Skocz do zawartości

[Rama] Wybrany rower trekkingowy i rozmiar ramy


Rekomendowane odpowiedzi

Piszę nowy temat,bo poprzedni jest całkowicie nieaktualny i napisałem ten temat bez wcześniejszego zastanowienia.

Postanowiłem kupić rower trekkingowy Romet Wagant 4 2023 w kolorze czarno-srebrnym.W Internecie znalazłem chyba wymiary ram roweru dla geometrii M,L i XL:

romet-wagant-6-2023-ciemnozielony.jpg

 

Mam wzrost 182cm,długość nogi(przekrok) 83cm i wybrałem ramę w rozmiarze 19'' tylko nie wiem czy to rama M czy L.

Czy dla wybranego roweru i podanego rozmiaru ramy M lub L-nie wiem które oznaczenie będzie dla ramy 19'',dla osoby o wzroście 182cm i przekroku 83cm dobra będzie rama 19''  odnośnie roweru jaki postanowiłem kupić?

 

Edytowane przez LukcioM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A - wysokość ramy wg. Rometa, długość rury podsiodłowej według reszty świata to w przypadku rowerów trekkingowych czy crossowych właśnie rozmiar ramy. Podaje się go w calach. 19" to M-ka. Według mnie będzie dobra, choć na większą, L-kę, 20,5 cala też mógłbyś pasować. Nie jest to rzadki rower, spróbuj się przymierzyć do obu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnowię temat i poprawię główny post

W głównym poście podałem wymiary ramy roweru,które znalazłem w sieci,ale to nie są wymiary ramy dla roweru,który postanowiłem kupić. Wszedłem na stronę Romet  i odnalazłem poprane wymiary ramy dla roweru: Romet Wagant 4 2023

cYYD1ix.png

Czyli dla mnie osoby o wzroście 182cm i długości nogi(przekroku) 83cm,odpowiednia będzie rama M-19'' i rower z taką ramą kupić,tylko czy rower nie będzie za mały,bo na zdjęciu na stronie producenta rower z ramą 19''  w kolorze czarno-szarym wygląda tak:

1c8e05d2571e4efaa6b3c06b1db1ada4.jpg

Edytowane przez LukcioM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tak giętą do tyłu kierą 19 będzie raczej za krótki. Ten rower ma dziwnie ostry kąt rury podsiodłowej [choć nie wygląda na tyle], więc pewnie siodło będziesz musiał przesunąć do tyłu, co go nieco wydłuży. Kąt główki niby ma 70, a na zdjęciu wygląda na 72, 73. W żadnym razie na fotce nie widać, by kąt główki był o 6 stopni mniejszy od podsiodsiodłowego. dziwne to wszystko. Ja bym raczej wziął 21,  bo masz w miarę długi tułów, a kiera wygięta do tyłu, ale te liczby są podejrzane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz kompletnie nie wiem czy kupić rower z ramą 19'', o takiej ramie cały czas myślę. Kiedyś chciałem kupić rower Romet.Oglądałem w sklepie z rowerami model z ramą 21'' i rower z oraz kierownicą(wtedy rower miał inną kierownicę),nie taką jak na zdjęciu i wtedy rower okazał się dla mnie za duży i nieodpowiedni jak na rower trekkingowy przy ramie 21''.

Odnośnie roweru jaki postanowiłem kupić tak wygląda widok na mostek kierownicy:

romet-wagant-4-2-186421-f-sk7-w780-h554_ Zastanaiam romet-wagant-4-2-186421-f-sk7-w780-h554_

Cały czas myślę o rowerze z rozmiarem ramy 19'', bo rower z ramą w rozmiarze 21''  jest dla mnie za dużym,nieodpowiedni i nie kupę roweru z ramą 21''

Kupię chyba rower z ramą 19',ale nie wiem (tak ostatecznie) do końca czy odnośnie kierownicy sam rower będzie dobry,bo jak pisałem w poście rower Romet z ramą 21'' jest dla mnie za duży i nieodpowiedni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym postanowił ostatecznie kupić rower Romet Wagant 4 2023 z ramą 19" mając wzrost 182cm i przekrok 83,to nie wiem czy rama 19'' w tym rowerze na pewno będzie dobra dla mojego wzrostu i przekroku,bo nie chciałbym po zakupie w ciągu 14 dni zwracać rower ze względu na wybrany rozmiar ramy

Proszę o potwierdzenie czy na pewno rama 19'' w rowerze Romet Wagant 4 2023 będzie odpowiednia dla osoby o wzroście 182cm i przekroku 83cm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnowię temat

Nie przeszkadza mi wolnobieg w rowerze trekkingowym jaki postanowiłem kupić zamiast kasety. Po 25 września zakupię rower i zobaczymy jak będzie na żywo jak dojdzie rower,czy kolor mi się spodoba,bo to będzie kolor czarno-szary,zamontuję przednie koło,kierownicę,pedały oraz ustawię kąt kierownicy(jeśli się nie mylę),czy rama 19'' będzie mi odpowiadać jak złożonym rowerem dla testu wykonam pierwszą jazdę tak około 10km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Odnowię temat

Rower kupiony.Przyjechał do mnie kurierem w dniu 29.09.2023 piątek. Po ustawieniu kierownicy prosto,przykręceniu pedałów,rower prezentuje się ładnie w kolorze czarno-szarym. Rama 19'' jest dla mnie odpowiednia i po pierwszej krótkiej jeździe,dobrze mi się jeździ nowym rowerem.Muszę się tylko przyzwyczaić do hamulców tarczowych mechanicznych w tym rowerze podczas hamowania,ale i tak rower dobrze hamuje. Zakup roweru uznaję za udany,byle nie za wcześnie zapeszyć. Pozostaje tylko teraz zrobić kolejną jazdę rowerem i dłuższą trasę tak z 10km 🙂

Edytowane przez LukcioM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...