Skocz do zawartości

[3000zł] Rower po dłuższej przerwie


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. 

Mam 32 lata, wzrost 178cm, waga 85kg. Wracam do jazdy rowerem po kilkuletniej przerwie. W poprzednim roku korzystałem z rowerów miejskich, w tym chciałbym kupić własny. Jeśli chodzi o cenę chciałbym aby nie przekroczyła 3 tysięcy. Zamierzam jeździć tylko wiosną i latem. Teren do jazdy - w 90% byłoby to miasto i okolice, czyli ścieżki rowerowe, asfalt i chodniki. W miarę możliwości preferowałbym jednak uniwersalność, żeby w razie potrzeby dało się przejechać po polnej, leśnej drodze czy piasku. Długość tras - na miejskim w tamtym roku jeździłem maksymalnie 15-20km. I to byłby punkt wyjścia na start, z czasem chciałbym jeździć więcej. 

Próbowałem samemu coś znaleźć, ale rodzajów samych rowerów, rodzajów osprzętu jest tak dużo, że nie jestem w stanie tego zrobić. Jestem kompletnym laikiem, poprzednie rowery jakie miałem to były marketowe górale. Także potrzebuję gotowca, bez ewentualnych wymian części itd. Z góry dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekki rower crossowy (najlepiej na sztywnym widelcu) bez zbędnych bajerów (typu bagażnik, regulowany mostek, ciężkie błotniki i inne duperele) do tego szybkie oponki 1,4'' i powrót do roweru będzie przyjemnością. Nie kupuj tylko pod żadnym pozorem na wstęp ciężkiego "górala" - pierdzielniesz go po dwóch wypadach do piwnicy i tyle z twojego powrotu do sportu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za rower takiego rodzaju i za taką cenę to zupełnie normalna, przyzwoita waga. O ile nie jest nawet zaniżona.

Jeżeli zależy ci żeby oszczędzić na masie (chociaż w rowerze do jazdy po mieście to naprawdę bez przesady...), to możesz poszukać podobnego roweru bez amortyzatora. Będzie sporo lżej, może nawet ponad kilogram, bo ten Suntour to jest straszne kowadło. Tylko wiadomo, czasem cię bardziej telepnie "po polnej, leśnej drodze czy piasku". Pytanie czy bardziej cenisz sobie wygodę czy dynamikę jazdy :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Arcadius napisał:

Dla rozmiaru M jest 13,22 kg, wydaje mi sie dosyć sporo.

Normalna waga dla roweru crossowego.

Oczywiście można pisać co "najlepiej kupić" uwzględniając niską masę, karbonowy-sztywny widelec, dobry napęd itd tylko to nie ma żadnego powiązania z budżetem jakim dysponujesz (pomijając temat jeżdżenia po lesie czy piasku bez amortyzacji)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...