Skocz do zawartości

[2000-3000zł] Rower w przedziale cenowym


Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Na moje zadane pytania do sklepu uzyskałem odpowiedzi tylko w połowie:

"Dzień dobry,
tak, rower zakupiony w sklepie internetowym powinien być przygotowany w doświadczonym serwisie, aby mógł być bezpiecznie użytkowany.

Egzemplarz który mamy na wystawie jest skonfigurowany na amortyzatorze Rock Shox Judy."

Czy o coś jeszcze warto byłoby dopytać przed zakupem tego sprzętu?
 

Edytowane przez TooMii0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mały minus bo ten RS Judy jest na sprężynie ale myślę że mimo wszystko warto. Powietrzny trochę łatwiej ustawić pod siebie szczególnie przy skranie niskiej albo wysokiej wadze ale generalnie oba te amory (Judy i XCR) to 2.5kg kowadła. ;)

Edytowane przez keltu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ramach doprecyzowania - kupuje na allegro ten rower. jest on z amortyzatorem Rock Shox Judy. przychodzi on kurierem i w jaki sposób mam sprawdzić czy z rowerem jest wszystko w porządku, skoro w 98% przypadków kurierzy nie życzą sobie otwarcia paczki podczas odbioru? rozumiem że rower przychodzi w części skręcony? co jest do samodzielnego dokręcenia?
jak już odbiorę rower, muszę się udać do doświadczonego serwisu, żeby go przygotowali do jazdy? mieszkam w Śremie niedaleko Poznania, gdzie powinienem się udać, żebym miał najbliżej? bo rozumiem że nie może to być "obojętnie jaki serwis" działający w moim mieście?. idąc dalej, po przejechaniu pierwszych 100km, powinienem się zgłosić ponownie do serwisu w celu "serwisu zerowego" by moja gwarancja na rower była w pełni dostępna, prawda? znów muszę zadać pytanie - gdzie powinienem się udać?
prosiłbym o odpowiedź na wszystkie moje pytania, ponieważ będzie to mój pierwszy zakup roweru przez internet, a nie chciałbym mieć z tego tytuły jakiś nieprzyjemności i rozczarowań... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skręcić rower możesz sobie sam bo musisz tylko przykręcić kierownicę, pedały i może siodełko a to potrafi nawet średnio ogarnięty 5-latek. No chyba, że nie dasz rady to możesz iść do każdego, pierwszego lepszego serwisu w okolicy albo poprosić jakiegoś bardziej ogarniętego technicznie znajomego. Na przegląd zerowy musisz się udać do tzw. serwisu autoryzowanego, czyli wskazanego przez producenta. A jaki to jest ten serwis autoryzowany w Twojej okolicy to masz napisane na stronie producenta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej rozumiem, a powiedz mi co do pierwszego ocenienia sprzętu jak przywiezie go kurier o którym wspominałem? Niejednokrotnie miałem nieprzyjemności związane z tym, że kurierzy upierają się przy swoim, że nie mam prawa zobaczyć co jest w środku paczki w ich obecności. Jak się wtedy zachować? Miał ktoś przypadek, gdzie rower zamówiony przez internet przyszedł całkowicie lub częściowo uszkodzony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ogarnąłem, że ten rower z allegro jest z Kalisza, a tam mam 100km. Chyba podjadę po niego osobiście.
Napisałem również maila do pobliskiego sklepu rowerowego, o przygotowanie mi podobnej oferty, ponieważ oni akurat nie prowadzą sprzedaży Focusa. Podeślę tutaj co mi zaproponowali i jak oceniacie ich ofertę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do odbioru od kuriera - nie masz prawa zobaczyć co jest w środku przed odbiorem, czyli pokwitowaniem odbioru czy zapłaceniem jak zamawiałeś z opcją płatności przy odbiorze ale kurier ma obowiązek na Twoje żądanie zostać jak chcesz otworzyć paczkę żeby sprawdzić. Oczywiście nie chcą tego robić bo mają napięte grafiki i po prostu nie maja czasu, żeby zostawać przy otwieraniu wszystkich dostarczanych paczek. U mnie było tak, że jak powiedziałem kurierowi, że chcę sprawdzić to on mi powiedział, że jak coś będzie nie tak to mam do niego zadzwonić a on wróci i podpisze stosowne papiery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecyduje się po niego podjechać osobiście. Pan ze sklepu uświadomił mnie, że do ceny promocyjnej czyli 2800zł doliczają 150zł wstępnego ustawienia roweru, żeby był gotowy do jazdy + po przejechaniu pierwszych 100km w czasie nie dłuższym niż 6 tygodni jest wymagany obowiązkowy przegląd i serwis, żeby utrzymać gwarancję. Czy w dalszym ciągu to najlepszy wybór do 3000zł jaki mogę na chwilę obecną kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Green bike jest mi w  stanie tej kwocie zaproponować dwa modele:
1) - https://www.greenbike.pl/rower-gorski-orbea-onna-29-30-deore-2x10-p-8340.html
2) - https://www.greenbike.pl/rower-gorski-goetze-define-pro-29-deore-w-100-gotowy-do-jazdy-p-8249.html

Ja jestem bardziej przekonany do tego Focusa jednak. A wy co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Odebrałem dziś rower od kuriera. Do samodzielnego przykręcenia miałem kierownicę, przednie koło oraz pedały. Czy jeśli zrobiłem to samodzielnie, muszę teraz dodatkowo oddać go do serwisu, czy dopiero po przejechaniu 100km? Bez sensu żebym dwa razy płacił, chyba że mogłem zrobić coś nie tak przykręcając kierownicę, czy przednie koło? 

Edytowane przez TooMii0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam napisałeś, że:

W dniu 23.01.2024 o 11:11, TooMii0 napisał:

po przejechaniu pierwszych 100km w czasie nie dłuższym niż 6 tygodni jest wymagany obowiązkowy przegląd i serwis, żeby utrzymać gwarancję

więc teraz nie musisz iść do serwisu. No chyba, że sam sobie nie ufasz, że prawidłowo przykręciłeś to koło i kierownicę 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, czekamy na pogodę żeby wyruszyć na pierwszą jazdę.

Mam jeszcze jedno pytanie,
Chciałbym się dowiedzieć gdzie można kupić specjalne "naklejki" w postaci folii na ramę roweru, żeby zabezpieczyć go w jak najlepszy sposób przed chociażby otarciami od U-Locka lub dodatkowego pokrowca na telefon. Słyszałem że jest coś takiego do kupienia, chyba że są jakieś inne sposoby o których nie wiem, a wiecie Wy i chętnie się nimi ze mną podzielicie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...