Skocz do zawartości

[do 3300zł] Cross na cross, zmienić czy zostać przy obecnym?


Rekomendowane odpowiedzi

Rozważam zmianę roweru na inny crossowy. Co sądzicie o zmianie z Tabou flow 4.0 na Giant Roam 3 Disc 2023? Mierzylem przy okazji polecany Trek Dual Sport 2 gen 4 i mimo iż rozmiar XL to rower definitywnie odpada przez geometrię, bo jest mała, krótka. Chcę czuć się wygodnie. Kiedyś kupiłem ten Tabou bo ma wyraźnie dłuższą rame i baze kol niz inne rowery, ale ostatnio kończy się skracaniem mostka i przesuwaniem siodła. Giant ma baze kół bliżej, a mimo to jest wygodny tylko co sądzicie o samej firmie i tym modelu? Ewentualnie może coś innnego? Kross Evado sprawdzić, poszukać czy lepiej to co wyżej?

Planuje jak zwykle dołożenie bagażnika, od czasu do czasu wycieczki dłuższe z sakwami, a na co dzień asfalt, ścieżki rowerowe i szutrowe polne drogi.

Różnice w geometrii, gdzie Giant jest krótszy to rura podsiodłowa jest zauważalnie mniejsza 550 do 584 mm(tu nie wiem jak z wysunięciem siodełka maksymalnie aczkolwiek ja potrzebuje wysunięcia od środka suportu na 80-82 cm), niższy przekrok też.

Różnice są też w osprzęcie gdzie w Tabou mam :

 

Przerzutka przednia:SHIMANO ALTUS M2000
Przerzutka tylna:SHIMANO DEORE M592
Manetki:SHIMANO ALTUS M2000

W Giant wygląda to trochę gorzej:

Przerzutka przednia Shimano Tourney
Przerzutka tylna Shimano Acera
Jak wygląda porównanie kaset bo na tym sie nie znam? Tabou SHIMANO ALTUS HG200 / 11-32T a Giant Shimano CS-HG31, 8-rzędowa, 11-34
I pytanie zasadnicze na koniec - wolelibyście mieć tego Giant z gorszym osprzętem i sprzedać Tabou, czy mimo to nie pakować się w koszty i zostać przy tym co mam?
 

 

Edytowane przez adrianoz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, adrianoz napisał:

Giant ma baze kół bliżej, a mimo to jest wygodny tylko co sądzicie o samej firmie i tym modelu?

Jeżeli z poprzednim miałeś/masz tyle problemów to ja bym w ogóle nie patrzył na osprzęt tylko na dopasowanie ramy, bo większości wystarczy zmiana mostka i/lub kierownicy, a Ty jesteś trudnym przypadkiem. Bez urazy oczywiście 😉.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...