Skocz do zawartości

[przadni Zacisk Shimano] montaż


qwerty145

Rekomendowane odpowiedzi

Siema , przychodzę z zapytaniem czy można zamontować zacisk (w moim  przypadku  zacisk od shiamno mt200 ale myślę ze to nie gra roli) bezpośrednio do amortyzatora to znaczy bez adapterów tylko podkładki i tyle, zacisk na śruby.Czy przy takim zamontowaniu nie istnieje ryzyko pęknięcia dolnej części amortyzatora (dolne lagi/dolne golenie chyba tak się to nazywa) pod wpływem siły pracy hamowania.
Z góry dziękuje za wszelkie odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adapter dopasowuje do wielkości tarczy. Każdy widelec jest dostosowany do jakiejś minimalnej średnicy tarczy. Dla gravelowych to może być 140, dla endurowych 180 itd i adapter używasz jeśli chcesz tarczę większą od minimalnej (ale nie większą od maksymalnej). Drugie zastosowanie to zmiana standardu mocowania. Jak ci pasuje, to montujesz bez adaptera. Jak tarcza duża, to się nie da bo się nie zmieści w zacisk.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz użyć zacisku bez adaptera, tak by zdystansować go podkładkami umożliwiającymi dopasowanie do jakiegoś rozmiaru tarczy? Tak, możesz to zrobić. Rozwiązanie takie stosował bądź nadal stosuje Sram w swoich hamulcach serii BB, gdzie standardowy adapter łączący oba podparcia śrub został zamieniony na tuleje dystansowe z podkładkami półkolistymi, które są też stosowane w przypadku klasycznych adapterów. Rozwiązanie z tulejami było stosowane np. w dosyć wiekowym Treku Portland. Dlaczego akurat w tym rowerze tak, a w innych jak zwykle z typowym adapterem - nie mam pojęcia.

Patent, o którympiszę, nie występuje w żadnym innym zestawie roweru i zacisku i jest chyba jedynym na rynku rozwiązaniem tego typu - ja kojarzyłem sobie taki patent z druciarskimi rozwiązaniami na podkładki, gdy nie ma się adaptera.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...