Skocz do zawartości

[do 3k] Rower do miasta i lasu dla emeryta


Rekomendowane odpowiedzi

Rower 28 CROSS Damski Kands Maestro Grafitowo-Błękitny RAMA 17" 2021 - Sklep rowerowy RoweryNajtaniej

Dołożyć błotniki i bagażnik , lampki na baterie i jazda   :)

ZAWSZE "utrekingowiony cross" będzie lepszy od fabrycznie złożonego trekkinga tej samej marki w tych samych pieniądzach... 

 

Onilusa powyżej potraktujmy jako żart  ...  Małośmieszny zresztą...

Edytowane przez Pablo59
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam Pani Eweliny. 

A roweru faktycznie szukam dla Taty, który w marcu ma urodziny.

Sama jeżdżę ponad 15 letnim Krossem (górski) i kilku letnim Majdlerem (miejski) i jestem zadowolona.

Nie znam firmy Onilus ale takich firm jak ta czy wspomniany Majdler jest masa. Ale czy to powód, żeby je od razu skreślać?

Pewnie, że jakby człowiek miał górę szmalu to mógłby kupić nawet 3 rowery, ale szukam jednego, porządnego i bezpiecznego.

Myślałam, że na tym forum znajdę odpowiedź.

Pozdrawiam, szczególnie Pana Girka, którego też nie znam, a może znam?

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obrażaj się tak szybko - po prostu na forum co jakiś czas ktoś się rejestruje tylko i wyłącznie po to, żeby zamieścić ze dwa czy trzy wpisy reklamujące jakiś mniej lub bardziej nieznany produkt, dokładnie tak jak użytkownik ukrywający się pid nikiem ewelina99

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obrażam się 😀

Muszę poczytać we wcześniejszych wpisach może tam coś znajdę.

W necie znalazłam GIANT ATTEND RS 3 LDS. Co sądzicie?

Tata ma sentyment do tej firmy bo chyba miał jakiś rower tej firmy albo był za czasów młodości obiektem marzeń.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duży plus za stalowy widelec, więc jeśli napęd 1x8 będzie wystarczający to można marzenie spełnić  :)

Ale żeby się nie poczuł dotkniety brakiem przedniej przerzutki :) :)  (to już mnie za taką pi..dołę uważacie, że nie ogarnę ?? )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jestem przekonany do tego roweru bo ten napęd 1x8 jest bardzo twardy, tzn. jest tam kaseta 11-32 i korba z 38 zębami. Jeśli mieszkacie w jakimś pagórkowatym terenie to tato może mieć problemy z podjechaniem pod górki. Może poszukać jakiegoś krossa ale w tzw. wersji equipped, z błotnikami, bagażnikiem, światełkami - będzie bardziej "dziarski" od trekkingów czy mieszczuchów. Coś w stylu TREK DUAL SPORT 2 EQUIPPED albo TREK DUAL SPORT 3 EQUIPPED, oczywiście w wersji z niską ramą, TABOU FLOW 2.0 EQ W, Unibike Flash EQ Lady. Albo kupić w Decathlonie Riverside 500 LF za niecałe 2 tys. zł i od razu na miejscu doposażyć go w błotniki, stopki, bagażnik, lampki, itp. - wydaje mi się to najlepszą opcją:

Rower trekkingowy Riverside 500 LF niska rama RIVERSIDE | Decathlon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Agnieszka18 napisał:

Pozdrawiam, szczególnie Pana Girka, którego też nie znam, a może znam?

Ja też pozdrawiam :) Gdyby pisała Agnieszka48 to byłaby duża szansa na to, że się znamy ale Agnieszka18 to raczej wątpię ;)

Mam rodziców w wieku ok. 75 lat, jestem głęboko przekonany że w rowerach dla osób 70+ najważniejsza jest w miarę niska masa, miękkie przełożenia i dobranie nie za dużej ramy, cała reszta przy przebiegach jakie robią to pierdoły. Bagażnik albo lampki montowane w tanich rowerach to zazwyczaj szajs, lepsze można kupić osobno i zamontować.

np. coś takiego https://sprint-rowery.pl/rower-miejski-marin-kentfield-st-1 i wymiana korby z 38 zębów na mniejszą np. https://www.centrumrowerowe.pl/mechanizm-korbowy-shimano-nexus-fc-c6000-pd6265/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pablo59 ale Ty jesteś "zaawansowanym" rowerzystą a pytanie było o rower po bułki (średnio 3-4 km w jedną stronę z dość stromym podjazdem) i na grzyby - moja mama w wieku 75 lat po bułki i na grzyby zasuwa na starej damce z jednym tylko biegiem przy którym ten Riverside to technologia kosmiczna a do tego średnio raz, dwa razy w tygodniu robi sobie dłuższe, tak ze 20 km wycieczki coby nie zastygnąć :)

P.S. Uprzedam pytania - tak próbowaliśmy jej kupić lepszy rower, z przerzutkami ale i tak lądował w rowerowni a mama jeździła starą damką :)

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...