Skocz do zawartości

[przerzutka tylna] Dobór przerzutki do 11-46 ze sprzęgłem.


Kingins

Rekomendowane odpowiedzi

Przez "manetkę SRAM 9" masz na myśli...

10-rzędową SRAM X9?...

https://www.goride.pl/manetki/manetka-sram-x-9-zero-loss?gclid=EAIaIQobChMI-Y723OGiggMVEYyDBx1WYgPzEAQYCCABEgIOifD_BwE

Czy 9-rzędową SRAM X5?...

https://www.deporvillage.pl/sram-x5-trigger-9v-prawa-tylna-dzwignia-zmiany-biegow-czarna?gclid=EAIaIQobChMI-Y723OGiggMVEYyDBx1WYgPzEAQYDCABEgLgr_D_BwE

Czy może jeszcze jakąś inną?

Ogólnie musisz wiedzieć jaki ciąg linki ma twoja manetka (z ang. "actuation ratio"), żeby dobrać do niej pasującą przerzutkę. Poniższy link coś ci powinien rozjaśnić sytuację:

https://www.mtbr.com/threads/x-actuation-and-exact-actuation.938188/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Chleje24na7 Czy wcześniej brak tej podkładki sprawiał wrażenie, że napęd w okolicy wózka chodził jakby był ekstremalnie zużyty, a jego kółeczka  jakby niepasujące do łańcucha SRAMa?

Bo jeżeli tak, to kilka lat temu z kolegami błędną diagnozę postawiliśmy przy podobnym przeszczepie i się niestety nie udał. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w rowerach po prostu na jednym z końców kasety  były jakieś zająknięcia, zależnie z której strony ustawiałem przerzutkę, czy na najniższych czy najwyższych biegach. Bez podkładki nie miałem okazji jeździć, bo na stojaku już ten patent zrobiłem. 

 

W crossowym mam manetkę X01 11sp z kasetą 11-46 Shimano i przerzutką deore m6000

Edytowane przez Chleje24na7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Bez podkładki nie miałem okazji jeździć, bo na stojaku już ten patent zrobiłem.

Ok. To teraz mi trzeba wytłumaczyć, czy takie podkładki są gdzieś dostępne w sprzedaży, czy to ty jesteś taki inżynier i sam wymierzyłeś sobie po czym sam wystrugałeś? :) Pytanie może głupie, ale chcę wiedzieć. ;) Od tego zależy los kilku szpargałów, z którymi nie miałem wcześniej co zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dalej będziesz nam tu wciskał opowieść o tym, jak to złapałeś co znalazłeś, potem przyłożyłeś na oko, przykręciłeś na dotyk i zrobiłeś w sekund pięć? 

🤔

Dopiero co zostałeś przyłapany, że zamiast podzielić się z bliźnimi, to dusisz latami patent w tajemnicy... Do tego spiskując z jakimś typem od drukarki 3D, zapewne w celach czarnorynkowych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SGS ci niepotrzebny jeżeli nie masz przedniej przerzutki. Właściwie to mógłbyś napisać co tam masz. Wróżbitów tu nie ma. Do jednej zębatki szukaj M8000-GS. Mniej waży, mniej wisi, mniej się tłucze.

W teorii powinno działać. Ciąg ten sam - 1:1.

Edit:

Najwyżej kolega podkładkę z plastiku ci wydrukuje w 3d. :)

Edytowane przez Brombosz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...