Skocz do zawartości

[+-3500] Jakie MTB z wygodniejszą ramą ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, poszukuję MTB w budżecie ok 3500 zł. 

Dobrze jeździło mi się na KTM chicago 291 i ostatnio na Merida big nine 300, więc szukam czegoś z podobną geometrią ramy. Kross level odpada, zbyt krótki i nisko ma kierownicę. 

KTM jest za 2600 natomiast nie przekonują mnie podzespoły,  merida jest według mnie w cenie mocno przesadzonej. 

Widziałem teraz promke na rowery Focus Whistler 3.8 i 3.9. Co o nich sądzicie ? Jak wygląda geometria ramy w porównaniu do w.w. 

Co byście polecili w tym budżecie, o najlepszym stosunku jakości do ceny i z geometrią zbliżoną do powyższych ( wolę troszkę bardziej komfortową niż sportową).

Zastosowanie roweru to głównie miasto, ścieżki leśne, łagodne szutry itd. Wzrost ok. 181 cm. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

99spokes.com, możesz sobie porównać geo rowerów większych marek. 

Ze sprawdzonych "komfortowych" MTB jak zawsze polecę Unibike Fusion 29. Solidny sprzęt, jedynie widelec do zmiany od razu/później, coś jeszcze idzie kupić z prostą sterówką 1 1/8. Jakbyś w okolicach 3000 kupił, to ma to sens. W podstawowej cenie średnio się opłaca. 

Focus ma nieco dłuższą ramę, więc teoretycznie mocniej pochyli, ale też idzie do skompensować mostkiem. W tym budżecie nie ma jeszcze aż tak wielu przegiętych w stronę XC rowerów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jakaś znaczaca różnica w pracy tego amorka ? 

I takie pytanie poboczne, w xcr mam czerwoną nakrętkę do regulacji odbicia. Czy to powinno działać ? Zasadniczo różnicy nie wyczuwam , a nakrętka się kręci mocno luźno , chyba że dojdzie do oporu z którejś strony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia co innego. 

Tutaj w tym modelu jest Rockshox. Na pepper pod okazją Whistlera 3.8 ludzie pisali że S i M przychodzą ze sprężynowym Rockshox Judy, a L i XL z powietrznym XCR. Zadzwoniłem do dystrybutora, który czeka na dostawę i powiedział, że różnie to bywa.

Ty piszesz, że miał być Epixon wg specyfikacji, a dostałeś XCR. No trochę porażka. Jaki brałeś rozmiar? 

Ja się waham między 3.8 i 3.9. Jeśli w obu będzie XCR to wezmę raczej 3.8, bo jest 900 zł tańszy. A co wy sądzicie? Przy takim samym widelcu chyba nie ma sensu się pchać w 3.9 tylko brać 3.8 za 2400?

3.8:

https://www.focus-bikes.com/pl_en/1091704-whistler-3-8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu. To jest stara Merida z 2019 albo 2020. Opis kłamie. Brak sztywnej osi z tyłu. Brak gwarancji nlbo polska Merida się wypina na takie zakupy i zamiast dożywotniej gwarancji na ramę masz gwarancję w Hiszpanii jak im odeslesz rower. Dodać do tego stare koła. Już bym wolał dopłacić około 600-700 do Big Nine 500 Lite i kupić na miejscu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...