Skocz do zawartości

[Amortyzator] Manitu Markhor Comp problem ze sztywną osią


Marhvis88

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, jestem nowym użytkownikiem i szukam rozwiązania.. posiadam amor Manitu Markhor Comp, ostatnio mialem zapieczoną sztywna oś, niestety przy próbie odkręcania koła obrobilem końcówkę sztywnej osi. Próbowałem różnych sposób… w rezultacie mi się udało odkręcić oś ale uszkodziłem nakrętkę w lewej goleni.. - chciałem zapytać czy jest możliwość wymiany tylko tego elementu w który, jest wkręcana sztywna oś? Jak tak to jak ja wykręcić? Wybić? I gdzie dostaną nowa nakrętkę? Pozdrawiam Piotrek będę wdzięczny za każda pomoc 

IMG_9812.jpeg

Edytowane przez Marhvis88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że jednak nie wykręciłeś tej osi bo koło nadal siedzi na widelcu. Rozwierciłeś tylko gniazdo osi w miejscu w którym wchodzi klucz imbusowy 6mm. Nakrętka którą zaznaczyłeś odkręca się w lewą stronę. Skoro zrobiłeś masakrę z gniazda osi i nakrętki to teraz masz okazję przejść na oś typu Hexlock SL. Film poniżej może trochę rozjaśni twoją sytuację.

https://m.youtube.com/watch?v=_g62HibECPA

 

Edytowane przez leejoonidas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, dzięki bardzo za odpowiedz. Oska tylko jest delikatnie wkręcona, chwyciłem koło tylko do transportu. W pierwszej próbie użyłem wykretaka ale wycinał aluminium w osi, potem próbowałem ruszyć ta „nakrętkę” w goleni ale bez skutecznie wiec zabrałem się za rozwiercanie i ukazało się ponownie gniazdo do którego wsadziłem długiego imbusa i wtedy dopiero po użyciu odpowiedniej siły udało się odkręcić ośkę. Mam pytanie odnośnie przedstawionego przez Ciebie rozwiązania czy, ten system pasuje do każdego Amora Manitu z Boost?? Pozdrawiam Piotrek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...