Skocz do zawartości

[Wybór opon] na asfalt do Triban RC100


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,
Użytkuje podstawowy rower jakim jest (Triban RC100), wykorzystuję go na dojazdy do pracy po 19km w jedną stronę (w miarę szybka jazda). Jeżdżę głównie po drogach asfaltowych "wiejskich", oczywiście dziury i wyboje się zdarzają. Do tej pory jeździłem na fabrycznych oponach  B'TWIN SPORT 700 X 32. Tylna opona ma już trochę wytarty bieżnik na środku w kilku miejscach od hamowania i nie wiem czy mogę ją jeszcze użytkować? Przełożyć tył na przód? Wypowiedźcie się (na zdjęciach widać wytarcia, przednia opona cała z dobrym bieżnikiem). Jeżeli opona nadaje się już do wymiany to co polecacie nie za miliony, ale taka, która mi posłuży jeżdżąc głownie po asfalcie? Na co zwracać uwagę przy wyborze? Zastanawiam się nad takimi oponami SCHWALBE Lugano II. Czy były dobre? Koła jakie mam to B'TWIN SPORT 700. Może zmienić szerokość lub coś w wymiarach samej opony (o ile moje koła dają taką możliwość).
Chciałbym kupić (jeśli to konieczne) coś w miarę dobrego w przyzwoitej cenie.

Jeszcze pytanie czy da się do tego modelu zamontować jakieś błotniki?

20240221_185840-min.thumb.jpg.d314a7e775a8fe34e90ef3b7badbc1f4.jpg20240221_185853-min.thumb.jpg.d2977a097d2a5e67d12cf61d345e6893.jpg

Podkreślam, ze jestem laikiem :P

Dziękuję z góry za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Zagłębiłem się trochę w temacie i chyba zależałoby mi na oponie z wkładką chroniącą przed przebiciem ze względu na dojazdy do pracy. W oko wpadła mi opona SCHWALBE Marathon. Czy to byłby dobry wybór między cena/jakość/warunki w jakich będzie użytkowana? Czy lepiej postawić jednak na bieżnik typu semi-slick ze względu na opory toczenia, a dystans - myślę o CONTINENTAL Ultra Sport III?

Edytowane przez Keynan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Tribana 100 i mam w nim błotniki SKS Raceblade Pro XL, pasują:

Compress_20231211_224544_4278.thumb.jpg.5c7ea07c723f172e48fb8bb28f190d66.jpg

Jednak ich wadą jest, że ten przedni nie ma nie ma tej części przed widelcem a tylni też jest tylko do widełek i nie ma tej części od strony rury podsiodłowej. Lepsze by chyba były SKS Raceblade Long.

Co do opon, ja mam w tym Tribanie Hutchinson Overide 700x35c a na zimę zakładam Schwalbe Smart Sam 700x35c. W innym rowerze, w fitnessie, mam Schwalbe Lugano II ale na dojazdy do miasta bym jej nie założył - za cienka, za twarda, za mało komfortowa. Jeżdżę na niej sporo po lepszych i gorszych asfaltach, ścieżkach rowerowych, płytach, czasami nawet po jakimś szutrze i przebiłem ją tylko raz, ze swojej winy bo nie sprawdziłem ciśnienia przed wyjazdem, czułem, że mam za mało jak jechałem i przywaliłem przy dużej prędkości w wystającą płytę. Typowy snake. Ale w Tribanie wolę trochę szersze opony i niższe ciśnienie, jest wygodniej. Te Hutchinsony kupiłem za jakieś grosze na promocji w Decu, chyba ze 13 eur, wersja pod dętkę ale i tak jeżdżę na dętkach więc spoko. Schwalbe Marathon Plus 700x32c miałem przed tymi Hutchinsonami ale były to straszne kotwice, ważą ponad 900 gram a Hutchinsony tylko 350 gram i poczułem rzeczywistą ulgę jak je zmieniłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Mihau_

Czy ta opona nie będzie się szybko zużywała? Ten bieżnik jest bardzo malutki.

https://www.centrumrowerowe.pl/opona-continental-contact-speed-pd2841/?v_Id=113387

 

Taka opona nie zda egzaminu?

https://www.centrumrowerowe.pl/opona-continental-ultra-sport-iii-pd22229/

Edytowane przez Keynan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...