Skocz do zawartości

[hamulce hydrauliczne] Rozpychanie tłoczków Sram Rival AXS


markowanga

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mam hamulce Sram Rival AXS. Za każdym razem mam problem z wymianą okładzin hamulcowych -- nie umiem rozepchać tłoczków, po prostu próbuję to zrobić z całych sił i nie mogę. Ostatnio problem rozwiązałem tak, że odkręciłem śrubę gdzie wlewa się płyn rozepchałem te tłoczki i przeprowadziłem procedurę odpowietrzania. Przy rozpychaniu naprawdę używam sporo siły, próbowałem śrubokrętem i łyżką do wymiany opon. Z tego co widzę to nikt nie opisuje tego problemu. Oglądałem masę tutoriali – jedynie szajbajk wspomina o poluzowaniu tej śruby, ale nie wiem czy za każdym razem to ma mieć miejsce. Co jak klocki skończą mi się podczas wyprawy -- nie będę w stanie ich wymienić bez zestawu do odpowietrzania.

Proszę o pomoc 😊 (możliwe że robię jakąś głupotę xD)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są specjalne narzędzia do tego. Nie wiem jakie tam są tłoczki, ale śrubokręt to bardzo zły pomysł, możesz uszkodzić tłoczek. użyj czegoś plastikowego lub drewnianego. To chyba oczywiste (choć może nie :P), jak nie ma tarczy między klockami, to nie naciskaj klamki, właśnie po to są te "plastikowe wkładki" do transportu/odpowietrzania. Jak wyciągasz koło, to dobrze jest między klocki coś wsadzić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy śrubokrętem -- na całej powierzchni pcham, nie punktowo, co do klocka to problem taki, że nie jestem w stanie go włożyć, dopiero wpadłem wczoraj na pomysł, że jak klocki ledwo mi weszły to nóż wepchałem trochę rozepchałem i potem klocek.

@raven82 czy poza tymi "plastikowymi wkładkami" masz na myśli jakieś inne narzędzia, podeślij proszę jak możesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam jest olej mineralny czy dot?
Jak mnie pamięć nie myli to ten drugi jest higroskopijny i być może po wchłonięciu wody zwiększa objętość. Ale to tylko luźna teoria.

9 godzin temu, raven82 napisał:

Nie wiem jakie tam są tłoczki, ale śrubokręt to bardzo zły pomysł, możesz uszkodzić tłoczek.

Swoje shimanowskie zawsze rozpycham śrubokrętem (dużym płaskim), tyle że nie bezpośrednio tłoczki, a przez stare klocki, które i tak są do wywalenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...