Skocz do zawartości

[do 15k] Gravel, niska osoba


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Szukam roweru dla swojej żony. Wzrost 153cm, wewnętrzna długość nogi 70cm. Rower będzie używany w różnym terenie - od szosy po lasy, kamienie, ale nie będzie to też bardzo trudny górski teren. Żona już posiada rower górski i stary rower szosowy, który trzyma ze względu na sentyment. Nie lubi jeździć z prostą kierownicą, dlatego pewnie sprzeda rower górski. Teoretycznie mógłby to być rower typu szosa all road - musi mieć grubsze opony. Największym problemem jest rozmiar roweru - rozmiar ramy wychodzi chyba 46. Gdyby była wyższa to bym pomyślał o Canyon Grizl CF SL 8 - nie jest on dostępny w rozmiarze 3XS. Jest za to dostępny Grizl 7 z ramą aluminiową, który jest tańszą opcją, ale jeszcze długo będzie niedostępny i jest zdecydowanie cięższy.

Wymagania:

- klamkomanetki shimano

- 2 blaty z przodu byłyby spoko, ale nie jest to wymóg konieczny

- waga ma duże znaczenie

- nie chciałbym przepłacać za markę

- raczej nie w jaskrawych kolorach

- musi być ogólnie ładny 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ogólnie ładny" nie "musi być" - wystarczy, że bedzie sie podobał Twojej żonie.

Liv oferuje rowery dla kobiet od 150 cm.

https://www.liv-cycling.com/pl/bikes-devote-advanced-2024

Cannondale Topstone jest w opcj z kołami 650 na wzrost od 147 cm.

Edytowane przez Chociemir
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ogarnąłem chińczyka i już na nim ponad rok jeżdżę. Ale tylko dlatego, że mój wcześniejszy Inflite 3XS nie przyjmował opon większych niż 45mm i z taką jeździłem właściwie na styk szlifując błotkiem widełki. Jeżeli wystarcza coś typu 40-42mm to był absolutny nadrower bo pasowały do niego również koła 700C szosowe.

Żałuję, że sprzedałem. Jeżeli miałbym mieć jeden rower do wszystkiego - Inflite 3XS to był sztos. Można się na tym śmiało zapuścić w teren (i mam na to dowody! :D) i wyścig szosowy polecieć.

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kryterium „ogólnie ładny” napisałem trochę z uśmiechem, chociaż dla żony jest to pewnie najważniejsze kryterium. Dla żony, rowery Liv na zdjęciach wyglądają jakby miały ścięta ramę - coś na wzór rowerów górskich i to jej się nie podoba. Cannondale topstone to bardzo fajna propozycja, Inflite 3XS też wezmę pod uwagę. Jak ktoś ma inne propozycje to chętnie posłucham.

Edytowane przez stan29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Topstone też będzie miało duży slopping. Inflite będzie miał za to garb :) Większość rowerów będzie miała, w dodatku znacznie większy stack przy tym co też popsuje wygląd.

Z wyglądających bardziej "szosowo" ale nadal małych w małym rozmiarze pamiętam jeszcze Cervelo Aspero - ale nie wiem czy to nawet da się jeszcze nowe dostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Chociemir napisał:

 

Czy oczekujesz, że ludzie będą  wyszukiwać rowery z nadzieją, że spodobają się Twojej żonie? 

 

Zupełnie nie rozumiem Twojego komentarza albo ty nie zrozumiałeś mojego żartu. Dziękuję za Twoją propozycję w postaci Cannondale, jak pisałem jest to fajna opcja, którą wezmę pod uwagę. Ja nic nie oczekuję, ale jeśli ktoś ma inne propozycje to będzie miło. Jak będę miał możliwe propozycje to wspólnie z żoną podejmę decyzję o zakupie - nie każdy rower jest też łatwo dostępny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...