Skocz do zawartości

[Rower] dla drobnej kobiety - Kettler Traveller 1.0


Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałby zakupić rower dla żony, która ma niecałe 160 cm wzrostu. Zależy mi na rowerze do jazdy miejskiej, solidnego który będzie dobrze sprawdzał się przez  kilka lat. Wstępnie zainteresował mnie rower Kettler Traveller 1.0 7G Blue 45 cm (S) https://sportpoland.com/rower-kettler-traveller-1-0-7g-blue-45-cm-rozm-s,3,12079,12624 .Dlatego mam prośbę o opinię na temat wstępnie wybranego roweru pod kątem zakupu, ewentualnie wskazanie innych propozycji.  Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower, który waży blisko 20kg nie jest rowerem dla drobnej kobiety, a pozycja jak na kanapie jest dobra... do siedzenia na kanapie, a nie do jazdy na rowerze.

Zabierz ją do sklepu i niech się przymierzy do rowerów crossowych.

Fajną opcją będzie np. Author Integra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście radził bym szukać w rozmiarze 15 cali ( 43, max 44 cm ) żeby właśnie dało się założyć sztycę amortyzowaną typu pantograf, moja żona przy 153 cm miała 17 na kołach 26 i sztyca bez amortyzacji była maksymalnie schowana, teraz ma KTM 43 cm na kołach 28 i jest w sam raz, poprzednio był Trek 15 '' na 28. Ten Kalkhof jest całkiem dobry, ale 45 cm na kołach 28 może być za duże - choć jeśli określenie " niecałe 160 cm " odnosi się do 159,5 cm to może będzie dobry.

Edytowane przez PiotrWie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za pomoc, PiotrWie moja żona ma 155 cm, więc  myślę że może mi pomożesz w doborze roweru pod ten wzrost. Na chwilę obecną nie chcę robić dodatkowych modyfikacji, więc szukam gotowego w miarę sensownego roweru dla amatora w cenie do 3500 pln.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My od kilku lat jeździmy na elektrykach i w konkretnych modelach Ci nie bardzo potrafię pomóc, ogólnie - szukaj wśród modeli damskich opisanych jako XS, najlepiej w rozmiarze 38 - maksimum do 43 przy kołach 28 ewentualnie 44 przy kołach 27,5. Nie wiem w jakim jesteście wieku - my po 65 roku życia zmieniliśmy typową damkę na Easy- entry i żona jest bardzo zadowolona. Roweru najpierw szukaj w katalogach producentów - w sklepach zwykle takie rozmiary są na zamówienie. Na pewno takie rozmiary występują w katalogach Treka, KTM, R- Raymona w kategorii Cross czy Urban, dobrze by było by waga była poniżej 15 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...