Skocz do zawartości

[E-bike] Wybór roweru Haibike Alltrail 4 vs Allmtn 3 vs inne do ok 15k


IversonPL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

prosiłbym o pomoc w ocenie roweru Haibike Alltrail 4. Mieszkam w terenie górskim i planuje górskie wycieczki,a ze względu na problemy z plecami chcę full. Zupełnie nie jestem specjalistą od rowerów, ani elektryków, więc będę wdzięczny za pomoc.

https://www.rowerzysta.pl/rower-gorski-elektryczny-haibike-alltrail-4-29-2023/kolor-szaro--czarny_rozmiar--ramy-xl

Mógłbym mieć ten rower za 13tyś- tylko koła wersja 27.5cala. Na minus, że widelec to sprężyna, a nie powietrze. Na plus z tego co wiem sprawdzony i dobry silnik. Oprócz tego co sądzicie o nim? Czy wystarczy na amatorską jazdę górską ? Czy jest sens dopłacić 3.5k do Allmtn 3:

https://smartrowery.pl/full/79636-haibike-allmtn-3.html

 

Jak wygląda sprawa serwisu Haibike - łatwo/trudno dostępny ? Z tego co wyczytałem gwarancję ogarnia sprzedawca a nie bezpośrednio producent.

Ewentualnie co byście polecili w tym zakresie cenowym ?

 

Pozdrawiam

 

Edytowane przez IversonPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie Allmtn 3:

  • Warto mieć na uwadze, że jest tam starsza wersja Bosch-a, jeszcze bez "Smart System".
  • Skok amortyzatorów (160 mm) raczej pod ostre tyranie w terenie z hopkami, aniżeli wycieczki. Na wycieczki w zupełności wystarczy 100 mm.
  • Nie podali jaka jest przerzutka. Jeśli to SRAM SX Eagle (tak jak manetka), to będzie raczej do upgrade'u na NX albo GX.

Odnośnie Alltrail 4:

  • Jest tam dobry amortyzator sprężynowy, ale to nigdy nie będzie to samo co powietrze. Możliwe, że prędzej czy później będziesz chciał zrobić upgrade.
  • Deore jest już chyba lepsze od SX-a, ale SX'a łatwiej zupgrade'ować do NX albo GX, co jest lepsze od Deore :)
  • Yamaha, chyba podobnie jak poprzednia wersja Bosch-a, nie daje możliwości dostrajania poziomu wsparcia dla każdego z trybów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o silnik to jest trwały i skuteczny, na egzemplarzu z 2018 jak dotychczas zrobiłem 18 tyś. bez problemów, bateria powinna wystarczyć jak chcesz używać nóg wspieranych silnikiem, jak planujesz zdjąć blokadę i jeździć na pełnym wspomaganiu bez przerwy to żadna nie da rady. 

Osobiście nie mam doświadczenia z 12 rzędowym napędem ale ludzie narzekają na szybkie zużycie, jeśli zje Ci szybko napęd to zawsze możesz zrobić downgrade na 10 rzędów, przy elektryku spokojnie wystarczy a będzie trwalszy i podzespoły do kolejnych wymian tańsze. O innych podzespołach się nie wyrażam bo ja jeżdżę od zawsze na rowerach trekkingowych więc się nie znam.

Yamaha jest według mnie fabrycznie lepiej ustawiona, na Eco 50% ( Bosch 65%), na kolejnym 100% ( Bosch chyba 140%) .

Edytowane przez PiotrWie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie jest tak że możesz ustawić dowolnie - w Boschu Cx Smart System zmiany są skokowo o 25%. A nowe Yamahy ( X2 i X3 ) też mają możliwość jakiejś regulacji. Moja żona kazała sobie ustawić jak najbardziej podobnie do tego co miała w napędzie Yamahy a i tak mówi że tam było lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, PiotrWie napisał:

Ale to nie jest tak że możesz ustawić dowolnie - w Boschu Cx Smart System zmiany są skokowo o 25%. A nowe Yamahy ( X2 i X3 ) też mają możliwość jakiejś regulacji. Moja żona kazała sobie ustawić jak najbardziej podobnie do tego co miała w napędzie Yamahy a i tak mówi że tam było lepiej.

W Specialized/Brose jest co 10%, wspomaganie i peak power osobno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, chciałbym  się lekko podpiąć z pytankiem" co można dobrego teraz znaleźć w przedziale cenowym 23 - 26 k ?" Wcześniej śmigałem na enduro csott Genius 900, typowa enduro ale i skok i hmmm cały zestaw był Ok bo mieszkam w wysokich górach gdzie jest miejsce do szaleństwa.  Rower mi skradziono 3 tyg temu i dostałem pełen zwrot kosztów, więc szukam czegoś mądrego. Trafił tutaj po raz kolejny więc odwarzylem się zapytać co Waszym zdaniem będzie ciekawe, bez preferencji marki ( scott, canyon, hibike ect.....) Dzięki za radę jeśli ktoś odpowie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, pazuza84 napisał:

śmigałem na enduro csott Genius 900, typowa enduro ale i skok i hmmm cały zestaw był Ok bo mieszkam w wysokich górach gdzie jest miejsce do szaleństwa

To wiesz czego potrzebujesz. Jak zrobisz reaserch wśród potencjalnych kandydatów to okaże się ze maximum dwa spełnia twoje oczekiwania. Ja tak kupiłem swojego. Z ok. 50 modeli eliminowaniem te które nie spełniają założeń. I do wyboru został jeden, o ile to można nazwać wyborem :D. Ja oceniałem pod względem „rowerowym” nie „elektrycznym”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...