Skocz do zawartości

[do 2500zł] rower crossowy damski


Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

Od 5 lat nie mam swojego własnego roweru, jeżdżę tylko miejskimi albo pożyczam od znajomych. Chciałabym się zaopatrzyć własnym, tylko na rynku jest tyle modeli, że ciężko zdecydować, więc prosiłabym uprzejmie o pomoc! Mój wzrost 164 cm i ważę 56 kg, więc wolę rozmiar ramy S, chyba że niektóre M też są ok. Posiadam mało (zero) wiedzy na temat rowerów, ale moje kryteria to żeby był dość lekki (ponieważ mieszkam na 2 miasta i musiałabym czasami przewozić w pociagu:)), planuję jezdzić po mieście (asfalt), w parkach.. maksymalnie jedziłam 10 km w jedną stronę pomiędzy miasteczkami, dlatego się rozglądam za crossowym. Sporo czasu mi zajęło odkładanie pieniążka, więc chciałabym być zadowolona z zakupu i nie kupować pierwszy ładniejszy w sklepu. :D

W sklepie polecono mi https://wrosport.pl/rowery-mtb/rower-crossowy-kellys-clea-90-black-aqua-2023.html, tylko dużo czytam, że Kellys nie warto, nie wiem czy prawda. Był dosyć lekki jak dla mnie i komfortowo się jezdziło. Jestem ciekawa czy są podobne do tego Kellysa modele innych marek. 

Jeszcze się rozglądam za tym: https://www.rowery.szawer.pl/product/Rower-Romet-Crossowy-28-Orkan-4-D-bialy-zolty-18--s5260?CategoryId=334033&PriceTo=2200&PriceToString=2200&OfferPage=1&

i za tym: https://www.sklep.eurorower.pl/pl/p/ROWER-KELLYS-PHEEBE-10-RASPBERRY-S-2023-/13954

Slicznie dziekuje !:)

Edytowane przez olio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto, czy nie, taki rower ma być wygodny.

Zwróć uwagę na wysokość górnej rury np. w tym Romecie, bo jeżeli nie masz wybitnie długich nóg, to przy takim wzroście nawet na najmniejszym rozmiarze możesz mieć za mało luzu nad górną rurą.

Dlatego warto wziąć typową "damkę" ze skośną górną rurą.

Jak masz możliwość to przymierz się jeszcze do czegoś takiego jak Author Integra.

Co prawda nie ma tarcz, ale jest jedną z lżejszych crossówek w tym budżecie.

Weź też poprawkę na zakup wysyłkowy - kto Ci ten rower poskłada, wyreguluje i wyda jako gotowy do jazdy?

I nie wierz w zapewnienia sprzedawców, że wystarczy wyjąć z kartonu, dokręcić koło, kierownicę, pedały i w drogę.

To nie jest tak kolorowe jak piszą garażowi handlarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz sobie jeszcze damski KROSS Evado 4.0 i SUPERIOR RX 530 L - osprzęt generalnie taki sam jak w tym Kellysie a trochę tańsze, za zaoszczędzone pieniądze kupisz sobie kask, światełka, stopkę i błotniki jeśli potrzebujesz. Oraz GHOST Square Cross Base AL - ten linkowany niestety za duży ale napęd 1x10 w mieście ma swoje zalety

Edytowane przez Greg1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pablo59 napisał:

Nie ma się co bać sprzedaży wysyłkowej ...

Jasne, że nie ma co się bać o ile znamy się na temacie w kwestii prawidłowego przygotowania roweru do jazdy, a uwierzcie mi, że rowery dostarczane w pudełkach nie są gotowe do jazdy pomimo tego, że z grubsza wszystko mają na swoim miejscu i sprzedawcy zapewniają, że są przygotowane.

To nie czajnik elektryczny, który wystarczy wyjąć z pudełka i podłączyć do gniazdka.

Na co dzień spotykam się ze sprzętami kupionymi wysyłkowo i ze zdziwieniem klientów, którzy myśleli, że wystarczy wstawić koło, przykręcić kierownicę, pedały i jazda.

Ostatnio, z rowerem kupionym wysyłkowo podjechał do mnie znajomy, który sprawiał wrażenie takiego co się zna...

Jak wykręciłem przy nim śruby od korby H2 trzymając nasadkę palcami, to zbladł bo już trochę na tym rowerze pojeździł i stwierdził: "a to może to tak trzaskało"

Mowa tu o nowym rowerze z przebiegiem 50 km. Zrobiłby jeszcze z 10 km i z korby za 400 zł nie byłoby co zbierać.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Greg1 napisał:

A co w nim wypasionego? Porównywalny z wymienionymi wcześniej, no może ma trochę lepsze hamulce :)

Co sprzedawca pisze to pisze - self-marketing :)  -  ale tourneya i altusa w nim zdecydowanie mniej niż we wszystkich innych...

Edytowane przez Pablo59
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...