Skocz do zawartości

[Singletrack] Glacensis czy Rychleby


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

co wybrać dla dwóch niezbyt zaawansowanych cyklistów na hardtailach, którzy dotychczas jeździli po singlach w Strzelinie i Głuchołazach oraz zwykłych górskich ścieżkach i preferują raczej płynną jazdę niż kamienie i dropy: Glacensis czy Rychleby? A jeśli to pierwsze, to która trasa bliżej wschodniego krańca Kotliny Kłodzkiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glacensis i Rychleby to jak rybka i pipka ;) Co Ty porównujesz w ogóle? 

W takim wypadku tylko to pierwsze. Co konkretnie to Ci nie powiem. Jechałem Lądek Zdrój - Bardo i z powrotem. Na pewno pierwsza pętla z Lądku jest świetna, chyba najlepiej wykonana z tych co widziałem. Ale całość jest po prostu fajna, gdzie by się nie pojechało.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama pętla północna nie jest moim zdaniem warta tego, żeby specjalnie dla niej tam jechać. Superflow jest na bank trudniejszy od wszystkich Glacensisów.

Jeśli chodzi o SG, to mogę polecić Ostoja+Pod Śnieżnikiem, Międzylesie, Orłowiec, Rudka i pętle w Lądku są ponoć też fajne.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja z kolei Rychelby północ nie znam. A Superflow jest fajne tylko przez poszatkowanie sekcji nie ma flow i nie jest super ;) To po prostu kilka różnych tras, trochę za bardzo luźno połączonych, a nie jedna ciągła i do tego o różnych poziomach trudności, choć wszystkie niebieskie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat na superflow jest fajne że podzielona jest na kilka sekcji, jeżdżą ludzie o różnych poziomach umiejętności więc można kogoś przepuścić jak czuło się jego oddech na plecach albo wyprzedzić jak się widziało że jedzie wolniej od Ciebie.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się podział Superflow na sekcje akurat podoba. Sprawdziłem teraz na Trailforks i połowa sekcji jet niebieska, a połowa czerwona. To by się mniej więcej pokrywało z rzeczywistością.

Za to nie nie uznałbym Traila Dr Weisnera za trasę zieloną :D

@killgore,

Myślę, że bez problemu objedziesz Podjazd + Superflow + pętlę północną. Jej wschodnia część jest łatwa, ale prowadzi nad potokiem i jest całkiem ciekawa, a zachodnia to taka traska familijna.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...