Skocz do zawartości

[Hamulce Shimano mt200] plus tarcze 200/220 mm - ktoś próbował


tobo

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, tobo napisał:

Mt200 i duże tarcze  - 200 i 220.

Ktoś próbował? 

Wiem że to heble "z dołka", że dla początkujących,  że do rekreacji,  że po bułki. 

Ale mimo wszystko. 

A czego oczekujesz? Normalnie - będzie +37% siły hamowania na 220 oraz +28% na 200. Porównując ze 160mm. Poza tym - heble jak każde inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niczego nie oczekuję. Pytam czy ktoś sparował te oceniane jako mizerne heble z tarczami zwyczajowo nieużywanymi z tak podstawowymi hamulcami. 

Czy są jak każde inne to bym bardzo polemizował bo to "każde inne" oznacza że niczym się nie różnią a tak nie jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no. Chodzi o to, że zasady dotyczące MT200 są takie same jak wyczesanych Trickstuffów. W jednych i drugich większa tarcza to większa siła hamowania i pojemność cieplna, lepsze klocki to mocniejsze heble itd. To, że sufit dla MT200 jest niżej niż dla rzeczownych Trickstuffów, nie zmienia faktu, że pryncypialnie działają identycznie.

Tak stycznie do tematu - w dwóch rowerach mam tarcze 220+ sparowane z mizernymi chińskimi hamulcami ( wręcz chamulcami ) na sznurek. Dzwoni nieco bardizej. Siła wzrosła bez potrzeby kupowania wypasów. Jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o tym ostatnim mówię. Przypuszczam że 99% ludzi nie ma tych hamulców w żadnym rowerze z tarczami 200 i więcej. Stąd moje pytania na ile jest to dalej ograniczająco słaby hamulec po zwiększeniu tarczy o 3-4 rozmiary w stosunku do standardowo sparowanych 160tek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, tobo napisał:

Właśnie o tym ostatnim mówię. Przypuszczam że 99% ludzi nie ma tych hamulców w żadnym rowerze z tarczami 200 i więcej. Stąd moje pytania na ile jest to dalej ograniczająco słaby hamulec po zwiększeniu tarczy o 3-4 rozmiary w stosunku do standardowo sparowanych 160tek.

Widzisz, popełniasz błąd poznawczy polegający na słuchaniu marudzenia tzw 'sceny'. Gdzie korzysta się z terminów takich jak: ogromy, mnóstwo, porażający itd, ale nigdy nie kwantyfikuje się tych wartości.

Dla jednego "porażający" to 10% więcej, dla innego 100% więcej.

Z czysto inżynierskiego punktu widzenia - liczba i zakres parametrów które konstruktor hamulca ma pod kontrolą tak, aby stworzyć użyteczny hamulec jest ograniczona. W przypadku Shimano masz Servo/Brak oraz 'małe', 'średnie' i 'duże' zaciski oraz klocki metaliczne i żywica. Jak wyrównasz wszystkie parametry typu rodzaj tarcz czy klocków to zostaje tak naprawdę jedynie przełożenie hydrauliczne. Zakres tego zaś ogranicza maksymalny wychył klamki.

Tak realistycznie ujmując MT200 będzie jakieś 25-30% słabszy od Sainta. Więc Saint @160mm to MT200 @203mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałem wsadzić do mt200 rt86 203 plus klocki EBC metaliczne niestety widelec pozwolił tylko na 180. Rower to elektryk 25kg ja obecnie 83 i na tych 180 bez problemu blokuje przednie koło więc trzeba uważać żeby nie przelecieć, już nie raz dość mocno podniosło mnie do góry przy zbyt mocnym hamowaniu. Nie nazwał bym tego słabymi hamulcami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...