Skocz do zawartości

[Czyszczenie/polerowanie] Matowy karbon


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, żona ma karbonowa ramę w matowym benzynowym kolorze, jak się nie spojrzy to inny kolor. Widoczne jest na niej sporo zacieków, przebarwień itp.. zwykle mycie z środkami do tego przeznaczonymi nie przynosi ekstra efektów. Czy są jakieś środki które pozwolą odbudować taki lakier ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam w zależności co akurat mam pod ręką albo.aktywnej piany do mycia samochodów (komcentrat tenzi rozrobiony jak do samichodów) albo różowego muc-offa. Nakładam pianę spryskiwaczem, czekam kilka minut po czym bieżącą wodą spłukuję (też w zależności co akurat mam pod ręką albo ciśnieniowa myjka albo zwykły wężon podłączomy do kranu). Najważniejsze to wytrzeć do sucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dawaj foty. Matów się nie poleruje bo wyjdzie połysk. Bez zdjęć to za dużo nie powiemy. Możesz też wrzucić foty na forum kosmetykaaut.pl, koledzy pewnie chętnie też pomogą. Natomiast widoczne plamy mogą wynikać z paru rzeczy jak np.: struktura karbonu (wątpię), tzw. waterspoty- czyli zacieki po twardej wodzie. Są środki do usuwania tego. Mogą to też być wyplamienia po błocie...walczyłem kiedyś z tym na matowym lakierze na karbonowej ramie mając dostęp do niemal wszystkich detailingowych środków i zabawek. Poległem...ipy, zmywacze do silikonów, środki do ściągania żywic, robaków, odchodów, piany z dodatkiem olejków cytrusowych (SG ciutrus oil), szampony kwaśne i zasadowe, środki do ściągania waterspotów, wd40 w akcie desperacji. Zapomnij wżarte w lakier i tyle. Niestety część matowych lakierów łatwiej przyjmuje pewne zabrudzenia i za cholerę nie chce ich oddać. Z połyskami łatwiej bo zawsze może wejść polerka. Ostatnio walczyłem na twardym lakierze bmw z plamami po liściach wierzby , które leżały na aucie 2 tygodnie. Skończyło się na polerce, lekkim padzie i paście lekko ściernej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...