Skocz do zawartości

[2000-5000zł] Do pracy 20-30km dziennie


Rekomendowane odpowiedzi

U mnie w kole silnik daje tylko 35 niutków i przez to, tak niską moc, nie jest problemem brak czujnika nacisku tylko ten od obrotów. 

Daje pełną moc zawsze a że jest niska to nie "kopie" itp. 

Oczywiście jest wystarczająca żeby wraz z pedałowaniem być "szybkim" jak na rower i dojechać z domu do pracy, np latem bez spocenia się. 

Wyższa moc jest fajna ale reszta roweru musi być bardziej zaawansowana. 

Czujnik nacisku na pedały, ujmowanie mocy przy zmianie przełożeń itd. 

Tak jak pisałem wcześniej,  prosta konstrukcja za małe pieniądze tylko z silnikiem w kole wystarczy do miasta. 

P.S. 

Z doświadczenia, bardziej przydatna jest sztyca siodła amortyzowana od widelca na sprężynie. 

Edytowane przez XC100S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem specyfikację i niestety ten 9 rzędowy to też wielotryb. Ogranicza to bardzo możliwości modyfikacji w przyszłości. Rowery w Decathlonie mają ( według specyfikacji)kasetę Microshift więc jest więcej możliwości późniejszych modyfikacji.

Edytowane przez PiotrWie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę na 7 biegowym wolnobiegu który starcza do maksymalnej prędkości prawie 30 a że koło samo się napędza to żywotność napędu jest wysoka. 

No chyba że zależy na wyższych prędkościach a kierujący będzie mocno cisnął w pedały to tak, góra parę miesięcy i wymiana. 

Zależy kto jak chce jeździć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wcześniej już pisano, elektryk z 3 blatami z przodu jest bezsensowny. Tymi rowerami bez wspomagania naprawdę jeździ się ciężko, ten pierwszy z Twojego linku waży 27kg! Dodatkowo 3 blaty z przodu będą zbierały sporo syfu itd.

https://www.decathlon.pl/p/rower-trekkingowy-elektryczny-riverside-500-e/_/R-p-169143?mc=8608513

Mamy w domu od tego roku, jak za te pieniądze nie za bardzo jest się do czego przyczepić, jedynie moc oddawana jest trochę zbyt agresywnie i trzeba do tego przywyknąć. Są hydrauliczne hamulce jednorzędowy napęd, bateria w ramie. Dosyć to solidnie poskręcane, na wertepach nic nie stuka itd. Bagażniki czy błotniki zmieścisz, jak masz decathlon pod ręką żeby sprawnie egzekwować ewentualne awarie.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na dostęp do serwisu i części to albo Ecobike albo Decthlon. Ecobike to polska firma będąca na rynku od dobrych paru lat ich zaletą jest że na miejscu mają części typu sterowniki, wyświetlacze czy baterie co nie jest takie oczywiste w innych firmach (części mechaniczne to wiadomo standard)  Miałem okazje wypożyczyć ich rowery dla żony i córki i muszę powiedzieć że mimo początkowego sceptycyzmu (jestem zwolennikiem centralnego napędu) byłem mile zaskoczony.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, XC100S napisał:

Jeżdżę na 7 biegowym wolnobiegu który starcza do maksymalnej prędkości prawie 30 a że koło samo się napędza to żywotność napędu jest wysoka. 

No chyba że zależy na wyższych prędkościach a kierujący będzie mocno cisnął w pedały to tak, góra parę miesięcy i wymiana. 

Zależy kto jak chce jeździć. 

Nie chodzi o jazdę - bo przy tak samo zestopniowanych koronkach jeździ się tak samo, ale możliwości modyfikacji są przy wielotrybie prawie żadne, poza tym czasem tak się zapiecze na gwincie że odkręcenie staje się niemożliwe - w zwykłym rowerze wymieniasz wtedy całe koło, w elektryku z napędem tylnym - do wymiany silnik. I ewentualne modyfikacje - bardzo ograniczone.

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wiemy co kupujemy to nie będzie nikt kombinował z napędem bo on po prostu będzie działał. 

