Skocz do zawartości

[4000zl] porowanie dwoch modeli


Rekomendowane odpowiedzi

1. Piszesz o tym, że głównie chcesz jeździć po mieście a wybierasz rower MTB, skonfigurowany typowo pod góry, z przodu jest pewnie zębatka 32t do tego opony 2,25, jadąc po płaskim będziesz używał najmniejszych zębatek w kasecie, które szybki się zużyją (kaseta kosztuje kilkaset zł), opony będą głośne.

2. Opis na stronie jest tak mało precyzyjny, że trudno porównać te dwie wersje.

Edytowane przez Kettler
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak po mieście. Gdzie drogi czasami gorzej wyglądają niż dróżki w lesie. Ścieżki rowerowe często są z kostki brukowej na asfalcie dziura na dziurze. Ścieżki albo kończą się albo zaczynają wysokim krawężnikiem.... Od lat jeżdżę na szosie i nie jest to dla mnie komfortowa jazda. Zostawiam ja jedynie do wypraw za miasto po wiejskich allsfatowych drogach gdzie  jest mniejszy ruch. MTB chcę do bujania się po mieście i czasami do wyskoczenia w teren aby się trochę bardziej zmęczyć tak jak pisałem. W tym momencie po przerowadze mam nawet bliżej do fajnego lasu niż do wiejskich spokojnych dróg ;). Uprzedzając propozycje roweru krosowego... Miałem już kiedyś i w cięższym terenie średnio się spisywał.

 

Edytowane przez tompill
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy się wiesz czego chcesz 👍

Ja bym poprosił sprzedawce tych rowerów o przesłanie ich specyfikacji bo opis na stronie jest mocno ogólny i jak pisał @chudzinki trochę zgadujemy co w nich jest realnie zamontowane.

4 minuty temu, Greg1 napisał:

IMO nie warto dopłacać do droższego choć fakt, że nie podali jakie tam są hamulce - znając jednak realia myślę, że w obu są mt200

W tym droższym są M6100 i chyba stąd dopłata...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Luther19 napisał:

Pomyśl moze o jakiejś Crosowce 💪🏻💪🏻💪🏻

dobrze sie jeździ po lesie (o ile to nie jazda wyczynowa) i po mieście,nawet na słabych jakościowo drogach 💪🏻

Tak jak pisałem wyżej miałem już rower crossowy... Nie nadawał się w ciężki teren. Jeśli coś jest do wszystkiego.... ;)

Pytanie trochę poza tematem odkąd rowery MTB są na kołach 29 całkowych. To kupując drugą parę kół na węższych oponach nie będziemy mieli coś ala rower crossowy? Z tego co się orientuje pozycja w rowerach crossowych jest taka pomiędzy właśnie MTB a treningiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.08.2023 o 20:33, tompill napisał:

Witam

Przymierzam sie do zakupu roweru mtb w oko mi wpadły na modele Sensy. Pytanie czy warto dopłacać do droższego? 

https://www.sensabikes.com/bikes/mountain/1198/merano-evo-race   4000zł

https://www.sensabikes.com/bikes/mountain/1199/merano-evo-sle   3500zł

Przecież ta tańsza to ponad 5k, więc skąd 3.5k ? Jakieś kody zniżkowe czy jak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...