Skocz do zawartości

[Rower 27,5] dla 9 latka


Saint1982

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

stoję przed dylematem kolejnej wymiany roweru. Obecnie młody (9 lat i jakieś 140 cm) jeździ na 24" rowerze z decathlona. Napęd jest tam 1x6 czy 1x7 nie pamiętam już, manetki revoshift, rama stalowa i jakiś ugniatacz z przodu, który symuluje amortyzator. Na tym rowerze młody przejechał ponad 1000 km w tym roku, z czego połowa raczej w dość trudnym dla dziecka terenie (Las Łagiewnicki). 24" użytkowane tak naprawdę w tym roku, w miarę jak młody rósł przechodził w zasadzie przez wszystkie szczeble (biegowy, 16", 20"). Pod kątem przyszłego roku chciałbym aby przeszedł na 27,5" z napędem 1x i prawdopodobnie amortyzatorem. Niestety wybór jest mocno ograniczony, budżet to maks. 3,5 tys. zł w przypadku nowego, choć nie wykluczam kupna używanego. Wymagania spełniają 2 rowery:

1) Grand Canyon Young Hero https://www.canyon.com/pl-pl/rowery-gorskie/youth-kids/grand-canyon-young-hero/grand-canyon-young-hero/3266.html

2) Superior Team Elite https://www.velokids.pl/pl/p/Superior-Team-27-Elite-Rower-MTB-Black/753?utm_source=shoper&utm_medium=shoper-cpc&utm_campaign=shoper-kampanie-google&shop_campaign=1238535286&gclid=CjwKCAjw4P6oBhBsEiwAKYVkq5jed9_8enXmpBZP3QQ84fitMw0Ly-NpKbrAOyFag0IJTRUgWIN-cBoCTdsQAvD_BwE

są jeszcze alternatywy:

3) Superior racer 27  https://www.centrumrowerowe.pl/rower-mlodziezowy-superior-racer-xc-27-db-pd23025/

4) i chyba najlżejszy Superior FLY 27 https://www.velokids.pl/Superior_FLY_27_DISC_BRAKE_MATTE_TROOPER_GREEN_Rower_Lekki_Juniorski

Obecnie z tego co widzę, młody męczy się z RevoShftem - pracuje ciężko, może pomogłaby wymiana manetki (linka i pancerz były swego czasu wymieniane), ale to raczej i tak nie ma sensu, bo syn w kolejnym sezonie sądzę, że będzie na ten rower za duży. Na chwilę obecną jest ok, ale myślę, że na małej ramie i kołach 27,5 będzie po prostu mu się szybciej jechało. Rama to zapewne xxs, która na 2 sezony (optymistycznie 3) powinna być wystarczająca. Zależy mi na manetkach do zmiany przełożeń z tyłu i fajnie jakby to było deore, bo jednak jest większy zakres, a także lepsza precyzja i trwałość. Mam wątpliwości czy młody potrzebuje amortyzatora nawet jeśli jeździmy po górkach, korzeniach i ogólnie w trudnym terenie. FLY bez amortyzatora to pewnie uzysk 1,5 kg, który w przypadku roweru dla dziecka jest niebagatelny. Może macie w tym temacie swoje spostrzeżenia i ogólnie doświadczenie, którym chcielibyście się podzielić.  Ja chciałbym, aby syn miał dobry rower i frajdę z jazdy. Generalnie chciałbym aby sprzęt nie ograniczał go (oczywiście mając na uwadze zasobność portfela) i żeby mógł efektywnie pokonywać kolejne kilometry także w trudniejszym terenie.

Edytowane przez Saint1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Mam wątpliwości czy młody potrzebuje amortyzatora nawet jeśli jeździmy po górkach, korzeniach i ogólnie w trudnym terenie. FLY bez amortyzatora to pewnie uzysk 1,5 kg, który w przypadku roweru dla dziecka jest niebagatelny. Może macie w tym temacie swoje spostrzeżenia i ogólnie doświadczenie, którym chcielibyście się podzielić.

Jeżeli faktycznie jest dużo trudnego terenu to pomimo wagi warto wziąć amortyzator, ale powietrzny i dobić go nawet poniżej normy. On nie będzie pracował tak jak powinien, ale coś tam będzie.

Druga opcja to sztywny widelec i założenie lekkich opon min. 2.2 cala, ale w terenie nic nie zastąpi amortyzatora, szczególnie dla mniej świadomych użytkowników.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć jestem fanem Canyon, to tu akurat nie - oni tak podają rozmiar, jakby w dół sięgał do 130 CM, ale realnie zakres XS jest tak szeroki jak S - czyli od ok 143. DO tego sprężynowy widelec i prawie 14kg - słabo. Te superiory są słodkie - czy syn ma jakieś tendencję do zjazdów, czy raczej pedałuje - to może decydować o wyborze modelu z widelcem i unikaniu kupowania na wyrost (wiem - te rowery są od 140cm, więc jest w zakresie) - bo jak jakieś zjazdy i hopki, to będzie smutek bez widelca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie, z tym skakaniem to raczej tylko z uwagi na ukształtowanie terenu, ale jednak coś tam będzie i dlatego z uwagi na teren raczej skłaniam się za amortyzatorem (raczej powietrznym). Coraz bardziej przekonuję się do tego Superiora, ale widzę że może być problem z dostępnością.

pytkum - a znajdę coś ciekawego w 26"? Jakoś tak rozwojowo patrząc to mam takie uczucie, że jak już robić przeskok, to z pominięciem 26". 27,5" niestety dużego wyboru nie ma. Tzn. może i jest, ale to od wzrostu 150 cm (wtedy już wchodzą ramy z geometrią xs).

Edytowane przez Saint1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...