Jeździł po mieście i służył.  

Jest gwarancja na dwa lata. 

A odkręcenie wolnobiegu wcale nie jest problemem, że cały czas go dokręcamy jeżdżąc w praktyce gdy dochodzi do wymiany nie jest źle . 

W rowerach z linku korby są do zmiany a w rowerach z Decathlon nic nie trzeba zmieniać. 

Ale każdy może widzieć to inaczej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica wynika z tego że ja pisze poprzez doświadczenia własne z swoimi rowerami. 

Ty piszesz na podstawie rowerów od różnych osób. 

I tu pasuje przysłowie, jak dbasz tak masz. 

Ten wspomniany "wielotryb" w rowerze spod płotu lub z balkonu będzie... tak jak mówisz ale u mnie gdy rower jest regularnie myty, serwisowany itp i stoi w garażu, pewne sprawy wyglądać będą zgoła inaczej. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę na podstawie swoich rowerów i mojej rodziny - nie jestem zawodowym serwisantem. Napędy 5 - 8 rzędowe są znacznie bardziej trwałe, można zrobić kilkanaście tysięcy bez potrzeby odkręcania, mógłbyś sprecyzować jakiś czynność serwisowa powoduje że łatwiej odkręcić wielotryb - bo ja niestety potrafię sobie tylko wyobrazić odkręcanie co jakieś 1000 km, wymycie i nasmarowanie gwintu i ponowne przykręcenie - bo mycie z z zewnątrz niewiele daje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że wolnobieg jest słaby i problematyczny i nie ma co porównywać do bębenka i kasety. 

Mówię że w tym konkretnym przypadku koło z silnikiem samo się napędza i ten wolnobieg żyje dłużej.  

O ile kierujący nie ciśnie pedałami b. mocno i daje robić robotę silnikowi. 

Co trzeba żeby nie było problemu z odkręcaniem? 

Tylko raz w roku odkręcam i smaruje gwint smarem miedzianym. 

To raczej normalne, żadne odkrycie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam panowie, że w punkt trafiliście bo właśnie wróciłem z miasta i przejechałem 10min na obu tych rowerach (tylko tych), mianowicie 

https://allegro.pl/oferta/rower-elektryczny-funbike-evo-20-czarny-14-5ah-13328227814

https://www.decathlon.pl/p/rower-trekkingowy-elektryczny-riverside-500-e/_/R-p-169143?mc=8608513

No właśnie pytanie jak teraz ma się ten 8 rzędowy do takiego 3x8 w praktyce, w użyteczności i kosztach - plusach i minusach 

No i ten wolnobieg vs kaseta, bo nie mogę jednoznacznie rozgryźć

Póki co te 2 opcje cenowo są dla mnie idealne, taniej nic nie znajdę, a chciałbym jak najszybciej dokonać już zakupu 

W tym z decathlonu jeszcze kwestia błotników i oświetlenia żeby dokupić, więc cenowo niemal identycznie + decathlon jak czytam oferuje więcej gwarancji na całe życie - kierownica, rama, mostki, widelce itp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

No właśnie pytanie jak teraz ma się ten 8 rzędowy do takiego 3x8 w praktyce, w użyteczności i kosztach - plusach i minusach 

Wg mnie w przypadku elektryka ale i w ogóle w amatorskim miejskim użytkowaniu 3x8 nie ma żadnej przewagi. 
No i ten funbkie waży 5kg więcej!

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompletnie się nie znam, wiec czy w elektryku te 5kg robi spory kłopot? Na obu rowerach jeździło mi się podobnie i fakt faktem też nie wiem po co te 3 przełożenia miały by być potrzebne, pytanie czy przeszkadzają swoim bytowaniem? 

