Skocz do zawartości

[Trekking do 3,5 tys] proszę o polecenie


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Proszę o polecenie lekkiego roweru trekkingowego (poniżej 17 kg), koło 28, rama 19, z amortyzatorem przednim, hamulce tarczowe, min 24 przerzutki. Obecnie mam wagant 5. Szukam czegoś z lepszymi przerzutkami i lżejsza wagą do 3,5 tys PLN . Dziękuję 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz że ktoś na forum stworzy ci wymarzony rower ? Przeglądaj katalogi producentów , szukaj okazji . Romet , Kross , Unibike , Merida , Giant , Kellys , Trek , Cube ....  to są firmy działające na polskim rynku .

Jeśli nie zależy ci na piaście z prądnica , a chciałbyś mieć nieco bardziej ,,sportowy " rower to patrz też na crossy . Błotniki , bagażnik,nóżkę  możesz dokręcić . Tzn trzeba zawsze sprawdzić czy są wszystkie otwory montażowe . Najgorzej może być z przednim błotnikiem .

Jak coś wypatrzysz to daj linki , ktoś na pewno pomoże w ocenie konkretnych modeli .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie chcę żeby ktoś mi tworzył nowy rower. Natomiast liczę na to że są tu fachowcy którzy doradzą mi co kupić. Że są tu fachowcy którzy pozwolą mi na znalezienie roweru w tym przedziale cenowym gdzie jakość sprzętu będzie adekwatna do ceny. Ja jestem laikiem i nie potrafię ocenić osprzętu w ofertach poszczególnych producentów. I  amatorskie odpowiedzi w niczym mi nie pomagają. 

 

Rower ma mi służyć do dojazdów do pracy (20 km) ale też do kilkudniowych wypraw rowerowych. Na pewno będę montował sakwy do tego roweru. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sepot niekoniecznie 24 przerzutki to dobry wybór:

2 godziny temu, Sepot napisał:

..Proszę o polecenie lekkiego roweru trekkingowego (poniżej 17 kg), koło 28, rama 19, z amortyzatorem przednim, hamulce tarczowe, min 24 przerzutki. Obecnie mam wagant 5..

Słusznie @keltu doradza napęd 2x,  ja przekonałem się, że nawet 1x9 całkowicie wystarczy, a jaka wygoda użytkowania!  Po prostu układ 3x powtarza przełożenia, co potwierdza analityka przełożeń:

https://www.gear-calculator.com/?GR=DERS&KB=24,34,42&RZ=14,16,18,20,22,24,28&UF=2215&TF=80&SL=2.6&UN=KMH&DV=speed&GR2=DERS&KB2=38&RZ2=11,13,15,18,21,24,28,34,40&UF2=2328

Screenshot_2024-01-18-15-46-27-410_com.android.chrome.thumb.jpg.7cd55a25b189e0df6a42226cd7bd934e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...