Skocz do zawartości

[Piasta] Ratchet z aliexpress


Rekomendowane odpowiedzi

ZTTO M1 - po roku padły łożyska, ale to standardowe wymiary, wymieniasz i masz piastę na poziomie DT 350.

Ale bardziej polecam ARC MT009 - 6 zapadek nie żaden ratchet ale są trwalsze łożyska, u kumpla chodzą 2 lata i nic. Ratchet nie jest jakimś cudownym wynalazkiem must have i nie ma się tym co sugerować. Pierwsze co Ci się zdupcy to i tak łożysko które jest wymienialne.

Ogólnie rzecz ujmując: uważam, że lepiej sobie kupić zestaw piast z ali, fajne obręcze od DT z serii spawanych (XR, XM, EX, FR), poskładać z tego koło, niż dawać zarobić jakimś darmozjadom w stylu lemonbike lub evanlite (którzy to montują piasty takie jak ZTTO tylko ze swoim logiem). 

Przykładowo mój zestaw:

- Piasty NGEBUT 690 (podróbka I9 Hydry) - 700zł

- Sapimy Race - 3,2zł za sztukę + nyple to jakieś grosze

- Obręcz DT FR541 - 350zł za sztukę

- Zaplatanie 100zł (nie przez byle kogo)

Całość razem około 1700zł, gdzieś na fejsbukach widziałem ludzi co się jarali jakimiś kołami z evanlite na piastach ratchetowych z ich logiem (czyli chinol za 400zł komplet) i obręczach G540 za 2200zł... jak dla mnie to żart. 

Edytowane przez Rumcajs.
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, seba8121 napisał:

Witam, na ali dużo różnych podróbek ratcheta do DT, ktoś może korzystał ? Może coś polecić po dłuższym użytkowaniu ? Czy trzymać się z daleka ?

W elektrykach 3kw chinśkiej piasty ratchet   nie zmielalo więc możesz kupować. 

Edytowane przez Kingins
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uzywam ztto na ratchetach w miejskim poginaczu. Poza marnymi łożyskami (klasyka we wszelakiej chińszczyźnie) oś nie jest anodowana - to gołe alu które koroduje od soli. Z tyłu łozyska faktycznie typowe przemysłowe 6209 ale z przodu są łozyska rowerowe 17287. Zaletą jest wymienność endcapów, bębenka czy samych pierścieni ratchet z dt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PRzeciez sa review nawet na samym alli tych pierscieni 54/60T...u wiekszosci jakis to działa, niektorzy czasem potrafia przemielic.... być może to ci ktorzy potrafia zepsuć metalową kulke.

JAk bierzesz z Ali za jakies 50-70pln, to przeciez mozna sprobować zeby wyrobić sobie opinie. Jest to ponad 3x taniej niz oryginałod DT. 

Najgorsze co można zrobić, to kupić lokalnie na OLX takiego ratcheta chinskiego z podwojną przebitką od lokalnego cwaniaka :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Rumcajs. napisał:

Jakich oczek? Dostajesz podkładki pod nyple w komplecie z obręczą. 

no to nie wiesz, ze oczkowane / kapslowane obrecze bywaly i nawet chyba bywaja

np  - nie jest to reklama sklepu bronCie mnie ;)

https://rowerplus.pl/obrecze-28-cali-i-29er-622-mm/8574-alexrims-md19-obrecz-29-cali-oczkowana.html?s=0

;)

Edytowane przez kmk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie wiesz, że spawane DT nie mają żadnych oczek? Wiem co to oczkowana obręcz ale żadne z tych co wymieniłem wcześniej nie są oczkowane i nie trzeba ich oczkować. Tak napisałeś coś byle co nie mając pojęcia o produkcie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, player123 napisał:

u wiekszosci jakis to działa

No właśnie to mnie trochę odstrasza, bo jest wiele komentarzy, że kiepsko wykonane, trafiają się też komentarze, że zazębiło się na stałe co skutkowało zmieleniem przerzutki w szprychach. Dlatego się zastanawiam i może ktoś już miał doświadczenie czy któraś z firm jest warta zakupu, czy lepiej zostać na oryginalnym 34t. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy musi to przeliczyć pod siebie i swoje podejście do tematu. Ja dałbym 300 zł za 2 pierścionki z 10 gram aluminium jeżeli ratchet z ali groziłby zmieleniem przerzutki + uszkodzeniem szprych (co już generuje koszty wyższe niż oryginalna część), wyłączeniem roweru na jakiś tydzień i powrotem z buta do domu z lasu. Dla świętego spokoju wole kupić oryginał zwłaszcza, że jak to pisze @Dokumosa nie jest to część którą kupuje się co sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Rumcajs. napisał:

No to nie wiesz, że spawane DT nie mają żadnych oczek? Wiem co to oczkowana obręcz ale żadne z tych co wymieniłem wcześniej nie są oczkowane i nie trzeba ich oczkować. Tak napisałeś coś byle co nie mając pojęcia o produkcie. 

 

Widze ze sa inaczej zrobione,   zastanawiam sie po co tak to jest?  

Przy skladaniu kola trzeba pod nypel dodac ta podkladke, co robi wiecej roboty.  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...