Jeszcze pytanie wracające do tych modeli za 3-4 tysiące, gdzie wiem, że piszecie, że to nieporozumienie, ale mam pierwszy lepszy przykład z allegro za 3700zł i jak duże wady siedzą w nim co może pójść nie tak szybko: Słaba bateria? Waga? Ogólnie firma krzak i nie wiadomo co z gwarancją itp. 

https://allegro.pl/oferta/rower-elektryczny-samebike-my275-ebike-500w-10-4ah-12115126040?fromVariant=13349180900 

Ogólnie bardziej mi leżał ten funbike evo niż riverside 500e - nie wiem dlaczego, chyba przez 6 trybów wspomagania, które wydają mi się bardziej energooszczędne, ale mam wrażenie, że praktyczniejsze argumenty dajecie za modelem z Decathlonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W rowerze chińskim wszystko może się zdarzyć i sam z tym możesz zostać. 

Tu wchodzi w grę Twoje zdrowie i nawet życie. 

Dodatkowo ma znaczenie intensywność używania przez Ciebie roweru co będzie się wiązać z koniecznością serwisowania. 

Gdzie łatwiej i szybciej to zrobisz. 

Gwarancja na miejscu, w każdym większym mieście. 

Nic nie musisz wysyłać, dzwonić,  pytać jak i co. 

Ten wynalazek z Allegro kompletnie odpada i jeżeli to kupisz będziesz i ... 

Bez obrazy oczywiście ;)

Jeżeli musisz wydać mniej to 

https://www.decathlon.pl/p/mp/romet/2nd-life-rower-elektryczny-romet-wagant-rm-1-rozmiar-l/_/R-p-41a926ed-b9c7-41b7-9a27-7855181242a2?mc=41a926ed-b9c7-41b7-9a27-7855181242a2_c3&c=Szary 

https://www.decathlon.pl/p/rower-elektryczny-romet-orkan-rm-1-m/_/R-p-X8838353?mc=8838353 

Riverside 500 E nie ma już rozmiaru L. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czysto teoretyczne, oczywiście nie chcę brać się za urządzanie sobie złomowiska w domu i piwnicy żeby oszczędzić 1500zł :) 

Okej dzięki za propozycje, ostatecznie jak mielibyśmy wybierać pomiędzy tymi wszystkimi już czterema budżetowymi:

- Riverside 500e / Funbike EVO / Romet Wagant 1 / Romet Orkan

To powiedzcie mi za który się zbierać i z czym będę miał "potencjalnie" mniejszy kłopot? 

Osobiście przymierzałem się na Funbike EVO, ale mam wrażenie, że dajecie mi dobre powody żeby jednak postawić na Riverside 500e

Czy kaseta + 8-biegowy tryb, hamulce hydrauliczne zamiast mechanicznych (w Riverside 500e) będą rzutować na funkcjonalności i żywotności względem wolnobiegu, 8x3 ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, AdventureTime napisał:

 

Czy kaseta + 8-biegowy tryb, hamulce hydrauliczne zamiast mechanicznych (w Riverside 500e) będą rzutować na funkcjonalności i żywotności względem wolnobiegu, 8x3 ?

 

Hamulce hydrauliczne są zdecydowanie lepsze - mają dużo większe możliwości dawkowanie siły hamowania, mechaniczne są praktycznie zero jedynkowe, trzy biegi z przodu są niepotrzebne, kaseta z tyłu daje możliwość późniejszych modyfikacji napędu.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To panowie decydować się na ten riverside 500E ? 

Jedyne co wydaje mi się, że jest na minus w nim to słabsza bateria bo 11,6Ah zamiast 14,5Ah w Funbike,  brak osłony na łańcuch, błotników, oświetlenia i 3 tryby zamiast 6 wspomagania, a trzeba podejmować decyzję, bo od przyszłego tygodnia zasuwam na ostrych obrotach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fanbike jest kompletny więc... 

Więc jeśli nie chcesz samemu założyć błotników i ... bagażnika to ... 

Zestaw plastikowych błotników na Amazon kosztuje 40 PLN a w Decathlon ponad 100 PLN czy jakoś tak. 

Bagażnik lepiej ten z Decathlon do tego modelu i stopka. 

Lampka na bagażnik około 40 PLN na stałe przykręcona. 

Na kiere lampa, na akumulator od 80 PLN. 

Fanbike już to ma. 

Decyduj ;)

Czy masz L Riverside bo na stronie chyba tylko M i XL. 

P.S. 

