Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jak to się ładnie mówi - post grzecznościowy.

Znajomy szuka ATB - zastanawia się, czy jest coś nowego godnego uwagi, czy szukać czegoś na wtórnym.

Z nowych wpadł mu w oko Marin Muirwoods, jednak na chwilę obecną problem z dostępnością. Nie musi być stal.

Jeżeli jest coś nowego, bądź macie propozycję czego szukać to z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym budżecie można już spojrzeć na Marina DSX, lepszy osprzęt, lżejsza aluminiowa rama z karbonowym widelcem, rower pewnie szybszy i zwinniejszy, ale tu z dostępnością też chyba będzie problem. Muirwoods jest świetnym rowerem w przystępnej cenie z ramą pozwalającą założyć konkretne 29 calowe opony co przy jego geometrii i w takiej konfiguracji robi  z niego prawdziwe sztywne mtb. DSX za to zaprojektowany jest jak typowy gravel i do takich celów sprawdza się najlepiej. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DSX 1 kupiłem w środę. W sklepie były też Muiwoodsy - Warszawa Bike Project na Puszczy Solskiej 6.
W którą stronę ten kąt za duży - jeśli główka zbyt stroma to Muirwoods ma bardziej pochyloną. Jestem tylko po 20km (bo jestem przeziębiony), rower bardzo fajnie jedzie - łatwo skręca ale przy tak szerokiej kierownicy nie ma problemu ze stabilnością. Ja kupiłem głównie na miasto, ale miałem też odcinek terenowy i było fajnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, rower jest dłuższy niż gravele Marina, ale jak go wczoraj postawiłem koło mojego górala, to wydawał się krótki jak francuski buldożek przy jamniku. Taka geometria daje więcej pewności na zjazdach, nie zaczepisz też kołem o stopę. To jest bardziej terenowe niż szosowe. Przy prostej kierownicy, która powoduje podniesienie środka ciężkości to jest dobre. I rzeczywiście Muirwoods jest jeszcze bardziej w tę stronę. Ale dla mnie to zaleta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię, że to coś złego.
Po przejażdżce (oczywiście krótkiej) doszedłem do wniosku, że jednak nie do końca mi to pasuje.

Czy naprawdę „kwadrat” np. w toughroadzie to gruba przesada za takie pieniądze (można go kupić za ok. 4500)?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia punktu odniesienia. Jestem właśnie po fajnej jeździe terenowej (ścieżki przy WAT w Warszawie) i zapewniam, że jest super. Jest tu sporo krótkich, ale stromych zjazdów i DSX daje poczucie pewności jak MTB. A skręca dobrze. Długość poza zjazdami, zapewnia też brak konfliktu koła ze stopą na ciasnych nawrotach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...