Skocz do zawartości

[klucz ho hamulcow centerlock] do piasty DT swiss


Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma kompletnie znaczenia jaki kupisz. 

Miałem lub używałem kilku,  działają identycznie. 

Do suportów zewnętrznych kilku typów mam chińskie klucze nasadowe . Kosztują kilkanaście zł. 

Wybór klucza zależy od rodzaju nakrętki i od piasty,,dokładnie od długości endcapa na osi. Do niektórych musi być nasadka głębsza.

Mam klucz bike hand z usuniętą "fazą" do lepszego przylegania do cienkich stalowych nakrętek shimano. 

Poza tym nie bierz nasadek które mają wyłącznie gniazdo pod uchwyt pół cala  - taki klucz powinien mieć na zewnątrz podejście do klucza płaskiego/nastawnego  - niektóre nakrętki cl są dokręcone bardzo mocno i klucz trzeba stabilnie przytrzymać na wielowypuscie nakrętki  - np szybkozamykaczem,  używając wtedy narzędzia podpiętego do na zewnątrz.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie polece nasadowego od bikehand, kupiłem właśnie z myślą o nakretkach CL tarcz bo mam 2komplety kół a jeden komplet tarcz wiec miał byc do uzytku z dynamometrykiem do dokrecania tarcz. Luzy miał straszne z dobre 2mm, na suporcie shimano i FSA to samo średnica wewętrzna nasadki była o 2mm wieksza od miski suportu więc jego spasowanie fatalne, mam jeszcze klucz płaski (pełny) noname ktoś lata temu tu na forum sprzedawał chyba własnorecznie robione i tam spasowanie jest idealne a bikehandem bym się bał odkręcać suport czy nakrętkę która mogła zostać dokręcona mocniej niż zalecane 40Nm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.11.2023 o 19:48, tobo napisał:

Nie ma kompletnie znaczenia jaki kupisz. 

Miałem lub używałem kilku,  działają identycznie. 

Kupiem Park Toola BBT-9 i jest ogromna roznica pomiedzy nim a tanim kluczem. Tani klucz ze wzgledu na to ze jest zle dopasowany mocno niszczy suport a o odkreceniu tarczy hamulcowej nie ma mowy. 

Dziekuje za porady i polecenie BBT-9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Kaloryfer napisał:

Kupiem Park Toola BBT-9 i jest ogromna roznica pomiedzy nim a tanim kluczem. Tani klucz ze wzgledu na to ze jest zle dopasowany mocno niszczy suport a o odkreceniu tarczy hamulcowej nie ma mowy. 

Dziekuje za porady i polecenie BBT-9.

Klucz tego typu jest kiepskim rozwiązaniem do suportu. Nie ma żadnej stabilizacji w płaszczyźnie prostopadłej do miski suportu. 

Nie wiem co to jest tani klucz,  natomiast bbt9 jest wyjątkowo kiepski jeśli suport jest zapieczony lub się zapiecze lub "zacisnie" w gwincie.  I może tak sie stać nawet jesli dokręciłeś go "z momentem" i używając odpowiednich środków smarujących.

Płaski uchwyt wrzyna sie w dłoń. 

Ale ostatecznie to twój suport i ból ręki  🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo źle używacie tych nasadowych ;)

Ten klucz montuje się śrubą z odpowiednio dobranymi podkładkami po drugiej stronie mufy i kręci się kluczem udarowym. Nasadka musi nie tylko gniazdo 1/2" (które jest użyte przez "mocowanie" do ramy) ale też jakiś 6-kąt na zewnątrz za który łapiemy udarowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...