Ja mam Riverside tak zrobiony. 

Oczywiście niska rama i analog ale resztę zobacz. 

 

Edytowane przez XC100S
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wciąż się zastanawiam, próbuję jeszcze negocjować ceny o oba te rowery, jeśli decathlo będzie do dogadania to przekonaliście mnie bardziej do nich i  pewnie na nich się zdecyduje. Funbike cenowo dało się lekko zejść, ale wciąż Riverside wychodzi korzystniej nawet doliczając jak pisałeś Oświetlenie na przód i tył - Błotnik przerzucę chyba ze swojego starego miejskiego. 

Przejadę się jeszcze jutro zobaczyć jak działają te 3 tryby wspomagania, ile siły muszę włożyć w 1 eco, bo jednak zamysł mam żeby też samemu czasem popedałować na niskim wspomaganiu, żeby całej roboty za mnie nie robił :D Przy 6 trybach da się to mocno odczuć

Moja obawa w riverside to głównie bateria żeby za szybko nie siadła i jak się sprawdzą 3 tryby zamiast 6 :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspomaganie działa tylko do 25 kilometrów.  

Powyżej tej prędkości wspomagania brak i jedziesz tak szybko jak pedałujesz.  

To niby jasne ale nie do końca tak jest. 

Powyżej 25 jest wrażenie że silnik stawia opór. 

Tak samo jest na każdym stopniu wspomagania. 

Pierwszy do 10 chyba, drugi ... i trzeci do 25 kilometrów.  

To jest źle rozwiązane, nie wiem czy tak jest w Funbike. 

I teraz pomyślisz, skreślam Decathlon.  

Ja to rozwiązałem poprzez odblokowanie maksymalnej prędkości roweru. 

Teraz na trzecim wspomaganiu,  powyżej 25 kilometrów silnik cały czas wspomaga ale coraz słabiej. 

Do 25 kreski boost na wyświetlaczu są wszystkie i czym bliżej 30 jest ich mniej czyli wspomaganie słabnie. 

Przy 30 kilometrach już nie wspomaga ale, bo to jest najważniejsze, pedałując dalej i mocniej silnik nie przeszkadza. 

Wcześniej przed odblokowaniem,  powyżej 25 był obciążeniem a teraz wyższa prędkość zależy tylko od kierującego. 

Jest film na YT jak odblokować poprzez kombinacje na wyświetlaczu. 

Nie tracisz gwarancji bo serwis tego nie sprawdza, nie ma takiej potrzeby. 

25 bez kombinacj po mieście starcza ale Ty chyba do tego miasta dojeżdżasz więc wyższa prędkość wchodzi w grę. 

Weź to pod uwagę bo może jednak Funbike będzie lepszym rozwiązaniem jeśli nie ma tej cechy co Riverside.  

Dopytaj czy Funbike powyżej 25 "przeszkadza" jechać szybciej, czy można go odblokować i co z gwarancją.  

Decathlon tego odblokowania nie będzie widział, jak jest u Funbike ? 

P.S. 

W Riverside odblokowanie polega na zdjęciu blokady w baterii tak naprawdę bo wkładając inną blokada 25 znów jest. 

To blokowanie do 25 w innych krajach nie obowiązuje więc zdejmowanie jej to nie problem dla roweru, że coś jest przeciążone itp i szybciej się... "zepsuje" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, już w serwisie mi powiedzieli, że nawet w instrukcji jest opisana możliwość odblokowania do 35km/h, więc jak rozumiem nie będzie stawiać oporu po 25? 

Jeszcze nie widziałem w jaki sposób się odblokowuje, ale wychodzi na to, że funbike i riverside mają taką możliwość. 

Czyli na 1 trybie nawet po odblokowaniu decatlo i funbike jakiegoś boosta nie będę miał stałego? Nadal będę mógł trochę popracować nogami a dopiero na 2/3 stopniu zaczyna za mnie robotę wykonywać? 

Jutro chciałbym podjąć ostateczną decyzję a póki co wiem, że to budżetówka i coś za coś, ale rozsądek nic nie podpowiada w sprawie słusznego wyboru haha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...