Skocz do zawartości
  • 0

Sztyca - pomoc w zrozumieniu


Gość Karmazynowy jeleń

Pytanie

Gość Karmazynowy jeleń

Witam,

Wymieniłem sztycę na zerowy offset: https://imgbox.com/6XAJ6  i wydaje się, ze jest lepiej, tzn. nie przesuwam się tak do przodu siodełka. Z tym, że może mi się tak tylko wydawać. Skrócił mi ją serwis i dziś na niej jeździłem (na marginesie jakąś chorą cenę chyba zapłaciłem, bo 1000zł za kawałek przecież rurki) Pytanie jest takie, jak użytkownik może wyczuć, czy jest mu potrzebna sztyca z offsetem czy bez? Czy takie rzeczy tylko fitter może ogarnąć, czy jednak jakoś możemy sami to ocenić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Zasadniczo to nakleja się kropkę na takie wgłębienie z zewnętrznej strony kolana.

Rysuje się pionową półprostą przechodzącą przez oś suportu. 

Elipsy zataczane przez kropkę na kolanie nie mogą przecinać półprostej, muszą być przed nią, w stronę przedniego koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość Karmazynowy jeleń

Kumam, to przecież korygujemy przesunięciem siodełka w przód lub tył. Swoją drogą, jak narodziła się idea offsetu? Bo kiedyś tam, powstała idea kompaktowych (małych) ram? Wtedy wdrożono offset? Czy to jednak starszy wynalazek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam nie będę otwierał nowego wątku,  kupiłem dziecku rower i potrzebuje kupić inna sztyca żeby niżej opuścić siodełko,    są jakieś sztyce niskie ? Czyli rura 27.2 i na końcu od razu montaż siodełko 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
  • 0
W dniu 16.02.2024 o 08:06, Gość Karmazynowy jeleń napisał:

Kumam, to przecież korygujemy przesunięciem siodełka w przód lub tył. Swoją drogą, jak narodziła się idea offsetu? Bo kiedyś tam, powstała idea kompaktowych (małych) ram? Wtedy wdrożono offset? Czy to jednak starszy wynalazek?

Jeśli brakuje Ci jarzma by wyregulować położenie siodła w kierunku w tył to używasz sztycy z offsetem lub wymieniasz ramę.

Jeśli brakuje Ci jarzma by wyregulować położenie siodła w kierunku w przód zostaje tylko wymiana ramy.

3 godziny temu, Roam napisał:

Witam nie będę otwierał nowego wątku,  kupiłem dziecku rower i potrzebuje kupić inna sztyca żeby niżej opuścić siodełko,    są jakieś sztyce niskie ? Czyli rura 27.2 i na końcu od razu montaż siodełko 

Pro LT lub Pro PLT w tej sytuacji polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 14.02.2024 o 17:43, Gość Karmazynowy jeleń napisał:

Wymieniłem sztycę na zerowy offset: https://imgbox.com/6XAJ6  i wydaje się, ze jest lepiej, tzn. nie przesuwam się tak do przodu siodełka. Z tym, że może mi się tak tylko wydawać. Skrócił mi ją serwis i dziś na niej jeździłem (na marginesie jakąś chorą cenę chyba zapłaciłem, bo 1000zł za kawałek przecież rurki)

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość Karmazynowy jeleń

@marvelo, słusznie, bo sam nie wiem o co mi chodzi. Kombinuję sobie tylko tak jak koń pod górkę  To chyba dlatego, że pogoda nie rozpieszcza i dopiero 2x30km zrobiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Chodziło mi głównie o ilość zer w cenie. Czy na pewno nie o jedno za dużo?

Ja wiem, że są i takie za 1000 zł i więcej, i kto bogatemu zabroni, ale na pewno sztyca nie musi tyle kosztować, by mieć zerowy offset. 

Edytowane przez marvelo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość Karmazynowy jeleń

Słownie: tysiąc (ze skróceniem)

Jak można mieć jeszcze do Ciebie pytanie, bo Ty chyba jak dobrze pamiętam (jak nie to przepraszam), jesteś za pan brat z muzyką. Czy jest jakaś metoda na ustawianie EQ? Że od czegoś tam się zaczyna a później gdzieś tam się kończy?

Kupiłem dwie pary słuchawek ze średniej półki na rower właśnie:

https://allegro.pl/oferta/jbl-endurance-peak-3-czarne-sluchawki-15192411929

https://allegro.pl/oferta/sluchawki-yamaha-tw-es5a-niebieski-lublin-12589903052?bi_s=ads&bi_m=productlisting:desktop:queryandcategory&bi_c=NGRhOTQxZWEtZTVjYS00ZGQ3LTk1NTktMWE5NzhmZjdlMWVkAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=0a42ec51-f4f7-42b7-a381-b325fed7efd5

Także do czego służą te dwie funkcje: https://imgbox.com/gfMJhfN9

VOICE AWARE i SMART AUDIO&VIDEO  Tylko jak ktoś wie, to tak po chłopsku proszę :)

Może komuś też przyda się taka krótka recenzja, bo ja nie znam się na dźwięku, nie wiem czy jest płaski czy pagórkowaty, ale obie wydaje się grają poprawnie. Oba modele super pasują, ale JBL to po prostu mistrz dopasowania. Natomiast nie kupujcie Yamahy, jak jeździcie w czapce, one źle się wtedy układają, bo jednak wystają mocno na zewnątrz, czego w ogóle nie przewidziałem. JBL jest idealny, bo przywiera dość płasko do ucha i ten zestaw polecam na rower.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 14.02.2024 o 17:43, Gość Karmazynowy jeleń napisał:

Skrócił mi ją serwis i dziś na niej jeździłem (na marginesie jakąś chorą cenę chyba zapłaciłem, bo 1000zł za kawałek przecież rurki)

Ciekawe ile sama sztyca, a ile robocizna.

W kwestii sprzętu przenośnego audio nie pomogę, bo nie korzystam, więc się tym nie interesuję i się po prostu nie znam. W sprzęcie domowym od dawna unikam wszelkich korektorów barwy i wolę jak najmniej przetworzony dźwięk i jak najkrótszą ścieżkę sygnału, poprzez dobrej jakości kable.   

Edytowane przez marvelo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...