km, więc ma prawo już się zużyć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10tys to nie za wiele na przerzutkę.

mój sram rival ma już z 20 najechane i jest git. 

Jeśli chcesz mieć dobrą przerzutkę to polecam coś takiego. Kupowałem już parę rzeczy od tego gościa i zawsze było git. A jest nowa. A jeśli chcesz ze sklepu to alvio będzie dobrym wyborem.

https://www.olx.pl/d/oferta/przerzutka-tylna-shimano-deore-rd-m592-9s-sgs-nowa-026-001-CID767-IDVqQDK.html?reason=extended_search_extended_category

Na tej deorce jeździłem z 5lat dopóki przez zaniedbanie nie zmieliłem jej w napędzie.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Krypto.Szosowiec napisał:

Przecież ta druga i trzecia używana, to takie zgniłki że nie wiem nad czym się zastanawiasz.

Nie wiem skąd też obawa, że nowe Alivio będzie gorsze niż takie antyki. Chyba tylko z opowieści że "kiedyś to było".

Swoją drogą, to przecież pod 9s były dużo nowsze przerzutki Deore/ SLX/ XT. To co podałeś, to naprawdę antyki.

Realnie są paskudne. Fabryczne duże luzy i dużo plastiku. Jedne działają ok, inne działają jakoś a niektóre wcale. Co dostaniesz w pakiecie  - trudno powiedzieć. Tandetne są wszystkie nowe shadow'y z grup altus/acera/alivio,  najgorszą alivio  rd-m 4000. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba najtańszy i najlepszy wybór na OLX/Allegro. Nowa m592 za 125zł

https://www.olx.pl/d/oferta/przerzutka-tylnia-shimano-deore-CID767-IDXTayP.html

 

Tutaj za 149zł z przesyłką OLX, ale Deore M592 jest najlepszą przerzutką 9sp, którą można jeszcze znaleźć nową po OLX/allegro

 

https://www.olx.pl/d/oferta/przerzutka-tylna-shimano-deore-rd-m592-9s-sgs-nowa-026-001-CID767-IDVqQDK.html

Edytowane przez Chleje24na7
  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...