Skocz do zawartości

[Rockrider Race 720] Czy ktoś chciałby odkupić osprzęt?


zlatan

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym się pobawić w składanie roweru samemu. Bardzo podoba mi się (wizualnie i "parametrowo") rama od Rockridera Race 720. Niestety sama rama nie jest dostępna w sprzedaży i na razie chyba nie będzie (dzwoniłem na infolinię Deca, nie mają informacji o tym czy w ogóle będzie kiedykolwiek sprzedawana).

Pomyślałem, że może kupię cały rower i zostawię sobie ramę, a resztę osprzętu sprzedam jako nowy. Najwygodniej oczywiście byłoby znaleźć chętnego na kupno wszystkiego naraz, a nie wystawiać osobno pińcet gratów na OLXie. Tylko chciałbym się umówić z kimś "na zapas" przed kupnem, żebym nie skończył w sytuacji, że kupię rower za 6000 i zostanę z niepotrzebnymi mi częściami, których nikt nie chce kupić :)

Nie mam doświadczenia w handlu częściami rowerowymi, więc zastanawiam się czy taki pomysł w ogóle ma rację bytu, czy to raczej absurd? Jest w ogóle realna szansa, że znajdzie się ktoś chętny na taki układ (może nawet z tego forum)? Na razie nie podaję jeszcze ceny, myślę że spokojnie będzie można się dogadać. Mieszkam w Warszawie, jeżeli znajdzie się ktoś chętny z okolic, to mogę przywieźć sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta rama to nie jest jakiś cud. Podobną możesz kupić za 300 euro (Radon Jealous). Ale najważniejsze - ten Decathlon jest moim zdaniem wyposażony proporcjonalnie do klasy ramy. Dawanie tam jakichś cudów to strata kasy.  Nie wykluczam jednak, że sprzedaż części może wyjść korzystnie jeśli się bardzo postarasz. Nie będą to jednak części nowe - łańcuch nie będzie miał nowej spinki, widelec będzie przycięty, na innych elementach mogą zostać ślady montażu lub rozbiórki. 

IMG_0092.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Prawda jest taka, że to co oferuje Decathlon w Race 720 i jego rama to chyba dzisiaj dosyć wysoka półka ram z aluminium. Wszystko co droższe to już karbon. Nie wiem czy pod lepiej wykonanego i lżejszego można dzisiaj dostać poza Specem Chisel, ale tam sama rama kosztuje 4800...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się wydaje, że aluminiowe ramy od Rockriderów Race/XC są bardzo dobre (a Chisel to wiadomo, chyba top wśród aluminiowych ram do XC, ale z ceną ktoś na głowę upadł). Bardziej mi się podoba 720 od Radona, bo jest miejsce na szerszą oponę, wyjście na dropper, i przede wszystkim piękny czekoladowy kolor :)

Dlatego liczę, że może znajdzie się rowerowy majsterkowicz-pasjonat, który wziąłby od ręki cały osprzęt...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...