Skocz do zawartości

[Windows] - co ja robię tu


Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

@zekker BaseCamp pod Windows. Linuksa odpuściłem sobie przynajmniej na razie. Za leniwy się zrobiłem, chociaż irytują mnie te niedoróbki Windy.

Pod linuksa jest QMapShack - straszna kobyła ale BaseCamp ma też grację wozu z węglem ;) 

Ja też siedziałem na Mate, bo Gnome czy KDE średnio mi się podobały, a nawet jak chciałem się zaprzyjaźnić, to coś się sypało, chyba za słaby komputer miałem.

Moja Mama jeszcze używa linuksa - dostała kilka lat temu jakiś stary laptop i wciąż śmiga na Mint. Zawsze ją nastraszą jakąś reklamą Chrome albo ostrzeżeniem o wirusach i muszę jej tłumaczyć, że nikomu się nie chce pisać wirusów na linuksa ;) 

Wszystko podlega chyba prawu Kopernika - Grishama: pieniądz gorszy wypiera lepszy. Zniknęła stara dobra Nokia (fińska, nie chińska), zniknęło BlackBerry. Poznikały chyba nawet takie niszowe projekty jak OpenWRT - nie wiem czy się bawiłeś we wgrywanie alternatywnego softu do routera?  Jak miał USB to szło podpiąć pendrive i dograć alternatywne oprogramowanie. Mój np. miał odtwarzacz muzyczny mocp i grał muzykę przez kartę na USB i jacka do mini-wieży. Można też było odpalić rtorrenta i ściągać pliki na router - np. wyklikać sobie z poziomu kompa, rozpocząć ściąganie, wyłączyć, iść spać a rano zgrać na blaszaka ;) 

Może jeszcze Raspberry Pi się trzyma (nie bawiłem się nigdy w to). Zresztą, ja tylko przepisywałem/przeklejałem komendy albo skrypty, nic ponad to :) 

Ale nikomu się już nie chce, Ci ludzie pewnie piszą aplikacje na Androida, bo i można coś zarobić na tym i jest popyt na "smart" fony ;) 

Edytowane przez spidelli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zekker A czemu Ci tak zależy na BC? Jeśli tylko rysujesz kreski, to nawet QMapShack to za dużo, wystarczy aplikacja webowa typu Brouter.

Bonusem stosowania spójnego oprogramowania są chyba mapy - jeśli wytyczę trasę na tej samej mapie, którą mam w eTrex, to mam prawo przypuszczać, że wszystko zadziała. Ale to chyba jednak bardziej kwestia map niż softu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jestem przyzwyczajony, bo ma wszystko czego potrzebuję:
- podgląd mapy wgranej na gps lub pendrive/kartę pamięci
- podgląd danych przejechanej trasy

Rysowania kresek nie potrzebuję, bo z nawigacji nie korzystam, ale dobrze jest przejrzeć planowaną trasę na mapie, którą się ma w terenie.
Zależy mi na tych danych, które potem notuję sobie w arkuszu.

Ostatnio wypróbowałem Zombie TrackerGPS. Daje radę odczytać z Garmina, ma podstawowe dane, ale mapę zaciąga z sieci i nie wiem czy uda się zmusić do zaciągnięcia z dysku/karty/pena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...