Skocz do zawartości

[rama] Full Xc/am, rozmiar M, pod koła 26"


MrJ

Rekomendowane odpowiedzi

Niezależnie od wątpliwości związanych ze zmianą całego roweru (patrz temat w dziale "ramy") rozglądam się ewentualnym kupnem samej ramy, żeby przełożyć do niej wciąż dobre części.

 

Wymagania:

- full do XC/AM o skoku około 100-120mm, mile widziany czterozawias lub wirtualny punkt obrotu,

- pod koła 26" na standardowy szybkozamykacz 9mm, 

- maksymalna wysokość główki wraz z nabitymi sterami 12cm - jeśli jest to 13 lub więcej, dalsze wymagania i tak nie mają sensu,

- rozmiar M, przy czym różni producenci różnie oznaczają te same wielkości - przyjmijmy, że w centymetrach byłby to przedział około 44-48. Na pewno nie typowe L, raczej nie S (chyba że to długa S z górną rurą długości jak w M, ale z przekrokiem jak w S),

- mile widziany damper w zestawie i to taki działający, a nie "nie wiem, nie znam się, 10 lat nie pompowałem, chyba wymaga serwisu",

- mile widziana sztyca i zacisk, zwłaszcza jeśli to nietypowy rozmiar,

- pod hamulce tarczowe, mocowania V-brake są zbędne,

- po przejrzeniu OLX, Allegro i Marketplace pragnę zaznaczyć, że takie rzeczy jak lakier zdarty kamieniami do żywego metalu na każdym bez wyjątku elemencie, wgnioty jak od walenia młotkiem, dziury na wylot, spaw na spawie czy rozsypane łożyska z wybitymi gniazdami kwalifikują ramę jako złom, a nie sprawny element roweru. A malowanie sprayem w garażu to na pewno nie jest "customowe lakierowanie",

- budżet tak do okolic 1000zł. I zanim ktoś powie, że oczekuje cudów: otóż nie. Spodziewam się ramy, która ma swoje lata (w końcu ma z założenia być pod koła 26) i z wynikającymi z tegoż wieku śladami zużycia. Nie mniej i nie więcej. Bo to, co niektórzy próbują sprzedać w ogłoszeniach, powinno już dawno skończyć na skupie metali kolorowych. I tak naprawdę gdyby nie ograniczenie krótkiej rury sterowej (niestety większość fulli ma główkę 13-14cm), to w ogóle nie zakładałbym tego tematu, tylko już dopinał kupno np. Gianta Anthem. 

- odbiór osobisty w Chorzowie / Katowicach i okolicach lub wysyłka. Mogę się ustawić na OLX lub Allegro.

 

Jeśli macie coś ciekawego w stanie "nie sprzedam, będę robił", piszcie śmiało! 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KSikorski to już lepiej sprzedam tego, dołożę kilka kolejnych stówek i kupię cały nowy (tzn. nowy używany). A w ogóle to dokładam pińcet, kolejne pińcet, i pińcet, i od razu zmieniam rower. To zawsze tak działa.

 

Na razie staram się zagospodarować to, co mam na stanie. Po prawdzie posiadam całą koronę z dłuższą rurą, ale ona z kolei jest uszkodzona i musiałbym składać dwie z jednej. A to nie jest robota na 10 minut na dywanie. Poza tym niech sobie ogłoszenie wisi. Ja nic nie tracę, a może ktoś zyska ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Aha - chcę, żeby od razu jedna rzecz była jasna. Nie o to chodzi, że "ni mom piniendzy" i będę żydził o 100 złotych. Nie. Co prawda nie jestem też bogolem, co to wejdzie do sklepu jak panisko, wyłoży 15 patoli gotówką na stół i powie "biorę tego, bo mi się kolor podoba" :P natomiast faktycznie stać mnie na kupno fajnej używki za parę ładnych tysięcy praktycznie od ręki. 

 

Po prostu podstawowym problemem roweru, którym jeżdżę, jest na ten moment rama, która się zużyła. Cała reszta osprzętu jest w co najmniej dobrym stanie, albo wręcz nowa - np. w zeszłym roku wymieniłem napęd i hamulce. I w przypadku kupna całego nowego roweru niektóre z tych rzeczy przełożę Żonie, ale z większością będę się bujał po ogłoszeniach nie wiadomo ile, a jak w ogóle sprzedam, to za grosze, mimo że technicznie są to cały czas części sprawne i na bieżąco serwisowane. Dlatego najpierw kombinuję, czy w jakikolwiek sposób da się zagospodarować to, co i tak mam. Jeśli tak, to świetnie. A jeżeli nie, to wtedy wrócę do najsensowniejszej opcji, czyli przejścia wreszcie na 27,5 lub 29 cali. Niemniej chwilowo szukam wspomnianej w temacie ramy :) 

Edytowane przez MrJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Temat został usunięty.Prawdopodobna przyczyna usunięcia: - Przedmiot/y, których dotyczył temat został/y sprzedane/kupione - Autor tematu poprosił o zamknięcie tematuJeżeli masz jakieś wątpliwości dotyczące usunięcia tematu, skontaktuj się z moderatorem, którego nick widnieje przy tym poście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...